Aşının Çıkıp Çıkmadığını Nasıl Anlarız?

Aşının Çıkıp Çıkmadığını Nasıl Anlarız ve Aşı hakkı nasıl öğrenilir detaylı bilgilendiriyoruz. E-devletten aşı sırası nasıl öğrenilir işte detayları.

Aşının çıkıp çıkmadığını nasıl anlarız sorusu mutasyonlu virüsün ülkemize girmesi ile arama motorlarında sıkça aranmaya başladı. 2020 Mart ayında patlak veren Kovid-19 dünyada ve ülkemizde birçok ölümle sonuçlandı. İnsanların daha fazla can kaybı yaşamaması için aşı çalışmalarına başlandı.

Deneyler yardımı ile işe yaradığı kanıtlanan aşı yurtdışından ülkemize getirildi. Aşı sayısının sınırlı olması nedeniyle vatandaşlar için aşı öncelik sıralaması oluşturuldu. Sıralamanın en üstünde 75 yaş üstü vatandaşlar ve sağlıkçılar bulunuyor.

Eşlere Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Aşı hakkı nasıl öğrenilir?

Ülkemizde Kovid-19 önlemleri neticesinde halkın bağışıklanması için yurt dışından getirilen aşılar ile aşılama süreci başlamıştır. Peki, aşı hakkı nasıl öğrenilir? Aşı hakkınızı öğrenebilmek için e-Nabız uygulamasını kullanabilirsiniz.

Yapılan güncellemeler ile içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecine uyum sağlaya e-Nabız uygulamasına TC kimlik numaranız ile kayıt olabilirsiniz. Kaydınızı yaptırdıktan sonra aşı sırasının sizde olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Aşı sırası gelmiş kişiler aşı olmadan önce randevu almalıdır. Randevu aldıkları gün, gerekli saatten 15 dakika önce hastaneye gitmelidir. Hastanede size görevli kişiler tarafından aşınız uygulanacaktır.

e Nabız Yükle

E-devletten aşı sırası nasıl öğrenilir?

E-devletten aşı sırası nasıl öğrenilir?

20 Nisan itibari ile aşı sırası 55 yaş üstü bireylere gelmiştir. E-devletten aşı sırası nasıl öğrenilir? Aşı sıranızı öğrenmek için öncelikle başvuru sistemine girmelisiniz. Koronavirüs aşısı başvurusu yapmak için:

  • E-devlet hesabına giriş yapınız,
  • Arama butonunu kullanarak MHRS araması yapınız,
  • Açılacak sorgu ekranında bir bağlantı çıkacak, onu seçiniz
  • Açılan bağlantıda “uygulamaya git” butonuna basınız
  • Yönlendirildiğiniz sayfaya giriş yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevunuzu oluşturabilmeniz için aşı sırasının içerisinde bulunduğunuz gruba gelmesi gerekmektedir (Örneğin 55 yaş üstü). Aşı randevunuzu aldıktan sonra sistem size tarih verecektir. Verilen tarihte aşınızı olabilirsiniz.

Ücretsiz MHRS Yükle 2021

Aşı sırasını nasıl öğrenirim sms?

Aşı randevunuzu MHRS ya da e-Nabız üzerinden yaptınız. Aşı sırasını nasıl öğrenirim sms sorusunun cevabı oldukça kolay. Aşınızın durumunu sorgulamak için telefonunuzun mesaj kısmına AŞI, boşluk bırak, TC Kimlik Numarası, boşluk bırak,  TC kimliğinizin üzerindeki seri numarasının son 4 hanesi yazılarak 2023’e mesaj atabilirsiniz.

Telefon ile arama yaparak da aşı randevusu alabilirsiniz. MHRS ALO 182 numarasını tuşlayarak telefonunuz ile de randevu alabiliyorsunuz.

Labim Sonuç Sistemi – Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Öğrenme

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu