Açık Lise Ders Seçimi Nasıl Yapılır 2021-2022

Açık lise ders seçimi nasıl yapılır 2021-2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Açık Lise ders seçimi yapmayı unuttum işte detaylar.

Açık lise ders seçimi nasıl yapılır 2021-2022, Milyonlarca öğrenci heyecanla ders seçim tarihlerini merak etmektedir. Açık Lise 2.dönem ders seçimini bütün öğrenciler beklemektedir. Ders seçimi işlemlerini yapmadığınız takdir de sistem derslerinizi otomatik olarak yapar ve bu derslere girmek zorunda kalırsınız. Tarihleri kontrol etmeniz gerekir. Tarihleri kaçırırsanız sıkıntı yaşama ihtimaliniz oldukça yüksektir.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Açık lise ders seçimlerinizi 28 Ocak 2022 tarihine kadar yapabilirsiniz. Son gün 28 Ocak tarihinde saat 18.00’a kadar seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Ders seçimi yapmak için ilk önce sisteme girmeniz gerekir. Menüde yer alan Ders Seçme ve Kayıt Yenileme menüsüne tıklayınız. Menün altında yer alan Ders Seçme İşlemi seçeneğine tıklayınız. Ders seçme işlemlerini buradan kolayca yapabilirsiniz.

Açık Lise Ders Seçimi Yapmayı Unuttum

Açık Lise ders seçimi yapmayı unuttum, açık Lise ’de okuyan kişilerin merakla beklediği an geldi. 2021-2022 eğitim öğretim yılında ikinci dönem ders seçimleri başladı. Açık öğretim kredili sistem ile çalışır. Sınıf geçme gibi bir durum söz konusu değildir. Ders bazında geçti ve kaldı olarak bakılır. Kredili sistem olmasının güzel yanı da budur. Seçtiğiniz dersler kaç kredi ise o kredi hesaba katılmaktadır.

Ders seçim zamanını kaçırdıysanız sistem sizin için otomatik ders seçimi yapmaktadır. Sınavına girmek zorundasınızdır. Sistemin otomatik ders vermesini istemiyorsanız ders seçimi yapmanız gerekir. Bir ders seçmiş olursanız sistem size otomatik ders eklemesi yapmaz. Hiç ders seçimi yapmadığınız durumlar da sistem otomatik ders ekler. Ve bu eklenen derslerin sınavlarına girmeniz gerekir.

AutoCAD Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir

Açık Lise Ders Seçimi 3. Dönem 2021

Açık lise ders seçimi 3. dönem 2021, açık Lise de sınıf geçme gibi bir kavram yoktur. Bu kavramların yerine ders geçme denmektedir. Açık lise kredili sisteme bağlıdır. Sınıf kavramı değil de dönem geçme veya ders geçme gibi ifadeler kullanılır. Açık lise de lise 1 kavramı birinci ve ikinci dönem olarak ayrılır. Lise2 ise üçüncüve dördüncü dönem olarak ayrılmaktadır. Her sınıfın karşılığı iki döneme aittir. Liseden mezun olmanız için kredinizin 170 olması gerekir.

  • 3. Dönem ders seçimleri yine 28 Ocak tarihine kadar yapılmalıdır. Ders seçimi yapılmazsa otomatik olarak sistem ders ekler.
AÖL Ders Seçimi Ne Zaman
AÖL Ders Seçimi Ne Zaman

AÖL Ders Seçimi Ne Zaman 2022

AÖL ders seçimi ne zaman 2022, açık Lise öğrencilerinin en çok merak ettikleri konulardan birisidir. Açık Lise de okuyan kişiler 8 dönem boyunca 170 krediyi tamamlamaya çalışırlar ve toplam da 170 krediyi geçen kişiler mezun olmaktadır. 2 dönem boyunca kayıt yenilemesi yapmayan kişiler silik öğrenci olmaktadır. Kaydınızı yaptıysanız ve ders seçimi yapmayı unuttuysanız sakın endişelenmeyin. Sistem otomatik ders ekler, dersler sorumlu tutulursunuz. Sınavına girmek istemediğiniz dersler varsa ders seçimi yapmanız zorunludur.

  • Açık Lise ’de ders seçimi için son gün 28 Ocak 2022 tarihidir. 28 Ocak günü saat 18.00’a kadar ders seçimi yapabilirsiniz. Mesai saati bittiğinde ders seçimi yapamazsınız.

AÖL Ders Seçimi Yapamıyorum

AÖL ders seçimi yapamıyorum, açık Lise için ders seçimi son gün 28 Ocak’tır. Ders seçerken Bir döneme ait en fazla 8 ders alabilirsiniz. Daha fazlasını sistem kabul etmez. Birinci dönemden dersiniz varsa ve siz ikinci dönemden ders almaya çalışırsanız sistem yine kabul etmez. Toplam da 35 kredi alabilirsiniz. Bu hususlara dikkat ederek ders seçme işlemleriniz tamamlayın. Ders seçiminin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız şu adımları takip edin.

  • Açık Öğretim Lisesi web adresine gidiniz. Sisteme giriş yapınız.
  • Sol kısımda yer alan Ders Seçme ve Kayıt Yenileme menüsüne tıklayınız. En alt kısımda yer alan Ders Seçme İşlemleri seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza dersler gelecektir. Ortak derslerden başlamak üzere ders seçimi yapmanız gerekir.
  • Ders seçme işleminiz bittikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.

aol.meb.gov.tr Öğrenci Girişi

Nasıl Para Kazanılır Öğrenci

İsviçre Nasıl Bir Ülke

Öğretim Üyesi Maaşları

AÖF İptal Edilen Sorular

googlehaberler