Aydep Sınav Giriş – Öğrenci Girişi ve E-Posta Oluşturma

Aydep sınav giriş hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ahi Evran öğrenci girişi ve Ahi Evran Üniversitesi e-posta oluşturma işte detaylar.

Aydep açılımı Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi’dir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılan sanal öğrenme ortamları uzaktan eğitimler için önemli bir yere sahiptir. Bu sistemlerden biri de Aydep’tir. Pandemiden dolayı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde uzaktan eğitim yoluyla eğitimler verilmeye devam edilmektedir.Aydep sınav platformuna nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • Öncelikle https://aydep.ahievran.edu.tr/system/login linkine tıklayınız. Daha sonra öğrenci numaranız ya da sicil numaranız ve şifrenizle sisteme giriniz.
 • Giriş yaptıktan sonra sınav modülüne giriş ekranına giriniz.
 • Sınav saatinden önce öğrenci sınav giriş ekranına girilmelidir.
 • T.C. kimlik numaranız ve Aydep şifreniz ile giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sınav saati yaklaşan sınavlarınız görüntülenmektedir. Giriş yaptıktan sonra sınav saati geldiğinde “Giriş” bağlantısı belirir ve sınav ekranına ulaşılır.
 • Sınav ekranında sorunun cevabını üstüne tıklayarak işaretlenir. Sorular cevaplandıktan sonra kaydet seçeneğini tıklamalısınız. Sınav ekranında sol üstte bulunan menü de sorular ve sınav saati verilmektedir.

AOL.MEB.GOV.TR Öğrenci Girişi

Ahi Evran Öğrenci Girişi

Eğitim gördüğünüz üniversiteler de işlem yapmak için üniversiteye ait otomasyonu ile giriş yapmanız gerekmektedir. Ahi Evran üniversitesine ait otomasyon sistemine giriş yaparak ders seçme – bırakma, notlarınızı görüntüleme gibi birçok işlemlerinizi bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ahi Evran üniversitesine ait öğrenci girişinin nerden yapılacağını bilmiyorsanız şu adımları takip ediniz.

 • İlk olarak https://obs.ahievran.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx linkine tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekrandan öğrenci numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme girebilirsiniz.
 • Ya da e-devlet girişi seçeneğine tıklayarak e-devlet üzerinden sisteme girebilirsiniz.

Ahi Evran Mail Giriş

Öğrenciler için Google tabanlı posta sistemi hizmete açılmıştır. Mevcut Zimbra posta sunucusu Google bulut posta sunucusuna taşınmıştır ve Google mail servisleri kullanılabilecektir. Öğrencilerin sisteme girişinde kullanıcı adları öğrenci numaraları ve şifreleri gerekmektedir. Sisteme ilk girişten sonra şifreleri değiştirilmelidir.

Ahi Evran Üniversitesi E-Posta Oluşturma

Kırşehir ilimizde yer alan Ahi Evran üniversitesinde okuyan birçok öğrenci vardır. Öğrencilerin merak ettiği konular arasında nasıl e-posta oluşturulacağı hakkında soru işaretleri vardır. E-posta sistemi açılan Ahi Evran üniversitesinde mail servislerine ait olan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Öğrenciler e-posta sistemine nasıl gireceğini bilmiyorsa şu adımları takip ediniz.

 • İlk olarak e-posta sistemini açınız.
 • Sisteme girmeden önce kullanıcı adı yazan kısma öğrenci numaralarını yazmaları gerekir. Şifre isteyen kısma ise kimlik numaralarını yazmaları gerekmektedir.
 • Sisteme girdikten sonra şifrelerinizi değiştirmeniz daha iyi olacaktır.
 • Sisteme girdikten sonra e-postanızı oluşturabilirsiniz.

Nasıl Para Kazanılır Öğrenci

Sınav Tv Online Giriş

Dijital Okul Nedir

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥