Akbank kredi erteleme 2024, kişilerin kendi halledebilecekleri bir uygulama olarak devam etmektedir. Akbank kullanıcılarına Akbank mobil uygulamasını indirmelerini öneriyoruz. Önerimizi dinleyen müşterilerimiz için bu iş oldukça kolay olacaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sırasıyla şu işlemleri yapmaları gerekiyor;

  • Kredi kartı işlemleri
  • Taksit
  • Erteleme

Bunlara eriştiğiniz zaman uygulama sizi yönlendirecektir. Ayrıca 444 25 25 numarası Akbank telefon şubesinin numarasıdır. Yani müşteri hizmetleri ile gerekli görüşmeyi yapıp talebinizi sesli bir şekilde de oluşturabilirsiniz. Erteleme iste hizmetinden ek bir ücret alınmadığını da belirtmek isteriz.

Akbank Kredi Erteleme Faizi

Akbank kredi kartı taksiti erteleme faizi ay bazında değişiklik gösterir. 1 ay kredi erteleme faizi %2,87, 2 ay kredi erteleme faizi %3,80 ve 3 ay kredi erteleme faizi %4,72’dir.

Kredi MiktarıErtelemeÖdenecek
1.000 TL1 Ay1.034,44 TL
1.000 TL2 Ay1.045,60 TL
1.000 TL3 Ay1.056,64 TL

Erteleme iste hizmetinden ek bir ücret alınmadığını belirtmiştik. Peşin faiz, ertelenen tutar üzerinden hesaplanır. Bu hesaplama sonucunda elde edilen rakamlar, kesilecek olan ilk ekstreye de yansır.


Daha fazla ilgili içerik;


Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır

Akbank Kredi Erteleme

Akbank kredi erteleme işlemini gerçekleştirmek için iki etken vardır: tutar ve vade süresi. Vade süresine göre faiz oranları değişiklik göstermektedir. Bu hesaplamayı yapmak için Akbank.com adresini ziyaret edip buradan direkt güncel faiz oranına ve yine güncel peşin faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz.

Ödeme konusunda sizi düşündüren her ödeme için (50 TL ve üzeri) erteleme isteyebilirsiniz. Bu erteleme süresi maksimum 3 ay olabilmektedir. Hesaplama işlemini de dilerseniz yukarıda verilen faiz oranları ile kendiniz hesaplayabilir, dilerseniz de internet sitelerinden otomatik bir şekilde hesaplattırabilirsiniz.

Erteleme isteği kullanmak için Akbank Mobil, Akbank İnternet sayfası, Axess Mobil veya Akbank Telefon Şubesi yani 444 25 25’i arayabilirsiniz. Bu seçenekler ile ertelemenizi yaptırıp faiz oranına ve vadeye göre hesaplamanızı oluşturabilirsiniz.