Apple Watch Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız

Apple Watch orjinal olduğunu nasıl anlarız? Seri numarası nerede yazar? Soruların yanıtları gündemde yer alan konular arasındadır. Sizler için merak ettiğiniz tüm konuları yazımızda ele aldık. Hadi gelin birlikte inceleyelim.  

Apple Watch kalitesi ve özelliği ile en ön plana çıkan ürünlerden biridir. Piyasada satılan bu ürünlerin birçoğu sahtedir. Vatandaşlara orijinal fiyatı üzerinden sahte olarak satılan Apple Watch nasıl ayırt edilir? Birkaç ayrıntı üzerinden kolayca sahtesi ayırt edilir. Peki nasıl? 

 • Orijinal Apple Watch’ların arka kısmı çıkartılmadığı gibi ürünün kalitesi görünümden belli olur. Sahte ürünlerin birçoğunda USB konektörleri ve SIM kartı için yuvalar yer alır. 
 • Apple Watch fiyatları sahtelerinde oldukça uygun fiyatla satışa sunulur.
 • Manyetik indüksiyona dayalı şarj varlığı ile ön plana çıktığı için sahtelerinde bu özellik yer almaz.  
 • Yerleşik belleğin olmaması, galeriye girilmemesi sahte Apple Watch’larda gözlemlenen özellikler arasındadır.  
 • Orijinal Apple Watch’lar toza ve suya dayanıklıdır ancak sahtelerinde bu özellik mevcut değildir.  
 • Sahtelerinde genellikle ekran büyük ve sert plastik üzerine kuruludur bundan dolayı da ürünün yüzeyi pürüzlü bir şekildedir. 
Apple watch seri numarası nerede yazar 

Apple Watch Seri Numarası Nerede Yazar

Ülkemizde Apple Watch almak isteyen birçok vatandaş vardır. Bu ürünü alırken özellikle internet sitesini kullanıyorsanız sahte olma olasılığı oldukça yüksektir. Sahte olup olmadığını anlamak için birkaç ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu durum bazen zorlaşabilir. Sahte Apple Watch’ların bazılarında tüm ayrıntılara dikkat edilse bile anlaşılmayabilir. Bu durumda seri numarası bizlere doğru yolu gösterir. Peki seri numarasına nasıl ulaşabiliriz? Diyorsanız alttaki adımları takip etmeniz yeterlidir.  

 • İlk olarak Apple Watch üzerinden Ayarlar seçeneğine tıklayınız. 
 • Ardından açılan ekrandan Genel seçeneğine daha sonra Hakkında kısmına tıklamanız gerekir. 
 • Hakkında seçeneğine giriş yaptıktan sonra alt kısımlarda Seri Numarasını kolayca görebilirsiniz. 

Yukarıdaki seçeneklerden eğer seri numarasına ulaşamadıysanız saatin kasasında seri numarasını kolayca görebilirsiniz. Saatin kayış yuvasında ya da saatin arkasında seri numarasını görme ihtimaliniz vardır. Apple Watch modeline göre seri numarasının yer aldığı yer değişiklik gösterir. Bu sayede Apple Watch modelinizin hangisi olduğunu teyit edebilirsiniz.  

Apple watch imei kaydı gerekiyor mu 

Apple Watch IMEI Kaydı Gerekiyor Mu

Ülkemizde kayıtlı olmayan yani Türkiye dışından Apple ürünleri alırsanız IMEI numaranızı kaydetmeniz gerekir. Eğer aygıtınızı Türkiye’den aldıysanız IMEI kaydına gerek yoktur. Ayrıca IMEI numarasının kaydı yoksa mobil ağlara erişiminiz kısıtlanır. Kısacası Apple yetkili kanal sayesinde ülkemizde cihaz satın aldıysanız IMEI kaydını Apple sizin yerinize gerçekleştirmektedir. Apple Watch IMEI kaydınızın olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz. İlk olarak Apple Watch cihazınızdan ayarlar seçeneğine gidiniz. Ardından Genel kısmında yer alan Hakkında seçeneğine tıklayarak alt kısımlarda IMEI numarasını görebilirsiniz.  

Apple watch 7 orjinal olduğunu nasıl anlarız 

Apple Watch 7 Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız

Piyasada birçok satıcı Apple Watch 7 modelinin sahtesini kullanıcılara satmaktadır. Birçok sahtesi piyasada satıldığı için ürünleri Apple yetkili satıcısından satın almanızı öneriyoruz. Apple Watch 7 cihazınızın sahte olup olmadığını birçok ayrıntıdan elde edebilirsiniz. Ancak en iyi yöntemlerden biri seri numarasını sorgulamaktır. Ayrıca Apple Watch 7 serisine ait A2473, A2475, A2476, A2477, A2478 ile A2474 olmak üzere modelleri piyasaya sürülmüştür. Model numarası üzerinden de sahtesini ayırt edebilirsiniz. Model numarasını alttaki adımlar sayesinde bulabilirsiniz. 

 • İphone cihazınızı kullanarak Apple Watch uygulamasını açarak Saatim seçeneğine tıklayınız. 
 • Daha sonra Genel seçeneğine ve sonra Hakkında kısmına tıklayarak model seçeneğini bulmanız gerekir. 
 • Bu kısımdan modelini, seri numarasını ve IMEI numaralarını kolayca görebilirsiniz.    
Apple watch seri numarası sorgulama 

Apple Watch Seri Numarası Sorgulama

Apple Watch seri numarasını sorgulatarak orijinal olup olmadığını öğrenebileceğiniz gibi garanti kapsamını da öğrenebilirsiniz. İlk olarak Apple Watch cihazınızdan seri numarasını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca seri numaranızı Apple Watch’ların arka kasasında, saatin kenarında, saatin kayış yuvasında ya da Hakkında seçeneğini kullanarak öğrenebilirsiniz. Seri numaranızı elde ettikten sonra alttaki adımlarla hem garanti sürenizi hem de orijinal olup olmadığını görebilirsiniz.  

 • Linkine tıklayarak sayfayı açmanız gerekir. 
 • Ardından Seri Numaranızı girin ve altta sizlere verilen güvenlik kodunu yazın. 
 • Daha sonra Devam seçeneğine tıklayarak cihazınızı kontrol edebilirsiniz. 
 • Eğer karşınıza Cihaz Bulunamadı ifadesi çıkıyorsa maalesef ürününüz sahtedir ve garanti kapsamında değildir.  

Apple Card Türkiye Başvuru

Apple Kullanıcıları Ödeme Alabilir

iforgot.apple.com TR (Hesap Şifremi Unuttum)

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥