Airpods samsung telefona nasıl bağlanır ve Airpods Android’e bağlanır mı, bilgilendiriyoruz. Airpods Pro Android uyumlu mu, gelin birlikte inceleyelim.

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte bluetooth kulaklıklar ortaya çıkmıştır. Bluetooth kulaklar kullanırken hem ses kalitesi hem de görüntü insanlar için önemli olmaktadır. Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen kulaklıklardan biri Apple markasının AirPods’una aittir. Uzun pil ömrü ve gürültü engelleyen özelliği ile ortaya çıkardığı muhteşem ses kalitesinden dolayı tercih edilmektedir.  

İnsanların birçoğunda AirPods, İos işletim sistemine sahip olduğu için Android cihazlarda kullanamayacağını düşünmektedir. Aslında bu durum yanlıştır. Sadece birkaç adımla Airpods kulaklıkları Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza bağlayabilirsiniz. Peki nasıl? Dediğinizi biliyorum. Hadi gelin bir bakalım.  

Apple AirPods Android ile Çalışır Mı 

İos işletim sistemlerine sahip olan AirPods’ların Android cihazlarda çalışıp çalışmadığı merak edilen konulardan biridir. 2016 yılında kablosuz kulaklık trendini başlatan Airpodlar ses kalitesiyle birçok kişiyi hayran bırakmıştır. En iyi bluetooth kulaklıklar arasında ilk sırada yer almaktadır. Apple ürünleri genellikle kendi cihazları ile bağlantı sağlamaktadır. Farklı cihazlardan ve işletim sistemlerine kısıtlı olarak çalışma göstermektedir. Bu yüzden birçok kişi Airpords’ların Android cihazlarda kullanılamayacağını düşünmektedir. 

 • Airpods’lar Android cihazlarda kullanılsa da bazı işlemlerde kısıtlama gerçekleşir.  

Airpods Androide Nasıl Bağlanır 

Apple AirPods Android ile Çalışır Mı 

Apple uzun zamandan beri hizmet veren teknoloji firmalarından biridir. Apple markasına ait Airpods kulaklıkları Android işletim sistemine sahip telefon veya cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken adımlar şu şekildedir; 

 • İlk olarak Airpods’ları kutunun içerisine koyun. 
 • Daha sonra Airpods’larınızın arkasında yer alan düğmeye basılı tutmaya başlayın. 
 • Led ışık beyaz bir renk olana kadar basılı tutmaya devam edin. 
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Android cihazlardan Ayarlar seçeneğine gidin. 
 • Bluetooth seçeneğine tıklayarak Airpords’unuzla eşleştirin.  
 • İşte bu kadar basit. 

AirPods Android Kullanımı 

Airpods dünyadaki birçok kullanıcının tercih ettiği kulaklıklardan biridir. Airpords kulaklıklar Android işletim sistemine sahip cihazlar kullanıyor olsa da bazı özellikleri kullanamazsınız. Apple markasına ait Airpords, İos işletim sistemlerine uygun bir şekilde üretildiği için bazı özellikleri kullanamazsınız. Airpords özelliklerinden hangilerini kullanamazsınız gelin birlikte bakalım. 

 • İlk olarak Siri’yi açma şansınız yoktur ya da Google asistana bağlanamazsınız. 
 • Pil ömrünü takip edemezsiniz. 
 • Müzikler arasında geçiş yapma veya müzikleri durdurma gibi seçenekleri kullanamazsınız. 
 • Cihazlar arasında otomatik geçiş ve kulak algılama gibi özellikler kullanılmaz. 
 • Gürültü önleme ve şeffaflık modlarının kullanılması için bazı uygulamaların etkin olması gerekir. 

Airpods Samsung a Bağlanır Mı 

Samsung cihazlarda genellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarla bağlantı kurulmaktadır. Ancak Airpods ile bağlantı kurabilirsiniz. Airpods İos işletim sistemine sahip olsa bile Samsung cihazlarla bağlantı kurulabilmektedir. Samsung cihazlarında bağlantı kurulması için yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; 

 • İlk olarak Airpords kutusu içerisinde kulakları resetlemeniz gerekir. Resetledikten sonra Bluetooth ayarlarını açarak eşleştirme yapabilirsiniz. 

Airpods kullanmak için ayrı bir uygulamaya gerek olmadan Samsung cihazlarınızda kolayca kullanabilirsiniz. Ancak müzik durdurma, geçme, gürültü önleme ve şeffaflık modları kısıtlı bir şekilde kullanılmaktadır.  

Airdrop İsmi Nasıl Değiştirilir

Airpods Pro Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır (Sorgula) AirPods Pro Seri Numarası

Airpods Bilgisayara Nasıl Bağlanır

1 Comment

 1. Emir Akçil on

  Bluetooth kulaklıklar günümüzde çok ile yarıyor ve bazen bozuluyorlar yararlı bir bilgi