Binance özet ve spot arasındaki fark hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Binance özet nedir, Spot cüzdanı nedir ve Binance TR tahmini değer nedir işte detaylar.

Binance özet ve spot arasındaki fark nedir, nasıl anlaşılır gibi sorular sıkça merak ediliyor. Binance bildiğiniz üzere kripto para sektörünün en güvenilir ve en çok tercih edilen borsası olarak dikkat çekiyor. Türk yatırımcılar için Türkçe dil desteği ile de hizmet veren Binance yeni kullanıcıları uygulama içerisindeki pek çok işlem hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Yeni kullanıcıların takıldığı noktalardan biri de özet ve spot arasındaki temel farkın ne olduğunu ilişkindir.

Binance hesabınıza bağlı olan birden fazla cüzdanınız olabilir. Bu noktada özet kısmına baktığınız zaman tüm cüzdanlarınızın tahmini bakiyelerini görüntülersiniz. Tahmini bakiye ile spot cüzdanlarınız içerisindeki bakiyeler birebir aynı olmayabilir. Ancak bu durum özet ve spot atasındaki tahmin farkından kaynaklıdır. Yani aslında varlıklarınızda hiçbir değişiklik söz konusu değildir.

Binance Özet Nedir

Binance Özet Nedir

Binance özet nedir ve nasıl kontrol edilir soruları sıkça merak ediliyor. Binance özet cüzdanlarınızda yer alan varlıklarınızın özetini kontrol etmenizdir. Bu noktada Binance hesabınıza bağlı olan tüm cüzdanlarınızın özetini tek ekranda kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Binance hesabınızı açarak giriş sağlayın.
  • Ardından ise Cüzdan-Özet kısmında tıklayarak devam edin.
  • Bu adımlardan sonra ise Binance hesabınıza bağlı tüm bakiyeleri özetler halinde kontrol edebilir ve haricinde cüzdanlar arası transferler de yapabilirsiniz.
  • Aynı ekran üzerinden cüzdanlarınızın tahmini bakiyelerini de kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek cüzdan özetlerinizi tahmini değer şeklinde incelerken cüzdanlarınızdaki varlıklar BTC cinsinden ortalama alınarak yansıtılır.

Spot Cüzdanı Nedir

Spot cüzdanı nedir ve nasıl kullanılır gibi sorular yeni kullanıcıların sıkça merak ettiği sorulardır. Binance spot cüzdanı Binance üzerinden yaptığınız spot alım-satım işlemlerindeki varlıklarınızın yer aldığı cüzdanlarınızdır. Spot cüzdanlarınıza ulaşmak için ise şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Binance hesabınıza giriş sağlayın.
  • Hemen ardından ise cüzdan kısmına daha sonra özet alanına tıklayarak devam edin.
  • Son adımda transfer alanına tıklayarak spot cüzdanınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Varlıkların anlık olarak işlem gördüğü Binance spot işlemleriniz için spot cüzdanlarınızı bu şekilde kullanabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Binance TR Tahmini Değer Nedir

Binance TR tahmini değer nedir ve nerede yazar gibi sorular sıkça merak edilenler arasında yer alıyor. Binance TR uygulamasında daha önceleri tahmini cüzdan ve varlık değerleri TL cinsinden gösterilirdir. TL cinsinin yanı sıra varlık değerleri BTC değeri cinsinden de net olarak aktarılırdı. Ancak artık Binance TR uygulamasında tahmini değer olarak sadece BTC değeri ve belirsiz bir rakam yer alıyor. Bu alanda tahmini değer adı veriliyor. Varlıklarınızın ortalama değerlerine bu şekilde ulaşabilirsiniz. Binance TR tahmini değerlerine bakmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Mevcut Binance TR hesabınıza giriş sağlayın.
  • Cüzdan-Özet adımlarını takip edin. Bu bölümde tüm cüzdan bakiyelerinizi açık bir şekilde kontrol edebilirsiniz.
  • Cüzdan sayfasında yer alan Tahmini Bakiye kısmına bakarak da cüzdan varlıklarınızın BTC değerinden tahmini miktarlarını görüntüleyebilirsiniz.