Antidepresan yoksunluk sendromu ne kadar sürer hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Antidepresan bırakma tablosu ve en zararsız antidepresan işte detaylar.

Hayatımızda mutsuz ve üzgün hissettiğimiz zamanlar vardır. Depresyon halinde olan kişilerde ise sürekli olarak üzgün ve çökkün olma sıkıntısı gerçekleşir. Herkes hayatı boyunca bir kere de olsa depresyon sıkıntısı çekmektedir. Depresyonun atlatılması, travma sonrası stres sıkıntısı çekenler, anksiyete bozukluğu olan, takıntılı düşüncelerden kendini kurtaramayan birçok kişi antidepresan kullanmaktadır. Antidepresan ilaçlarını kullanmak istemeyen kişilerde bazı sorunlar ortaya çıkmıştır. İlacın kullanılmadığı zamanlar yoksunluk sendromu meydana gelir.

  • Antidepresan ilaçlarınızı 6 haftadan fazla bir süre içinde kullandıysanız ve aniden ilaç almayı kestiyseniz yoksunluk sendromu görülmeye başlanır. Kişiden kişiye göre bu sendromun ne kadar süreceği değişiklik gösterir. Birkaç hafta yoksunluk sendromu görülmektedir.

Asperger Sendromu Neden Olur

Antidepresan Bırakma Tablosu

Antidepresan ilaçları psikiyatride kullanılan en önemli ilaçlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Antidepresan ilaçlarını kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekir. Antidepresan ilaçlarına doktor kontrolü dışında başlamamanız ve kendinizi iyi hissettiğiniz zaman aniden ilaç almayı kesemezsiniz. Antidepresan ilacını bırakmanız için doktorunuza gitmeli ve doz düşürerek bırakmanız gerekir. Aniden ilaç almayı kesmeniz kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

  • Antidepresan bırakmak isteyen kişiler doktorlarına giderek uygun tablonun çıkartılmasını isteyebilirler. Kişiden kişiye, aldığınız ilacın türüne ve dozuna göre bırakma tablosu değişiklik gösterir. İnternetten edindiğiniz tablolara ya da çevrenizdeki insanlara güvenerek ilaç bırakmayınız.

Antidepresan Yoksunluk Sendromuna Ne İyi Gelir

Birçok kişi hayatında bazı zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Bazı durumlar sizi derinden üzebilir ve sizi bir yıkıma sürükleyebilir. Antidepresan ilaçları psikiyatri tarafından yazılmakta ve bu çöküntünün tedavisinde kullanılmaktadır. Antidepresan ilaçlarınızı bırakmak istediğiniz zaman bir miktar doz düşürmeniz ve bunun devamında yavaş bir şekilde ilaç almayı kesmeniz gerekir. Kendini iyi hissettiği için ilaçları bırakan birçok kişi de yoksunluk sendromu gerçekleşmektedir. Yoksunluk sendromuna iyi gelecek birkaç adımı sizler için derledik.

  • Spor, egzersiz yapabilirsiniz. Sosyalleşmeyi deneyebilir ve yeni hobiler edinmeniz bu süreçte iyi gelecektir. Yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle sıkça vakit geçirmelisiniz. Kendinizi motive ederek o ağır çöküntü hissinden kurtularak yeni bir hayata adım attığınız farkında olmanız ve güçlü olmanız gerekir.

En Zararsız Antidepresan

Bütün ilaçlar vücuda yararlı olduğu gibi bazı zararları da vardır. İçinizde kötü bir hissiyat varsa, hiç dışarı çıkmayıp evde kendi kendine sürekli olarak ağlama hissi varsa ve tüm bu hissiyatlardan kurtulmak için antidepresan ilaçlarını mı kullanmak istiyorsunuz? Bu düşüncelerden ve hislerden kurtulmanız için belki bir ihtimal çözüm yolu olabilir. Ancak doğru değildir. Antidepresanların hepsinin insana belirli zararları vardır. Sadece düşük doz kullanmanız sizin için daha iyi olabilir. Antidepresan kullanmadan önce kesinlikle doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Kafanıza göre ilaç alıp dozunu yükseltmek veya düşürmek ilerleyen zamanlarda size zarar verebilir.

  • En zararsız antidepresan arasında Prozac 20mg, Lustral, Xanax, Serdep 50 mg ilaçları yer almaktadır.
Paxera Yoksunluk Belirtileri

Paxera Yoksunluk Belirtileri

Depresyonda olan kişilerin tedavisi için kullanılan ilaçlardan biri antidepresan olmaktadır. Depresyon için kullanıldığı gibi birçok sorun için de antidepresan ilaçları kullanılmaktadır. Antidepresan ilaçlarının çok fazla çeşitleri vardır. Antidepresan ilaçları olarak bilinen Paxera ilacının bırakılmasının ardından gerçekleşen yoksunluk belirtileri şu şekilde olmaktadır.

  • Depresyon, anksiyete ruh hali değişmesi, aşırı heyecan veya sinirlilik hali, baş dönmesi, baş ağrısı, vücudun belirli bölgelerinde uyuşma, karıncalanmaların meydana gelmesi, mide bulantısı veya terleme olaylarının görünmesi halinde doktorunuza giderek ne yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir.

Antidepresan Bıraktıktan Sonra Yan Etkileri Ne Zaman Geçer

Antidepresan ilaçlarını kullanan birçok kişi vardır. Bir süre sonra kendini iyi hissettiği için ilaçları bırakmak isteyen kişiler olduğu gibi ilaçların kendini uyuşturduğu için bırakmak isteyen kişilerde vardır. Antidepresan ilaçlarını kullanan birçok kişinin yaptığı en büyük hatalardan birisi ilaca ani bir şekilde doktor kontrolü olmadan ilaca başlanması ve yine doktor kontrolü olmadan ilacın bırakılmasıdır. Antidepresan ilaçlarını kullanırken ya da bırakırken doktor kontrolü altında gerçekleşmesi gerekir.

  • Antidepresan ilaçlarını bıraktıktan sonra yan etkilerin görülmeye başlanır. Bu etkiler kişiden kişiye göre değişir ve geçiş süreleri farklıdır. Antidepresan ilaçlarını bıraktıktan sonra etkilerinin geçmesi 10 gün sürmektedir.

Antidepresan Vücuttan Ne Kadar Sürede Atılır

Antidepresan ilaçlarını bir süre boyunca kullanan ve bırakan insanlarda unutkanlık ve dalgınlık meydana gelir. Baş dönmesi ve boşluğa basıyor hissiyatı yaşarsınız. Antidepresan ilaçlarının bırakılma süreci oldukça zor bir süreçtir. Antidepresan ilaçları bırakılırken oldukça kararlı olmanız ve kendinize değer vermeniz gerekir. Antidepresan ilaçlarını belirli günlerde doz düşürülerek bırakılması gereken ilaçlardan birisidir. Antidepresan ilaçlarının vücuttan atılma süreleri ise 10 günlük süreçte olmaktadır.

10 Yıldır Antidepresan Kullanıyorum

Antidepresan ilaçlarının kullanımı oldukça önemlidir. İstediğiniz zaman içmeye başlayıp istediğiniz zaman bırakabileceğiniz bir ilaç türü değildir. 10 yıl boyunca antidepresan ilacını kullanmış bir şekilde aniden ilacı almayı kesemez. Antidepresan etkisinden kurtulmak ve hayatınıza ilaç olmadan devam etmek istiyorsanız her gün belirli oranlarda doz düşürmesi yapmanız gerekir. Doz düşümüne doktorunuz karar vermeli ve yönlendirmelidir. Antidepresan ilaçlarını aniden değil yavaş bir şekilde bırakmanız daha doğru olacaktır. 10 yıl boyunca antidepresan kullandım şimdi bırakamam düşüncesi kesinlikle kafanızda yer etmesin. Sadece inanın ve kendinize değer verin.

Lustral Yoksunluk Belirtileri

Antidepresan ilaçları oldukça fazladır. Antidepresan ilaçlarından birisi de Lustral olarak karşımıza çıkmaktadır. Lustral kullanan ve kullanmayı bırakan kişilerde bazı yoksunluk belirtileri görülmektedir. Lustral ilacının bırakılmasının ardından nasıl bir yoksunluk belirtisi gerçekleşiyormuş gelin birlikte bakalım.

  • Lustral ilacının aniden kesilmesinin ardından vücutta sersemlik, titreme, baş dönmesi, huzursuzluk, bulantı, baş ağrıları, uyku bozukluğu, uyuşma gibi yoksunluk belirtileri görülmektedir. Bunlar ciddi belirtiler değildir. Bu belirtiler birkaç gün içinde geçer ancak ilerleme varsa doktorunuza gitmeniz tavsiye edilir.

Belden Aşağısı Olmayan İnsanlar Nasıl Tuvalet İhtiyacını Giderir

Çıkmaza Girince Okunacak dua

Psikolojimin Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarım

Comments are closed.