Banka Sınavları 2022

Banka sınavları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ziraat Banka sınavları 2022 ve Halk Bankası sınavları 2022 ne zaman işte detaylar.

Banka sınavları 2022 yılında sıkça merak ediliyor. Özel ya da kamu bankalarına kadrolu olarak yerleşmeyi isteyen herkes bankaların sınav tarihlerini inceliyor. Kamu bankaları KPSS ile personel alımı yaparken özel bankalar ise standart sınavlara tabi tutarak alım yapabiliyor. Bu noktada her bankanın alım süreci ve sınav tarihi ise her yıl değişkenlik gösteriyor. Kamu bankaları olan Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank direk KPSS ile alım yapıyor.

Alım süreçlerine ve sınav tarihlerine girmek istediğiniz bankanın resmi web sitesindeki duyuruları görüntüleyerek takip edebilirsiniz. 2022 yılı içerisinde açıklanan banka sınav tarihi Ziraat Bankasına aittir. Her yıl binlerce kişinin girmek istediği Ziraat Bankası sınavı 2022 yılı 24 Nisan tarihinde yapıldı. Ziraat Bankası için yeni bir sınav yapılacağına dair herhangi bir açıklama ve sınav tarihi ibrazı ise henüz yapılmadı.

Bekçi Sınav Ücreti Nereye Yatırılıyor

Ziraat Banka Sınavları 2022

Ziraat Banka sınavları 2022 yılının 24 Nisan tarihinde yapıldı. Kamu ya da özel bankaların kadrosuna dahil olmak isteyen herkes her yıl bankacılık sınavlarını takip ediyor. En çok alım yapılan ve tercih edilen banka ise Ziraat Bankası olarak dikkat çekiyor. Ziraat Bankası alım için uyguladığı sınavı bu yıl 24 Nisan tarihinde yaparak tamamlad.2022 yılı içerisinde yeniden bir sınav takvimi ise açıklamadı. Yapılan sınavların detayları ise şu şekilde yansıdı;

  • Ziraat Bankası sınavı 160 sorudan oluşan bir sınavdır.
  • 160 soru için sınava girecek adaylara 180 dakika veriliyor.
  • Sınav puan sistemi ise 100 üzerinden değerlendiriliyor.
  • Sınava girip 70 puan ve üzeri alan adaylar Ziraat Bankası çalışanı olmak üzere sonraki adımlara hak kazanıyor.

Nadir olmakla beraber taban ve tavan puanları değişebiliyor. Ziraat Bankası en az 70 puan ile alım yapsa da diğer kamu bankaları ya da özel bankalarda puanların değişkenlik gösterdiği görülüyor.

Halk Bankası Sınavları Ne Zaman

Halk Bankası Sınavları 2022 Ne Zaman

Halk Bankası sınavları 2022 ne zaman ve başvurular ne zaman yapılacak sorusu banka sınavına katılmak isteyen adaylar tarafından araştırılıyor. Halkbank bildiğiniz üzere kamu bankaları arasında yer alıyor. Türkiye’nin her yerinde şubeleri olan Halkbank personel alımlarını ise her yıl hazırladığı sınav işle yapıyor.

2022 yılındaki Halkbank sınav tarihi 25 Haziran olarak açıklandı. Bu sınava katılmak isteyen adayların başvurularını ise 6-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında tamamlaması gerekiyor. İlgili sınav bankada istihdam edilmek üzere Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı alımı için yapılacaktır. Sınavın detaylarına ulaşmak istiyorsanız;

  • Halkbank.com.tr adresini ziyaret edin.
  • Ana sayfada yer alan ‘’haberler’’ alanına tıklayın.
  • Ardından ise ‘’duyurular’’ alanına tıklayarak sınav ve personel alım detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Halkbank giriş sınavına katılabilmeniz için sunulan katılım şartlarını da yerine getirmeniz gerekiyor. Bu katılım şartlarının başında T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, yüz kızartıcı bir nedenden dolayı hükümlü olmamak ve Bankacılık Kanunu kapsamında çalışması yasaklanmamış olmak gibi sıralanıyor. Sınava, sınav girişine ve katılım şartlarına dair diğer tüm detayları görüntülemek üzere yukarıda yer verdiğimiz adımları takip edebilirsiniz. Sınav başvuru ücreti ise ilgili ilan kapsamında 150 TL olarak açıklanmıştır.

Matematik Sınavından 100 Alma Duası

Sınava 1 Gün Kala Nasıl Çalışılır

Ehliyet Sınavı Ne Zaman

Direksiyon Sınav Ücreti

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu