Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL Doğalgaz Yardım – Başkent Kart Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama ve Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL yardım başvurusu nereden nasıl yapılır bilgilendiriyoruz. Başkent Kart yardım başvurusu, nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 500 TL doğalgaz yardım desteği yapacağını açıkladı. Kara Kış Destek Paketi olarak yapılacak bu yardım hakkında merak ettiklerinizi yazımızda sizler için ele aldık.  

Devlet tarafından muhtaç ailelere birçok farklı kategoride yardım düzenlenmektedir. Doğalgaz tüketim desteği kapsamında birçok dar gelire sahip ailelere yardım yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından da ailelere kış ayında 500 TL doğalgaz yardımı yapılacaktır.

Bu yardımdan yararlanmak için Başkent Kartına sahip olmanız gerekir. Başkent Kart sayesinde her aileye gıda yardımı, odun yardımı, kırtasiye yardımı gibi birçok yardımdan yararlanabilirsiniz. Ödemelerin Kasım ayının ortası ve Aralık ayında gerçekleşmesi planlanmaktadır. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama ekranından başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Başkent Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Başkent doğalgaz yardımı başvurusu 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak olan doğalgaz yardımına birçok kanal üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ankara’da yardım dernekleri, belediyeler, vakıflar tarafından birçok yardım düzenlenmektedir. Peki doğalgaz başvuruları nereden yapılır? 

 • Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 
 • Kadın Lokalleri, 
 • Yaşam Merkezleri, 
 • Belediyeler, 
 • Başkent Kart ve Sosyal Yardım Merkezlerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  

Ayrıca doğalgaz yardımına başvuruda bulunmak için Başkent Kart başvurusu yapmanız yeterli olacaktır. Doğalgaz yardımı online başvuru için alttaki adımları takip ediniz. 

Mansur yavaş 500 tl yardım başvuru
 • Linke tıklayarak başvuru formunu görüntülemeniz gerekir. 
 • Başvuru formunda kişisel bilgilerinizi yazdıktan sonra Başvuru Metni yazan kısma doğalgaz yardımı için başvuru oluşturduğunuzu belirtin. 
 • Dosya kısmına ise gelir belgenizi, kimlik bilginizi, sigorta belgenizi ve hane içerisine giren net geliri gösteren belgeyi yükleyebilirsiniz. 
 • Tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazıldıktan sonra Başvuruyu Gönder seçeneğine tıklamanız yeterlidir.  

Ankara Doğalgaz Yardımı Başvuru Şartları

Ankara büyükşehir belediyesi başkent kart başvurusu 

Ekonomik olarak durumu olmayan aileler doğalgaz yardım talebinde bulunabilirler. Başvuru şartları olarak Ankara Belediyesi tarafından herhangi bir koşul belirtilmedi. Ancak dar gelire sahip, ekonomik açıdan temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin başvuruları kabul edilecektir. Asgari ücretin 1/3 oranında kişi başına gelir düşüyorsa ya da bu rakamdan daha az bir gelir düşüyorsa bu aileler başvuru talebinde bulunabilirler. Başvurusu kabul edilen kişiler 500 TL doğalgaz yardımından yararlanabilir.

Başvuru yapmak için Ankara Belediyesi tarafından oluşturulan resmi web sitesinde yer alan Başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Başkent Kart başvurusunda bulunan kişiler de bu yardımdan yararlanabilirler. Başkent Kart başvurusu yaptıktan sonra Belediyeyi arayarak iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu

Ankara büyükşehir belediyesi başkent kart başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan yardımlar Başkent Karta yatırılmaktadır. Bu sayede birçok vatandaş kolay bir şekilde yardımlarına ulaşabilirler. Başkent Kart başvuru yapıldıktan sonra birçok yardımdan yararlanabilirsiniz. Başkent Kart başvuru için alttaki adımları takip etmeniz halinde başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz; 

 • İlk olarak linkine tıklayarak karşınıza gelen sayfada sosyal yardım kartı başvurusu için tıklayınız ifadesini seçmeniz gerekir. 
 • Ardından kimlik bilgileriniz, adınızı, soyadınız ve cep telefonu gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz istenir.  
 • Kişisel bilgilerin ardından aile bilgileriniz, sağlık bilgileriniz istenir. 
 • Bu bilgilerin ardından başvuru gönder seçeneğine tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Doğalgaz Yardımı Kaç Ay Sürecek – Taksit Ne Zaman Yatacak

E Devletten 500 TL Yardım Başvurusu (Her Aileye)

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥