Advantan Krem Fiyat (Advantan Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı)

Advantan krem reçetesiz fiyatı ve Advantan krem ne için kullanılır bilgilendiriyoruz. Advantan krem kullananların yorumlarını ve Advantan krem sivilce için kullanılır mı, gelin birlikte inceleyelim.

Advantan krem fiyat güncel olarak sıkça merak ediliyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki eczanelerde Advantan kremlerin güncel fiyatları aşağıda yer alıyor:

Advantan Krem Fiyat2023 Güncel
Advantan %0,1 Krem 30 G Fiyatı42 TL
Advantan %0,1 Merhem 30 G Fiyatı42 TL
Advantan %0,1 Yağlı Merhem 15 G Fiyatı41 TL
Advantan M %0,1 Emülsiyon 50 G Fiyatı56 TL
Advantan S %0,1 Çözelti %0,1 20 Ml Fiyatı50 TL
Advantan Krem Fiyat

En güncel fiyatlar yukarıda yer verdiğimiz gibidir. Nitekim ilaç zam oranları kapsamında bu fiyatlar değişebiliyor. O nedenle de satın alma öncesinde mutlaka teyit etmenizi tavsiye ediyoruz.

Advantan Krem Reçetesiz Fiyatı

Advantan krem reçetesiz fiyatı da dikkat çekmeye devam ediyor. Kremin reçetesiz fiyatı, reçeteli fiyatından takribi olarak 12 TL daha yükseğe satılıyor. Buna göre reçetesiz krem fiyatı aşağıda yer alıyor:

 • Advantan %0,1 Krem 30 G Reçetesiz Fiyatı: 53,30 TL

Reçetesi ve sağlık güvencesi olmayan vatandaşlar eczanelere yukarıdaki tutarı ödeyerek Advantan krem satın alabiliyor.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

Advantan krem ne için kullanılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Advantan, iltihaplı deride meydana gelen alerjik reaksiyonların ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Kızarıklık, şişme, iltihap ve alerjik reaksiyonlar günlük yaşamı da olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır. Bunların üstesinden gelebilmek içinse Advantan krem tavsiye edilir.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır – Kullananların Yorumları

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

Advantan krem yüze sürülür mü

Advantan krem yüze sürülür mü sorusunun yanıtı evet olacaktır. Nitekim Advantan, cilt üzerindeki tüm alerjik reaksiyonlar ve şişmeler için kullanılabilir. Fakat yüz gibi hassas bölgelere ve bilhassa göz çevresine dikkatle sürmek gereklidir. Aksi takdirde semptomlar azalmayacağı gibi artış dahi gösterecektir. Nitekim özetle Advantan kremin yüze sürülebildiğini fakat sürerken görece daha az ve daha dikkatli sürülmesi gerektiğini bilmekte fayda var.

Advantan Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Advantan krem sivilce için kullanılır mı sorusunun yanıtı evet olacaktır. Advantan, hem sivilce hem de diğer cilt sorunları için kullanılabilen etkili bir kremdir. Nitekim etki alanının en yüksek olduğu şeylerden biri de sivilcedir. Bu sebeple dermatologlar tarafından da sıkça önerilmektedir.

Advantan Krem Kortizonlu mu?

Advantan krem kortizonlu mu sorusu evet olacaktır. Kortizonlu olması sebebiyle fazla kullanılmasında da birtakım sakıncalar mevcut olacaktır. Ciltteki egzamalar ve çeşitli komplikasyonları ortadan kaldırmaya yarayan Advantan kremler kortizon içerdiği için doktor tarafından önerildiği şekilde kullanmak gerek.

Advantan Krem Sivilce Lekelere İyi Gelir mi?

Advantan krem sivilce lekelere iyi gelir mi sorusunun yanıtı evet olacaktır. Krem, sivilce ve cilt lekelerine de iyi gelmesiyle bilinir. Ciltteki inflamasyon ve kaşıntı gibi belirtileri azaltmak için kullanılan bir kremdir. Sivilce ve çeşitli lekeler gibi sorunların da üstesinden gelmek mümkündür.

Advantan Krem Yan Etkileri

Advantan krem yan etkileri herkes tarafından merak ediliyor. Her krem ve ilaçta olduğu gibi Advantan’da da çeşitli yan etkiler bulunuyor. Bunlar şöyle:

 • Ciltte yanma ve kaşıntı
 • Cilt kuruluğu
 • İnce cilt ve deri çatlakları
 • Ciltte renk değişiklikleri
 • Deri döküntüleri
 • Akne
 • Kıllanma

Sıraladığımız bu yan etkilerden en az bir ya da birkaçıyla karşılaşmanız halinde hemen ilaç alımını durdurarak doktora başvurmanız gerekiyor.

Advantan Krem Kimler Kullanamaz?

Advantan krem kimler kullanamaz konusu kremi kullanmaya başlamadan önce sıkça merak edilmektedir. Kremin sakıncalı olduğu durumlar aşağıda yer almaktadır:

 • Doğrudan Advantan kreme alerjisi olan kişilerin kullanmaması gereklidir.
 • Ciltte viral ya da enfeksiyon varsa kullanılmamalıdır.
 • Ciltte tüberküloz ve benzeri enfeksiyonlar varsa kullanılmaz.
 • Çocukların emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Advantan krem hakkında en merak edilen soruların yanıtlarına yer verdik. Nitekim aktardığımız tüm detaylar sadece bilgilendirme amacıyladır. Doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

İbuactive Krem Ne İşe Yarar – Nasıl Kullanılır, Yorumlar?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥