Apış Arası Sivilce Gibi Şişlik – Erkeklerde Bacak Arası Sivilce

Bacak arası sivilce gibi şişlik nasıl geçer, bilgilendiriyoruz. Bacak arasında çıkan iltihaplı sivilce ve apış arasında iltihaplı sivilce nasıl geçer, gelin birlikte inceleyelim.

Apış arası sivilce gibi şişlik hem erkek hem de kadınlarda sıkça rastlanan sorunlardan biri olarak biliniyor. Çoğunlukla rahatsız edici ve bazen de kaşıntıya sebep olan bir rahatsızlıktır. Nitekim çoğu zaman herhangi bir hastalığa bağlı olmayan ve genital rahatsızlıkların belirtileri arasında da yer alabilir. Apış arasındaki sivilceler ve sivilce gibi şişlikler çoğunlukla ağrılı ve günlük yaşamı etkileyen durumlardır.

Bacak Arası Sivilce Gibi Şişlik Nasıl Geçer

Bacak arası sivilce gibi şişlik nasıl geçer diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bacak arasında oluşan sivilcelerin geçmesi için evde çeşitli yöntemler uygulamak mümkündür. Bunun için sıcak tampon kullanılabilir. Ya da pamuğu sıcak suya batırıp sıktıktan sonra sivilce gibi şişliğin üzerine tampon uygulayarak şişliğin inmesi sağlanabilir.

Erkeklerde Bacak Arası Sivilce

Erkeklerde bacak arası sivilce sıklıkla rastlanan durumlardan biridir. Folikülit adı verilen bir tedavi yöntemiyle bacak arası sivilcelerin tedavisi mümkündür. Bacak arası sivilce çoğunlukla aktif sportif faaliyetler içerisinde olan kişilerde görülür. Buna ek olarak sürekli ayakta çalışmak durumunda kalan kişilerde bacak arası sivilce görünümü yaygındır.


Daha fazla sivilce içeriği;


Apış Arası Sivilce Nasıl Geçer

Apış arası sivilce nasıl geçer

Apış arası sivilce nasıl geçer sorusu son zamanlarda sıkça merak ediliyor. Nitekim apış arasında sivilce sorunları yaşayan kişilerin ilk etapta bir uzman dermatoloğa başvurmasında fayda var. Böylece sivilcenin kökeni ve nedenini detaylı şekilde keşfetmek mümkün olacaktır. Tedavisi de çoğunlukla epilasyon yöntemiyle uygulanır.

Apış Arası Sivilce Kremi

Apış arası sivilce kremi vücudun herhangi bir bölgesinde kullanılabileceği gibi sıklıkla apış arasında tercih edilmektedir. Bunun için genellikle Benzamycin Topikal adı verilen bir jel benzeri krem tercih edilir. Benzamycin topikal, jel ve sivilce sorunları için sıkça kullanılmaktadır. Her gün 3 kez vücudun sivilce içeren bölgesine uygulanan bu krem sayesinde kısa sürede sonuç almak da mümkündür.

Çok Şişmiş Sivilceye Ne İyi Gelir

Çok şişmiş sivilceye ne iyi gelir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bir sivilce şayet çok şişmiş ve yayılmışsa aşağıdaki yöntemler iyi gelecektir:

  • Maden suyu
  • Elma sirkesi

Yukarıdaki ikiliyi karıştırıp sonrasında pamukla her gün bir kez sivilcenin olduğu bölgeye sürmek sivilcenin kısa sürede dinmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda sivilce sebebiyle oluşan ağrı gibi oluşumların da semptomlarını hafifletmeye yarar.

Kasıkta Sivilce Çıkar mı

Kasıkta sivilce çıkar mı sorusunun yanıtı evet olacaktır. Kasık bölgesinde ya da göğsün alt bölümündeki ter bezleri sebebiyle sivilce oluşumu son derece yaygındır. Nitekim sivilceler genital bölgeler de dahil olmak üzere vücudun her yerinde görülebilir.

Sert Sivilce Neden Olur

Sert sivilce neden olur diye merak edenler için gözeneklerde sıkışan ve biriken bakteri ve yağlardan ötürü meydana gelir. Kör sivilceler de denilen bu tür, cildin altında yumru şeklinde meydana gelmektedir. Genellikle ergenlik döneminde rastlanan sert sivilceler yoğun kozmetik ürün kullanımı sonucunda da meydana gelebilir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥