Aşure günü ne zaman sorusu her Ramazan ayında sıkça merak edilen şeyler arasında yer almaya devam ediyor. Birliğin, beraberliğin ve paylaşmanın simgelerinden biri olan Aşure Günü, 2023 yılında 28 Temmuz Cuma günü olacak.

Muharrem Ayı Aşure Günü Ne Zaman?

Muharrem ayı aşure günü ne zaman sorusunun yanıtı oldukça basittir. Aşure günü 28 Temmuz Cuma 2023 yılında idrak edilecektir. Bu tarih ise Muharrem ayı 10. gününe tekabül ediyor.

Muharrem Ayının 1. Günü Ne Zaman 2023

Muharrem ayının 1. günü ne zaman 2023 yılı itibarıyla sıkça merak edilen sorulardan birisidir. Muharrem ayının ilk günü 19 Temmuz 2023 Çarşamba günüdür. Aşure günü ise Muharrem ayının 10.günü olan 28 Temmuz Cuma 2023’tedir.

Aşure Günü Kıyamet Kopacak mı

2023 Aşure Günü Kıyamet Kopacak mı?

2023 aşure günü kıyamet kopacak mı sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Nitekim bu iddiaların tamamının komplo olduğu ve insanoğlunun herhangi bir şekilde geleceği bilemeyeceği İslam alimleri tarafından açıklanmıştır. Bu sebeple verilen tarih her ne olursa olsun inanmamak gerektiği söylenmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Muharremin 10. Günü Ne Zaman?

Muharremin 10. günü ne zaman sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İnternetin son dönemde en çok aratılan konu başlıklarından birisi Muharrem ayıdır. Nitekim Muharrem ayının 10.gününün Aşure Gününe denk gelmesi de pek çok kişiyi sevindirmiştir.

  • Muharrem ayının 10. günü ve Aşure Günü: 28 Temmuz 2023 Cuma

Aşure Günü Ne Zaman Başlar ve Ne Zaman Biter?

Aşure günü ne zaman başlar ve ne zaman biter konusu aşure yapmayı ve dağıtmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor. Bu niyette olan kişiler 28 Temmuz 2023 Cuma günü itibarıyla başlayan Aşure Günü, 16 Ağustos 2023 Perşembe gününe kadar sürecek. Bu tarihler arasında aşure dağıtımı yapılabilecek.

Aşure gününe dair aklınıza takılabilecek tüm sorulara içeriğimiz boyunca yanıt verdik. Yine de konuya dair görüş ve sorularınızın yorum alanı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.