Adalar’a gitmek için eğer Anadolu yakasında bulunuyorsanız Bostancı ve Kadıköy sahillerinden; Avrupa yakasında bulunuyorsanız Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş sahillerinden kalkan deniz otobüslerine binebilirsiniz.

Adalar’a gidiş fiyatları ortalama olarak tek yön gidiş 35 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Bindiğiniz yerden ve tercih ettiğiniz deniz ulaşımı firmasından kaynaklı fiyat farklılıkları olabilmektedir. Eğer Dentur Avrasya deniz seferlerinden faydalanıyorsanız tek yön gidiş 35 TL olarak fiyatlandırma yapılmaktadır.

Eminönü’nden Adalar’a Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Adalar’a gitmek için kullanabileceğiniz farklı deniz seferi firmaları bulunmaktadır. Şehir hatları firması ile Adalar’a gitmek için iskeleden deniz otobüsüne bindiğinizde Adalar’ın neredeyse tüm adalarına (Sedef Adası hariç) ulaşabilirsiniz.

Eminönü’nden Adalar’a Turyol firmasını kullanarak gitmek isterseniz Büyükada’ya ulaşabilirsiniz. Turyol tek yön gidiş ücretleri 40 TL’dir.Eminönü çıkışlı olarak Adalar bünyesinde bulunan Sedef Adasına gitmek isteyen tüm yolcuların Büyükada’ya ulaştıktan sonra ada içinde aktarma yapmaları gerekmektedir.

Eminönü Adalar Vapur Saatleri

Büyükada Bilet Fiyatları

Eminönü sahilinden Adalar vapuruna binerek hızlı bir şekilde Adalar’a ulaşmak mümkündür. Vapur saatleri ise hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklılaşıyor. Vapur saatlerinde başka bir uygulama da yaz ve kış aylarının ayrılmasıdır.

Yaz vapur saatleri ile kış vapur saatleri değişiyor. Aynı zamanda bazı seferler kış aylarında gerçekleştirilmemektedir. Şehir Hatları firması ile Eminönü’nden Adalar’a ulaşmak isterseniz haftaiçi ve hafta sonu günde sadece tek bir sefer olduğunu söylemek gerekir. 2024 Şehir Hatları Eminönü Adalar sefer saatleri;

EminönüKınalıadaBurgazadaHeybeliadaBüyükada
Hafta içi Kalkış19.2520.0020.1520.3020.45
Hafta Sonu Kalkış19.2020.0020.1520.3020.45
Adalar Vapur Saatleri

Eminönü’nden Adalar’a ulaşabileceğiniz farklı deniz otobüsü firmaları bulunmaktadır. Bunlardan bir diğeri de Dentur Avrasya olarak bilinir. Kişi başı tek yön ücreti 35 TL’dir. Dentur Avrasya Eminönü Adalar vapur saatleri 2024;

Eminönü Hareket SaatleriHeybeliada Varış SaatleriBüyükada Varış Saatleri
10.0011.0011.15
11.0012.0012.15
12.0013.0013.15
13.1514.1514.30
Adalar Vapur Saatleri

İstanbul Kart İle Adalar’a Gidilir Mi?

Evet. İstanbul Kartınızı kullanarak Adalar’a Özel Mavi Marmara Şirketi seferlerinden faydalanarak gidebilirsiniz. Diğer hatlar ile İstanbul Kartı kullanarak Adalar’a ulaşmak mümkün değildir.

Eminönü Adalar Arası Kaç Dakikada Gidilir?

Eminönü’nden Adalar varış noktasına Büyükada için 1 saat 15 dakikada deniz otobüsü ile ulaşım sağlanabilmektedir. Heybeliada’ya gitmek isterseniz yolculuk süresi 1 saattir.

Yenikapı Etkinlik Alanına Nasıl Gidilir

Kadın Sığınma Evine Nasıl Gidilir

İstanbul İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Nasıl Gidilir