2019 yılında vizyona giren 7. Koğuştaki Mucize filmi, Mehmet Ada Öztekin yönetmenliğinde başrolünde ise Aras Bulut İynemli’nin oynadığı çok iyi bir dram filmdir. 2019 yılının en çok izlenen filmi olmuştur. İzlenme rekoru kıran bu film tüm izleyicilerin gözdesi olmuştur. 7.koğuştaki mucize filmi insanların üzerinde hala güzel bir etki bırakmaktadır. 7.Koğuştaki mucize filminin sonunu sizlerle paylaştık.

7. Koğuştaki Mucize Sonu Nasıl Bitiyor

1983 yılında Küçük bir Ege kasabasında geçen film bir baba kız ayrılığını ele almıştır. Filmin sonunda Memo’nun koğuş arkadaşlarından olan Yusuf’un Memo’nun yerine geçerek kimse duymadan, gizlice idam edilmesiyle Memo’yu idamdan kurtarır ve kızına kavuşturur. Ve müdür Nail’in ve Yüzbaşı Faruk’un da yardımıyla deniz yolculuğuyla başka bir ülkeye giderler.

7. Koğuştaki Mucize Memo Ölüyor Mu

7. Koğuştaki Mucize Sonu Nasıl Bitiyor

7. Koğuştaki Mucize filminde başrol oynayan Memo karakterine hayat veren Aras Bulut İynemli çok iyi bir performans göstermiştir. Dram yüklü filmde ara ara güldürüye de yer verilmiştir. Oyunculuklar ve filmin senaryosu tüm izleyiciler tarafından beğenilmiştir.

Her ne kadar idam kararı verilse de Memo ölmüyor. Koğuş arkadaşı Yusuf’un Memo’nun yerine idam edilmek istemesiyle Memo kurtuluyor. Müdür Nail ve Yüzbaşı Faruk’un da yardımlarıyla kimse duymadan Memo’yu idam edilmiş, Yusuf’u firar etmiş gösterirler. Bu sayede kurtulan Memo kızıyla birlikte başka bir yere giderek orada yaşamaya devam eder.

7. Koğuştaki Mucize Memo Neden Deli

7. Koğuştaki Mucize Sonu Nasıl Bitiyor

Ülkemizde oldukça sevilen ve beğenilen bu film hala etkisini göstermektedir. İzlemeyen kişilerin kesinlikle izlemesini tavsiye ediyoruz. Ağlamaktan çekiniyorsanız tek başınıza izleyin. İzleyen tüm kişilerin merak ettiği konulardan birisi ise Memo’nun neden delirdiğidir. Gelin birlikte bakalım. 

7. Koğuş Mucize filmi Güney Kore filmi olan “Miracle in Cell No.7“ filminden uyarlanmıştır. Doğuştan zeka geriliği olan Memo, kızı Ova ve babaannesi Fatma nine ile birlikte yaşamaktadır. Ova daha bebekken annesi vefat etmiştir. Geçimlerini Memo’nun çobanlık yapmasıyla sağlarlar.

7. Koğuştaki Mucize Sonunda Nereye Gidiyor

7. Koğuştaki Mucize Sonu Nasıl Bitiyor

Başta Aras Bulut İynemli’nin ve bütün ekinin çok güzel performans gösterdiği film herkes tarafından çok beğenilmiştir. Oyunculuğuyla tüm dikkatleri üstüne çeken Aras İynemli çok beğenilmiştir. Tüm oyuncular sanki yaşıyormuş gibi karakterlerini canlandırmışlardır. İzleyen kişilerin merak ettiği bir diğer konuyu da sizler için ele alıyoruz. İşte detaylar.

  • Filmin sonunda baba, kız tekneyle sınır dışına gitmek zorunda kalıyorlar. Çünkü herkes idam edilenin Memo olduğunu Yusuf’un firar ettiğini sanıyor. Bu yüzden de baba, kız gitmek zorunda kaldı. Nereye gittikleri hakkında net bir bilgi yoktur.

7. Koğuştaki Mucize Yabancı Yorumlar

7. Koğuştaki Mucize Sonu Nasıl Bitiyor

Ülkemizde beğenilen bu dizi yabancı ülkelerde de oldukça ilgiyle karşılanmıştır. Yabancı ülkelerde yapılan yorumları sizler için derledik.

  • Film Amerika’da ve Fransa’da yayınlanmış ve herkes tarafından çok beğenilmiştir. Netflix Fransa film de çok kullanılan “lingo lingo” tweetledi ve altına da binlerce kişinin “şişeler” ve “Ova” diye yazanlar olmuş. Hatta filmi izlerken ağlayanlar fotoğraf paylaşımın da bulunmuştur. Türkiye de 2019 yılının en çok izlenen filmi yabancı ülkelerde de çok izlenmiş ve beğeni toplamıştır.

7. Koğuştaki Mucize Özet

7.Koğuştaki mucize filminin kısa bir özetini izlemeyenler için derledik. Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında olmaktadır.

Film 1983 yılında geçmektedir. Zeka geriliği olan Memo, kızı Ova ve babaannesi Fatma nine ile birlikte küçük bir ege kasabasında yaşamaktadır. Çobanlık yaparak ailesini geçindiren Memo’nun hayatına konuk olmaktayız. Kızı Ova büyüdükçe babasının farklı olduğunu anlatmaktadır. Okul arkadaşlarının da dalga geçmesine üzülen Ova babasının ne kadar özel olduğunu farkındadır.

Ova bir dükkan da Heidili çanta görüp ister. Fakat Memo parası olmadığı için alamamış, 23 Nisan da elma şeker satıp alacağını söylemiş ve dediği gibi de elma şekerlerini satarak kızı Ova için çantayı almaya gitmiştir. Fakat onunla aynı anda almaya giden sıkı yönetim komutanı almıştır. Onu görünce vermek istemeyen Memo ile komutan arasında tartışma çıkmış komutan Memo ya tokat atmıştır. Çantayı almadan eve dönmüşler olanları babaannelerine anlatmışlardır. Ova çantayı alamadıklarından çok komutanın babasına tokat atmasına üzülmüştür. Sıkı yönetim komutanı birkaç komitan ve aileleriyle pikniğe gitmiş, aynı yerlerde Memo da hayvanlarını otlatıyordur. Tam o sırada komutanın kızı kayalıklardan düşer.

Bunu gören Memo hemen yanına yardım etmek için koşar. Fakat olay yerine gelindiğinde Memo öldürmüş gibi görünür ve onun öldürdüğüne inanılır. Her ne kadar yapmadığını söylese de kimse ona inanmaz. Hapishaneye atılan ve o esnada da çok işkence gören Memo’nun idamına karar verilir. Fakat kızı kayalıklara gidip yapmadığına dair bir delil ararken bir kaçak askerle karşılaşır. Asker olayları gördüğünü ve Memo’nun yapmadığını anlatır. Ova hemen bu durumu ninesi ve öğretmeniyle paylaşır ve hapishane müdürüyle görüşürler. Ova ya inanan müdür şahitle konuşmak ister. Fakat asker önce sıkı yönetim komutanı ile görüşür. Komutan askeri oracıkta öldürür.

Memo’nun tek şahidi olan asker de şahitlik edemez ve idamı kesinleşir. Filmin kısaca özeti bu şekildedir. Memo idam ediliyor mu yoksa masum olduğu ispat ediliyor mu? Tüm detaylar için filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Film hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

7. Koğuştaki Mucize Nerede Çekildi?

Koğuştaki Mucize filminin çekimleri, Muğla ve İstanbul’da gerçekleşti. Filmin çekimleri İstanbul Beykoz’da bulunan bir platoda yapıldı. Bu plato, özel olarak film için inşa edildi. Filmin bazı dış sahneleri ise, Muğla’nın Ula ilçesinde çekildi.

Koğuştaki Mucize filminin çekildiği plato, gerçek bir hapishaneye benzetilmiştir. Platoda, hapishanenin iç ve dış mekanları, mahkumların hücreleri ve koğuşları, idam sehpası gibi çeşitli mekanlar inşa edilmiştir.

Filmin Muğla’da çekilen dış sahneleri ise, Ula ilçesindeki Serçin Köyü ve Kapıkırı mevkiinde çekildi. Bu sahnelerde, köyün doğal güzellikleri ve tarihi dokusu kullanıldı.


Daha fazla ilgili içerik;

7. Koğuştaki Mucize filminin sonunda ne oluyor?

Film, Memo’nun idam cezasının infazından son anda kurtarılmasıyla sona eriyor. Memo’nun avukatı, kızın katilinin aslında bir başka mahkum olan Yusuf olduğunu kanıtlıyor. Yusuf, Memo’nun masum olduğunu biliyor ve onu kurtarmak için kendini feda ediyor.

7. Koğuştaki Mucize küçük kızı kim öldürdü?

Filmin sonunda, küçük kızın katilinin aslında Yusuf olduğu ortaya çıkıyor. Yusuf, kızın babası olan komutanın kızına aşıktır. Ancak, kızın babası Yusuf’u sevmez ve onunla evlenmesine izin vermez. Yusuf, kızın babasına karşı öfkelenir ve onu öldürmeye karar verir.

7 koğuş gerçek hayat hikayesi mi?

Koğuştaki Mucize, gerçek bir hayat hikayesine dayanmıyor. Ancak, filmin bazı unsurları, Türkiye’de 1980’li yıllarda yaşanan siyasi ve sosyal olaylardan esinlenmiş olabilir.

7. Koğuştaki Mucize çalıntı mı?

Koğuştaki Mucize, Güney Kore yapımı “Miracle in Cell No. 7” (2013) filminin uyarlamasıdır. Ancak, filmin senaristi ve yönetmeni Mehmet Ada Öztekin, filmin uyarlama olduğunu açıkça belirtmiştir.