Banyodan sonra bile ter kokusu problemi yaşıyor olmak vücudunuzda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunun göstergesi olabilir. Ter, oldukça rahatsız edici olmasının yanı sıra insanların özgüvenlerini de düşüren bir etken olması sebebiyle ortadan kaldırılması gereken bir problem olarak ele alınmaktadır.

Yıkandığı Halde Çıkmayan Ter Kokusu

Terlemek tamamen normaldir ve sağlıklı bireylerin terlemeleri gerekir. Ancak ter kokmak kesinlikle çok rahatsız edici bir davranıştır ve oldukça yüksek şekilde özgüveni düşürür. Bunun yanı sıra normal şartlarda klasik kişisel bakım yöntemleriyle ter kokusunun tamamen ortadan kaldırılması mümkündür. Ancak yıkandığı halde çıkmayan ter kokusu daha farklı problemlerin göstergesi olabilir.

Koltuk Altı Kokusu Hangi Hastalığın Belirtisi

Koltuk Altı Kokusu Hangi Hastalığın Belirtisi

Koltuk altı kokusu hangi hastalığın belirtisi sorusuna verilebilecek çeşitli cevaplar olsa da bu durumun neden olan genellikle hiperhidrozis yani aşırı terleme sorunudur. Bu sorunu yaşayan kişiler yalnızca koltuk altlarında değil ellerinde ayaklarında ya da vücudun herhangi bir başka bölgesinde de yoğun ter kokusu yaşamakta ve herhangi bir yöntem ile geçmediğini dile getirmektedirler.

Hormonal Ter Kokusu

Hormonal ter kokusu oldukça rahatsız olabilmesinin yanı sıra çeşitli yöntemler uygulansa dahi geçmiyor olması, hayatı bir kabus haline dönüştürebilir. Dolayısıyla banyo yaptıktan sonra bile geçmeyen bir ter kokunuz varsa hormonlarınızı test ettirmeniz en doğrusu olacaktır. Hormonal problemler ter kokusunun ortadan kalkmasına neden olabilir. Bu durumda kokunun ortadan kalkması için öncelikle sebep olan hastalığın tedavi edilmesi gerekir.

Karaciğer Ter Kokusu

Karaciğer Ter Kokusu

Karaciğer ter kokusu problemine neden olabilecek rahatsızlıkların arasında gelmektedir. Eğer bu gibi bir problem yaşıyorsanız karaciğer de dahil olmak üzere gerekli testleri yaptırarak problemin kaynağını çözmeniz en mantıklısı olacaktır.

Vücut Kokusu Yapan Hastalıklar

Vücut kokusu yapan hastalıklar oldukça yoğun bir listeye sahip olmalarının yanı sıra bu gibi durumlarda tek bir hastalık adı vermek doğru olmayacaktır. Eğer siz de bu gibi bir problem yaşıyorsanız doktora görünmeniz önerilmektedir.

Ter Kokusu Nasıl Geçer?

Herhangi bir hastalıktan kaynaklanmayan ter kokusu klasik kişisel bakım yöntemleri ile ortadan kalkmaktadır.

Ter Kokmamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ter kokusunu önlemek için düzenli duş almak ve roll-on tarzı deodorant ve parfümler kullanmak yeterli olmaktadır.

Uyuşturucuyu Vücuttan Atmanın Yolları | Temiz İdrar Verme Yolu

Ayakkabı Kokusu Nasıl Geçer

Makatta Yanma ve Kaşıntı Nasıl Geçer

Leave A Reply