Ankara hayvanat bahçesi listesini görmek ister misiniz? Hem çocuklar hem de yetişkinler için Ankara’daki en iyi hayvanat bahçeleri…

Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle Ankara’da gezilecek yerleri mi araştırıyorsunuz? O zaman size farklı bir öneri ile karşınıza geldik. Ankara’da farklı aktivite yapmak istiyorsanız en ünlü ve en güzel hayvanat bahçelerini ziyaret edebilirsiniz. Ankara’nın birçok ilçesinde bulunan hayvanat bahçelerini tek tek ele aldık. Hayvanları yakından görmek ve eğlenceli vakit geçirmek için tercih etmeniz gereken hayvanat bahçelerine gelin birlikte bakalım.

Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi

Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi

Ankara’da güzel ve büyük hayvanat bahçelerinin arasında ilk sırada Sincan hayvanat bahçesi yer alıyor. Hem toplu taşıma ile hem de özel aracınızla kolayca gidebilirsiniz. Hayvanları ziyaret edebileceğiniz gibi evinizdeki hayvanların sağlık kontrolleri için de burayı tercih edebilirsiniz. Maymun, rakun, flamingo, deve, ördek, tembel hayvan ve kaz gibi birçok hayvan sizleri bekliyor. Aynı zamanda parkın içerisindeki yürüyüş yolları, çardak ve oyun park alanı bulunuyor.

Adres; Akşemsettin, Gökhan Sokak. Numara; 1 Sincan/Ankara

Aqua Vega Akvaryum

Aqua Vega Akvaryum

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Nata Vega alışveriş merkezinin içerisinde bulunan akvaryum birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Oldukça büyük olan bu akvaryum içerisinde deniz dünyasındaki tüm canlıları görebilirsiniz. Girişleri ücretli olan bu akvaryumda yetişkinler 187 TL, öğrenciler ise 152 TL ile giriş yapabilir. Aile paketleri ile daha uygun fiyata akvaryuma giriş yapabilirsiniz. Hem deniz dünyasındaki canlıları ziyaret edebilir hem de en güzel hafta sonun tadını çıkartabilirsiniz.

Adres; Akşemsettin, Doğukent Bulvarı Nata Vega Outlet Mamak/Ankara

Deniz Dünyası

Deniz Dünyası

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yer alan Deniz Dünyası en güzel akvaryumlar arasında yerini aldı. Girişi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Vatoz balıklarından timsahlara kadar tüm deniz canlıları bu akvaryumda. Gezerken eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Hayvanların ölülerinden ve denizden çıkan kalıntılarla oluşturulmuş ufak müzesini de gezmeyi unutmayın.

Adres; Şefkat, Dr. Besim Ömer Caddesi 54.Sokak Keçiören/Ankara

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan evcil hayvan parkı birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Parkın içerisinde kurulmuş evcil hayvan parkında ülkemizdeki tavşan türleri, kuş, köpek, at gibi birçok hayvanı bulabilirsiniz. Ücret ödemeden evcil hayvan parkını gezebilirsiniz. Çocuklar için hazırlanmış oyun parkında çocuklarınız keyifli vakit geçirebilir. Geniş ve büyük olan hayvanat bahçesi hafta sonları kalabalık olacağından dolayı hafta içi tercih edebilirsiniz.

Adres; Uyanış, Aşıkpaşa Caddesi Keçiören/Ankara

Ceylanlar Parkı

Ceylanlar Parkı

Ankara Keçiören ilçesinde yer alan Ceylanlar parkını ücret ödemeden ziyaret edebilirsiniz. Deniz Dünyası akvaryuma oldukça yakın mesafede yer alıyor. Maymundan ata kadar birçok hayvanı ceylanlar parkında bulabilirsiniz. Ayrıca parkın içerisinde yer alan bu hayvanat bahçesini gezdikten sonra yürüyüş yolu, çardak ve oyun alanlarını da gezebilirsiniz. Hafta sonu kalabalık olacağından dolayı hafta içi gezebilirsiniz.

Adres; Kavacık Subayevleri, Park içi yol Keçiören/Ankara

At Çiftliği Hayvanat Bahçesi

At Çiftliği Hayvanat Bahçesi

Atları çok seviyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden biri. Göl etrafında, dağ etrafında at ile tur yapma şansınız vardır. Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan at çiftliğine mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Kullanıcıların birçoğu Ankara’dan uzak bir yerde olması, sessiz ve sakin bir yer olmasından dolayı tercih ediyor. Çay servisinin olmaması da beğenilmeyen özelliklerinden biri. At binmek ve atları görmek için tercih edebilirsiniz.

Adres; Gümüşyayla, Çubuk/Ankara

Hayvanat bahçesi hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayın.