ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi – Ne Zaman Açıklanacak

ABD tarım dışı istihdam verisi ve Amerika tarım dışı istihdam verileri ne zaman açıklanacak, birlikte bütün detayları inceleyelim.

ABD tarım dışı istihdam verisi tarım dışında son bir ayda çalışan insanların değişikliğine ait veriler belirlenmektedir. Yukarı yönde bir eğilim gerçekleşiyorsa ülkenin para birimini pozitif yönde etki gösterirken, aşağı yönde bir eğilim gösteriyorsa para birimine negatif bir etki göstermektedir. Tarım dışı istihdam verileri iş alanı açma ve tüketim gibi ekonomi hakkında sinyallerden birisini oluşturmaktadır.

Nisan ayında tarım dışı istihdam verileri 428 bin ile beklentilerin üstünde bir artış sergilemiştir. İş gücüne katılım sayıları %62.4 seviyelerinde yer alırken nisan ayında %62.2 seviyelerine kadar geri çekildi. ABD de işsizlik oranı ise %3.6 olarak belirlenerek yatay bir grafiği devam ettirdiği gözlemlendi.

ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri Bugün Saat Kaçta Açıklanacak

ABD tarım dışı istihdam verileri ekonomi için oldukça önemlidir. Nisan ayında açıklanan veriler beklentilerin üstünde oldu. Haziran ayında açıklanacak olan mayıs ayına ait tarım dışı istihdam verileri ise merakla beklenmektedir. ABD tarım dışı istihdam verileri her ayın ilk cuma gününde açıklanmaktadır. 3 Haziran tarihinde açıklanması beklenen tarım dışı istihdam verileri saat kaçta yayınlanacağını merak ediyorsanız sizler için ele aldık.

  • 3 Haziran tarihinde tarım dışı istihdam verileri saat 15.30 da yayınlanacaktır.

ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri Beklenti

Abd tarım dışı i̇stihdam verileri beklenti

Piyasalarda etkisi olan ve birçok kişinin heyecanla beklediği verilerden biridir. Aylık olarak verilerin açıklanmasının ardından piyasalardaki rolü oldukça yüksektir. Tarım dışı istihdam verileri ABD ekonomisi hakkında bazı bilgileri bizlere göstermektedir. 3 Haziran tarihinde yayınlanacak olan veriler hakkında bazı beklentiler bulunmaktadır. Bu beklentileri sizler için yazımızda detaylı bir şekilde inceledik.

  • ABD tarım dışı istihdam verileri mayıs ayı için 400 bin ile 500 bin arasında bir beklenti bulunmaktadır. Stabil bir rakam olarak karşımıza çıkacağı düşünülmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;


Tarım Dışı İstihdam Verisi Ne Demek

Tarım dışı istihdam verileri piyasalardaki etkisi oldukça fazladır. Tarım dışı istihdam verileri bu kadar önemliyken birde ne anlama geldiğine bir bakalım.

  • Tarım Dışı İstihdam verileri tarım dışında çalışan kişi sayısındaki artış ve azalışı temsil etmektedir. Tarım Dışı İstihdam verileri ABD ekonomisi hakkında fikir sahibi olmanıza olanak sağlar. Veri beklenenden yüksek gelirse, çalışan insan sayısının arttığı ve ekonominin iyi yönde gittiğinin habercisidir. Tarım Dışı İstihdam verileri beklenenden yüksek çıktığı durumda dolar değer kazanacaktır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥