Akbank Halka Arz Nasıl Alınır? (Gözükmüyor)


Akbank halka arz katılmak için öncelikle Akbank müşterisi olmanız gerekir. Akbank müşterisiyseniz, Akbank Mobil veya Akbank İnternet Şubesi üzerinden halka arz başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Mobil üzerinden halka arz başvurusu yapmak için, öncelikle Akbank Mobil’e giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra, “Yatırım İşlemleri” menüsüne girin ve “Halka Arz” başlığını tıklayın. Açılan sayfada, halka arz edilecek şirkete ait halka arz bilgilerini göreceksiniz.

Halka arz başvuru işlemleri için yatırım hesabınızın ve halka arz takvimi başvurulacak şirketleri bilmeniz gerekir. Yatırım hesabınız varsa kolayca halka arz edilen şirketleri ve ücretlerini görebilirsiniz. Başvuru yapmak için Akbank internet, Akbank mobil, 444 25 25 müşteri hizmetleri ve Akbank şubelerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Akbank mobil üzerinden halka arz başvuruları için alttaki adımları takip ediniz.

  • Akbank mobil hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından uygulamanın altında yer alan Keşfet seçeneğine tıklayın.
  • Buradan arama kısmına Yatırım İşlemleri yazın.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra halka arz işlemleri seçeneğine görebilirsiniz.
  • Halka arz işlemlerine tıkladıktan sonra talep toplama seçeneğine tıklayarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Halka Arz Gözükmüyor

Akbank halka arz

Yatırımcılar borsa işlemleri için en çok Akbank’ı tercih eder. Ancak bazı yatırımcılar halka arzın gözükmediğini ve sorun yaşadıklarını dile getirmişlerdir. Halka arzın gözükmemesine karşı birçok farklı iddia ortaya atılmaktadır. İddiaların hepsi şu şekildedir;

  • Akbank’ın halka arz yaptığı şirketlerde konsorsiyum üyesi olmaması,
  • Dağıtım yöntemlerinin farklı olmasından dolayı,
  • Talep giriş saatlerinin dışında işlem yapılması,
  • Sabancı Holding’in hisselerinin bir kısmını satmak için halka arzı tercih etmemesi,

Hisseye yatırım yaptıysanız saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında talep girişi yapmanız gerekir. Ayrıca talep toplama ya da halka arz para iadesi işleminden 2 gün sonra hesabınıza aktarılır. Ancak bu durumlardan farklı bir durum varsa hisseyi görüntüleyemiyorsanız hemen müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

Akbank Halka Arz Nereden Takip Edilir

Halka arz başvurusu yaptıktan sonra hisse satın aldıysanız Akbank mobil ve Akbank internet hesaplarınızdan kolayca anlık borsayı takip edebilirsiniz. Dilerseniz Akbank yatırım uygulaması sayesinde BIST verilerini takip ederek kolayca halka arz satım ya da alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hatta Ak Yatırım uygulaması takip listesi, emir belirleme gibi birçok işlemi gerçekleştirmenize olanak sağlar. Hem Android hem de İos işletim sistemine sahip cihazlarınızda kolayca yatırım yapabilirsiniz.

Konu hakkında görüşlerinizi, fikirlerinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Akbank’ta neden halka arz gözükmüyor?

Akbank, bir kamu bankası olduğu için halka arz edilmemiştir. Kamu bankaları, özel bankalar gibi halka arz edilmemekte ve hisseleri halka arz edilmemektedir.

Akbank halka arz nereden takip edilir?

Akbank halka arz, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığı takdirde, SPK’nın web sitesinde ve SPK’nın yetkilendirdiği aracı kurumların web sitelerinde duyurulacaktır. Ayrıca, halka arzın yapılacağı tarihte, Akbank’ın web sitesinde ve Akbank’ın yetkilendirdiği aracı kurumların web sitelerinde halka arzın detayları yayınlanacaktır.

Akbank Mobil halka arz hisse nasıl alınır?

Akbank Mobil halka arz hisse almak için, öncelikle Akbank Mobil’e giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra, “Yatırım İşlemleri” menüsüne girin ve “Halka Arz” başlığını tıklayın. Açılan sayfada, halka arz edilecek şirkete ait halka arz bilgilerini göreceksiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥