Denenmiş Bebekleri 2 Dakikada Sakinleştiren Dua

Bebekleri sakinleştiren ve rahatlatan dua örnekleriyle karşınızdayız. Peygamber Efendimizin bebekler için okuduğu duaya gelin birlikte bakalım.

Bebekler bazı nedenlerden dolayı huzursuz olurlar. Bazı durumlarda aç olduğu için bazı durumlarda ise gaz sancısı olduğu için ağlar ya da huysuzlanırlar. Bebeklerin ihtiyaçlarını karşılasanız bile bebek sakinleşemez. İşte bu durumlarda bebeğin sakinleşmesi ve rahatlaması için Allah’a dua edebilirsiniz. Hem Kuran’daki ayeti kerimlerden hem de Peygamber Efendimizin bebekler için söylediği dualar sayesinde bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. En etkili bebeğin sakinleşmesini sağlamak için Fatiha, İnşirah, Felak ve Nas surelerini okuyabilirsiniz. Ayrıca Ya Mukit ya da Ya Şehid zikrini okuyabilirsiniz. Bu sureler dışında okuyabileceğiniz dualara gelin inceleyelim.

Anında Uyutan Dua

Denenmiş bebekleri 2 dakikada sakinleştiren dua

Rahat uyku uyumak gününüzün rahat geçmesini sağlar. Özellikle yeni doğan bebekler uykularını tam almaları gerekir. Bebekler uykularını aldıkları zaman daha sakin, mutlu ve huzurlu bir şekilde uyanırlar. Uyumayan bebeğin sürekli ağlaması ve huysuzlanması oldukça normal. İslam dininde bebeklerin ya da yetişkinlerin uyumasını sağlayan dua ise şu şekildedir;

Duanın Arapça Okunuşu;

Allahümme eslemtü nefsi ileyke veveccehtü vechi ileyke vefevveztü emri ileyke veelce’tu zehri ileyke. Rağbeten ve rahbeten ileyke. La melcae velamenca minke illa ileyke. Amentü bikitabikellezi enzelte venebiyyikellezi erselte.

Duanın Türkçe Anlamı;

Ey Allah’ım, bütün bedenimi sana teslim ediyorum. İşimin birikimini sana havale ettim ve yönelişim sadece sana. Bu hayatta bir tek senden korkar, senin azabından sığınacağım tek yer yine senin rahmetin. İndirdiğin kitaba ve Peygamber Efendimize iman ettim.

Sebepsiz Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Sebep olmadan çoğu çocuk ağlama gereksinimi duymaz. Çocuğun gazı olmadığından, aç ya da uykusuz olmadığından emin olun. Eğer çocuğunuz sizin bilmediğiniz bir nedenden dolayı ağlıyorsa uzman doktora giderek sağlıksal bir sorunun olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sebep olmadan sürekli ağlayan çocuğunuzun rahatlaması ve huzurlu olması için birçok okunacak dua vardır. Bu dua ise şu şekilde;

Peygamber Efendimizin Okuduğu Duanın Arapçası;

Euzü bi kelimatillahit tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammetin.

Peygamber Efendimizin Okuduğu Duanın Türkçe Anlamı;

Her türlü şeytandan, haşereden, bela ve musibetten, her türlü kötülükten Allah’ın şifasına ve yüce kudretine sığınırım.

Ağlayan Bebeğe Okunacak Dua

Denenmiş bebekleri 2 dakikada sakinleştiren dua

Ağlayan ve huysuzlanan bebekler neden dolayı sorun yaşadıklarını belli edemezler. Bazı durumlarda bebeğin ağlama sebebini tahmin edersiniz. Ancak bazı durumlarda ise bu tahmin oldukça zorlayıcı olabilir. Ağlayan bebekler için Peygamber Efendimiz Ali İmran suresinin 83. ayetinin etkili olduğunu bildirmiştir. Bu ayeti kerim sayesinde ağlayan bebeğinizi sakinleştirebilirsiniz.

Ali İmran 83. Ayeti Kerimi Arapça Okunuşu;

Efe gayre dinillahi yebğune ve lehü esleme men fis semavati vel ardı tavan ve kerhen ve ileyhi yurceun.

Ali İmran 83. Ayeti Kerimi Türkçe Anlamı;

Yüce Allah’ın dininden başka din arayanlar mı var? Yerde ve gökte bulunan herkes isteyerek ya da istemeyerek Allah’a yönelirler. Tüm varlıklar sadece Allah’a dönecektir.

Bebeği sakinleştirmek için dua konusu hakkında eğer yorumlarınız, sorularınız ya da dertleriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥