İbuactive krem ne işe yarar sorusuna migreni ve genel baş ağrılarını iyileştirmek amacı ile kullanıldığı şeklinde yanıt vermek mümkündür. Bunun yanı sıra kadınların yaşadığı adet sancılarının tedavisinde de yaygın bir kullanıma sahiptir. Ayrıca sırt ağrısı, eklem ağrısı, kas ve eklem ağrıları için de bir kremdir.

İbuactive Krem 5 50 Gr Krem Ne İşe Yarar?

İbuactive Krem 5 50 gr krem ne işe yarar sorusuna pek çok farklı yanıt vermek mümkündür. Bu krem, hafif kas ağrısını tedavi etmek için kullanılan steroidal olmayan bir anti-inflamatuar kremdir. Krem, 200 mg İbuprofen içerir. Bu krem ​​birçok yaygın rahatsızlık için kullanılır;

 • Ağrıyı gidermek,
 • İltihabı azaltmak amacı ile yaygın bir kullanıma sahiptir.

Genellikle 15 dakika içerisinde etkisini göstermeye başlar ve genellikle 4 ila 8 saat arası etkisini sürdürür.

 • Baş ağrıları,
 • Adet krampları,
 • Migren,
 • Sırt ağrıları,
 • Kas ağrıları,
 • Eklem ağrılarının tedavisinde çok etkilidir.

Ibuactıve ​​şiddetli ağrıları hızla giderir. Çok hızlı ağrı kesici etkisi vardır.

Ibuactıve 5 Krem Fiyat

Ibuactıve 5 krem fiyat

Ibuactıve 5 krem fiyat 55.52 TL olarak bilinmektedir. Eczanelerde satılan Ibuactıve talimatlara göre kullanılmalıdır. Yan etki riskini artıracağı için önerilen dozdan daha fazla kullanılmaması ve faydaları en üst düzeye çıkarmak ve riskleri en aza indirmek için doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılması önerilir. 

Bu kremi uyguladığınız bölgede kızarıklık oluşursa bu kremi kullanmaya devam etmeyiniz. Bu kremi kullanmadan önce ve kullandıktan hemen sonra eller yıkanmalıdır. Bu krem ​​problemli bölgenin nefes almasını engelleyen pansumanlarla birlikte kullanılamaz. Göz, burun ve ağızdan uzak tutunuz. Aktif topikal kremler de dahil olmak üzere oral NSAID’ler nadiren böbrek yetmezliğine neden olabilir, aktif peptik ülserleri kötüleştirebilir ve duyarlı astımlı hastalarda bronşiyal alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Bu topikal kremin sistemik absorpsiyonu oral dozaj formundan daha düşük olmasına rağmen, bu komplikasyonlar nadir durumlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenlerle aktif peptik ülser hastalığı, böbrek sorunları, astımı veya oral aspirin veya İbuprofen intoleransı olan hastalar, diğer ağrı kesici ilaçları kullanan hastalar bu kremi kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

İbuactive Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun önerdiği miktarda uygulayınız. On iki yaşından küçük çocukların bu kremi kullanmaları önerilmez. İbuactive krem nasıl kullanılır sorusuna yalnızca cilt üzerinde kullanılacağı şeklinde yanıt vermek mümkündür. H​amilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

 • Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve su ile yıkayınız. Daha sonra bu kremi etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Ardından ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu kremi günde üç defa kullanabilirsiniz.
 • Kremin içindeki maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa veya aspirin, İbuprofen veya ilgili ağrı kesiciler kullanıyorsanız bu kremi kullanmanız kesinlikle önerilmez.

İbuactive Krem Yorumları

İbuactive krem yorumları

İbuactive krem yorumları çeşitli sebepler dolayısıyla bu kremi kullanmış kişiler tarafından yapılmakta ve kremi kullanması gerekenler için yol gösterici olmaktadır. Ancak kremi kullanmadan önce bir doktoran öneri almanız gerektiğini unutmamalısınız.

 • İlk kez kullandığınızda hafif bir yanma yapıyor ancak sonrasında geçiyor. İyi bir içeriği var kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Kas ağrıları ve tutulmalar için son derece iyi sonuçlar veriyor. Kasları gevşeterek rahatlama sağlıyor.
 • Ayağımda oluşan burkulmadan dolayı kullandım. Ağrıyı ve morarmayı giderdi, tavsiye ediyorum.
 • Hapa göre kullanımı çok daha iyi kas ağrısı olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

İbuactive Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Bu krem ​​ciltte kolay morarmalara, kesiklerden uzun süreli kanamalara, gözlerde kanamalara neden olabilir. Nadiren alerjiye neden olur.

İbuactive Krem Nerede Satılır?

Bu krem yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

Expigment Krem Kullananlar Yorumları (Nasıl Kullanılır ve Yan Etkileri)

Funderyl Krem Ne İşe Yarar – Yüze Sürülür mü, Hangi Bölgede Kullanılır

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır – Kullananların Yorumları

/ 5.

Share.

Comments are closed.