AÖF İptal Edilen Sorular

AÖF iptal edilen sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. AÖF iptal edilen sorular nasıl değerlendirilir ve AÖF hatalı soru işte detaylar.

AÖF iptal edilen sorular, açık öğretim sınavında hatalı sorularla karşılaşılmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin itiraz hakları bulunur. Açık öğretim de okuyan öğrenciler belirli zamanlarda sınava girmektedirler. Bu sınavlar da yanlış soru olabilmektedir.

Açık öğretim sınavları, sınav bittikten hemen sonra sistem de yayımlanır. Sisteme girerek soruları ve cevapları görebilirsiniz.  Yanlış olduğunu düşündüğünüz sorulara itiraz hakkınız vardır. İtiraz etmek istediğiniz soruları belirleyerek sistemden itiraz edebilirsiniz. İncelenen soruların sonuçları yine sistem üzerinden cevap olarak gelecektir.

AÖF İptal Edilen Sorular Nasıl Değerlendirilir

AÖF iptal edilen sorular nasıl değerlendirilir, açık öğretim sınavında birkaç problemle karşılaşılır. Bunlardan bir tanesi ise yanlış sorudur. Yanlış soruyu gördüyseniz ve itiraz etmek istiyorsanız sisteme girerek itiraz edebilirsiniz. İtirazınız kabul edilirse soru iptal olur. Peki soru iptal olduysa bu size nasıl yansır? Gelin beraber bakalım. 

  • İlk olarak iptal edilen sorular da sizlere not eklenir. Soruyu ister boş bırakın ister yanlış olsun fark etmez sizlere 5 puan eklemesi yapılır. Her yanlış soruda ise 0,25 puan gitmektedir.

Hocadan Nasıl Puan İstenir

AÖF Hatalı Soru

AÖF hatalı soru, açık öğretim sınavlarında her sınavda olduğu gibi hatalı soru vardır. Hatalı soruları itiraz edebilirsiniz. Sınavdan sonra sınavdaki sorular hemen yayınlanır. Sorulara bakarak hatalı bulduğunuz soruları itiraz edebilirsiniz. Öğrenci bilgi sistemine girerek sınavdan sonra 3 gün içerisinde itiraz mesajınızı atın, yine sistem üzerinden size cevap gelecektir. İtiraz ettiğiniz soru kabul edilirse 5 puan ekleme yapılır.

AÖF Sınav Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır
AÖF Sınav Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır

AÖF Sınav Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır

AÖF sınav sonuçlarına itiraz nasıl yapılır, açık öğretim sınavların da yanlış soru olduğunu düşünüyorsanız itiraz etme hakkına sahipsiniz peki nasıl itiraz edebilirsiniz? Gelin beraber bakalım.

  • AÖF sınav sonuçları internetten yayınlanır ve öğrencilerin sisteme girerek bakmaları gerekir.
  • İtiraz etmek istiyorsanız sonuçlardan sonra 3 gün içinde itiraz edebilirsiniz.
  • İtirazlar öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapabilirsiniz. İtiraz sonuçlarının yine aynı sistemden bakabilirsiniz.
  • Birim yönetim kurulu tarafından incelenir. Kısaca itirazlarını öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

AÖF Sınav Sonuçlarına İtiraz Kaç Günde Sonuçlanır 2022

AÖF sınav sonuçlarına itiraz kaç günde sonuçlanır 2022, açık öğretim sınavlarında hatalı bulduğunuz soruları itiraz ederek soruların incelenmesini sağlayabilirsiniz. Sınav sorularına itiraz etme gibi hakkınız bulunduğu gibi sınav sonuçlarına da itiraz edebilirsiniz? Sınav sonuçları açıklandıktan 3 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. Sınav sonuçlarınıza itiraz ettikten sonra incelemeye alınmaktadır.

  • Gerekli incelemelerden sonra 7 gün içinde itiraz sonuçunuz sistemde gözükmektedir. İtiraz sonucunuzu öğrenci bilgi sistemi üzerinden görebilirsiniz.

AutoCAD Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir

aol.meb.gov.tr Öğrenci Girişi

Nasıl Para Kazanılır Öğrenci

Milli Savunma Üniversitesine Nasıl Girilir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu