Bebek Ayak Numaraları – Aylara ve Yaşa Göre Numaralar

Bebek ayakkabı numaraları bebek ayakkabısı satın alırken sıkça inceleniyor. Bu noktada numaraların ayakkabı modellerine göre 17’den başlayarak 31’e kadar çıktığını söylemek mümkündür. Ayak uzunlukları ise bebek ayakkabı modellerinde 11cm ile 19,5 cm arasında değişiyor.

Örnek vermek gerekirse de eğer bebeğinizin ayakları 11 cm boyutundaysa giymesi gereken bebek ayakkabısı numarası 17 ile 18 olmalıdır. Bebek için ayakkabı seçimi yaparken bu ölçüleri dikkate alabilirsiniz.

Aylara göre bebek ayak numaraları

Aylara Göre Bebek Ayak Numaraları?

Aylara göre bebek ayak numaraları ayakkabı alacak anne ve babaların hesaplama yapmasına yardımcı oluyor. Eğer bebeğinizin ayak numarasını bilmiyorsanız aylara göre ayak numarası tablomuzdan kolayca faydalanabilirsiniz;

  • 0-6 aylık bebek için ayak numarası 17-18 arası
  • 6-12 aylık bebek için ayak numarası 19-20 arası
  • 1-1,5 yaş bebek için ayak numarası 21-22 arası
  • 1,5-2,5 yaş bebek için ayak numarası 23-24 arası
  • 2-3 yaş bebek için ayak numarası 25-26 arası

Yukarıda yer verdiğimiz numaralar genel baz alınarak sunulmuştur. Bebeğinizin ayak cm oranına göre de numara seçimine karar verebilirsiniz.

En İyi İlk Adım Ayakkabısı Kullananlar

En iyi Bebek Ayakkabısı Markası

1 Yaş Bebek Ayak Numarası?

1 yaş bebek ayak numarası kaçtır diye merak edenler için hızlıca ortalama numarayı sunalım. Bu bağlamda 1 yaş bebek ayak numarası genellikle 16-16,5 arasında değişiyor. Bu bebeğinizin ayaklarının kaç cm olduğuna göre farklılık gösterebilir.

2 Yaş Bebek Ayak Numarası?

2 yaş bebek ayak numarası bebek ayakkabısı alırken sıkça araştırıyor. Bu noktada 2 yaş bebek ayak numarası genellikle 18-19 arasındadır.

18 Aylık Bebek Ayak Numarası?

18 aylık bebek ayak numarası kaç olmalı sorusu bebek ayakkabısı satın alırken yoğun şekilde araştırılıyor. Soruya yanıt olarak 18 aylık bebek ayak numarası genellikle 15-15.5 arasındadır demek yanlış olmayacaktır.

21 Ayak Numarası Kaç Yaş?

21 ayak numarası kaç yaş için uygundur sorusuna yanıt arayanlar için detayları aktaralım. 21 ayak numarası yaşa göre belirli bir ölçüt olmadığı için tam olarak kaç yaşa denk geldiği söylenemez. Ancak 21 numara ayakkabı genellikle 2 yaşına yakın bebekler için kullanılır.

20 Numara Ayakkabı Kaç Yaş

20 numara ayakkabı kaç yaş için uygun olur diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım. 20 numara ayakkabı yaklaşık 15-2 yaş arasındaki bir çocuğa uygun olabilir ancak çocuğun ayak yapısına ve büyüme hızına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Kızın Ayak Numarası Kaç Olmalı

Kızın ayak numarası kaç olmalı sorusunun yanıtı son derece değişkendir. Kızın ayak numarası yine çocuğun yaşına ayak yapısına ve büyüme hızına bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak kızlarda ortalama ayakkabı numarası erkeklere göre biraz daha küçük olabilir.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥