Amerika’da Doktor Maaşı 2023 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Amerika’da cerrah maaşları aylık ve Amerika uzman doktor maaşları ne kadar işte detayları.

Amerika’da doktor maaşı, ülkede refah seviyesi en yüksek olan meslek grubu olması sebebiyle merak edilmektedir. Amerika’da doktor maaşlarının düşük olmadığı bilinir, ancak uzmanların birbirinden farklı olması ve uzmanlara göre maşa alınması bu konunun sıklıkla araştırılmasını sağlar. 2011’den bu yana maaşların düştüğü bilinse de, doktorluk mesleği Amerika’da en çok para kazanan mesleklerin başında gelir.

Amerika’da Aylık Doktor Maaşı

Amerika’da Aylık Doktor Maaşı

Amerika’da aylık doktor maaşı hakkında bilgi edinmek için öncelikle hangi uzmanlık alanı hakkında merak duyduğunuzu bilmeniz gerekir. Amerika’da maddi gelir düzeyi en yüksek olan uzmanlık alanının plastik cerrahlar ve ardından ortopedi uzmanları olduğu bilinmektedir. Amerika’da Görev yapmakta olan plastik cerrahlar yıllık ortalama 526.000 dolar maaş kazanmaktadır. Bu miktar aylık olarak bakıldığında ise yaklaşık olarak 44.000 dolar eder.

Amerika Uzman Doktor Maaşları

Amerika uzman doktor maaşları hem yerel halk hem de bu ülkede doktorluk yapmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Bu ülkede uzman hekimlerin yıllık 400.000 dolara kadar kazandığı bilinmektedir.

Amerika’da Asistan Doktor Maaşı

Amerika’da Asistan Doktor Maaşı

Amerika’da Görevlerine yeni başlayan asistan doktorların maaşları pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Amerika’da asistan doktor maaşı hakkında ise 4.700 ile 6300 euro arasında değişkenlik gösterdiği şeklinde cevap vermek mümkün olacaktır. Elbette bahsedilen bu miktar başlangıç için Amerika’da doktorlara ödenmekte olan miktardır.

Amerika Pratisyen Doktor Maaşı

Amerika Pratisyen Doktor Maaşı

Amerika pratisyen doktor maaşı için yıllık olarak 250.000 dolar şeklinde olduğu cevabı verilebilir. Amerika’da doktorların elde ettikleri gelir hizmet verdikleri bölgeye ve hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Bu ülkede doktor olarak görev yapmak isteyen kişilerin toplamda 8 yıllık tıp eğitimlerini almaları zorunludur.

Amerika’da Ortopedi Doktoru Maaşı

Amerika’da Ortopedi Doktoru Maaşı

Amerika’da ortopedi uzmanı olarak görev yapan doktorlar plastik cerrahların ardından en yüksek maaşı kazanan alanın doktorları olarak bilinmektedir. Amerika’da ortopedi doktoru maaşı için yıllık ortalama 511.000 dolar olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra doktorlar maaşlarının %15’i kadar teşvik primi de almaktadır. Bu gibi sebepler dolayısıyla Amerika’da en yüksek gelir düzeyine sahip mesleklerden bir tanesinin doktorluk mesleği olduğu bilinmektedir.

Amerikada Saat Kaç – ABD Başkent Saati Şuan Kaç

ABD Rusya Askeri Güç Karşılaştırması – Amerika vs Rusya Askeri Gücü

Amerikan Traşı – Uzun ve Kat Kat Amerika Saç Kesimi

Amerika’da Doktor Maaşı – Doktora Verilen Haklar