Binance en az kaç TL ile işlem yapılır ve Binance al-sat nasıl yapılır, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Binance 10 Dolar altı işlem nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Binance en az kaç TL ile işlem yapılır, alım-satım işlemlerindeki alt ve üst limitler nelerdir gibi sorulara sıklıkla cevap aranıyor. Binance bildiğiniz üzere dünya çapında en çok tercih edilen kripto para borsalarından biridir. Bu borsa üzerinden işlem yapmak isteyen kullanıcıların Binance alım-satım kurallarına tamamen uyması gerekiyor.

Kullanıcılar alım-satım işlemlerinde her parite bazında kurallara uygun işlem yapmazsa ekranda sürekli hata uyarıları alabilirler. Bu noktada özellikle de Binance alım-satım işlemlerinin TL cinsinden alt ve üst limitlerinin bilinmesi önemlidir. TRY cinsinden en sık işlem yapılan paritelerin işlem alt limitleri şu şekilde yansıyor;

ÇiftMinimum Alım Satım MiktarıMinimum Fiyat Hareketi
BNB/TRY0.001 BNB1 TRY
BTC/TRY0.00001 BTC1 TRY
BTTC/TRY1 BTTC0.00000001 TRY
BUSD/TRY1 BUSD0.001 TRY
Binance En Az Kaç TL ile İşlem Yapılır

Binance üzerinden işlem yapmadan evvel diğer tüm paritelerin alt ve üst işlem limitlerine ulaşmak istiyorsanız Binance resmi web sitesine erişim sağlayın. Web sitesinin arama kısmına alım-satım kuralları yazarak diğer kripto para birimleri için alt ve üst limit kurallarının detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Binance 10 Dolar Altı

Binance 10 dolar altı işlem yapılamayan bazı pariteler bulunuyor. Binance üzerinde yer alan her paritenin minimum işlem tutarı değişkenlik gösteriyor. Bazı paritelerde 10 doların altında işlem yapmanıza izin verilmiyor. Bu noktada işlem yapmak istediğiniz paritenin üzerine tıklayarak işlem yapacağınız tutarı ekrana girdiğinizde eğer ilgili işlem tutarı uygun değilse ekranda zaten uyarı veriliyor.

Toplam değerden daha az ya da daha çok olamaz gibi uyarılar doğrudan ekrana yansıyor. Bu gibi durumlarda paritelerin alım-satım kuralları sayfasına göz atabilirsiniz. Bunun için Binance alım-satım kuralları sayfasına erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Öte yandan Binance üzerinde TRY cinsinden 10 değerinden daha düşük işlem yapamayacağınız bazı pariteler ise şu şekilde yansıyor;

ÇiftMinimum Alım Satım MiktarıMinimum Fiyat HareketiMinimum Emir Miktarı
ADA/TRY0.1 ADA0.01 TRY10 TRY
ALICE/TRY0.001 ALICE0.1 TRY10 TRY
ALPINE/TRY0.01 ALPINE0.01 TRY10 TRY
Binance En Az Kaç TL ile İşlem Yapılır

Daha fazla ilgili içerik;


Binance Satış Yapamıyorum

Binance Satış Yapamıyorum

Binance satış yapamıyorum, alınan coinlerin satışları nasıl ve nereden yapılır gibi sorular kullanıcılar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Bu noktada Binance üzerinden satış işlemleri yapmak istiyorsanız öncelikle Binance alım-satım kurallarına uyduğunuzdan emin olmalısınız. Eğer satış işlemi yapacağınız coin bazında alım-satım kurallarından en az birine uymazsanız bile ekranda yaptığınız satış işlemi için sürekli hata alırsınız. Bu noktada doğru satış işlemi yapmak üzere şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Öncelikle bir Binance hesabı açarak kimlik doğrulama adımlarını yapmış olmaktan emin olun.
  • Ardından ise cihazınıza Binance mobil uygulamasını indirerek kurulumunu sağlayıp hesabınızla giriş yapın.
  • Ardından ise ekranın orta alanında yer alan alım-satım simgesine tıklayarak sonraki ekranda yer alan talimatları düzenli olarak takip ederek sorunsuz alım-satım işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

Satış işlemlerinde kurallara uyduğunuzdan emin olmak üzere Binance alım-satım kuralları ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

Binance Satış Emri Gerçekleşmiyor

Binance satış emri gerçekleşmiyor ise muhtemelen yanlış bir tutar üzerinden işlem yapmış olabilirsiniz. Çünkü Binance borsasında satış emri ve diğer tüm alım-satım işlemlerinde fiyat alt ve üst limit kurallarına uygun işlem yapmanız gerekiyor. Bu noktada eğer verdiğiniz bir satış emri gerçekleşmiyorsa izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

  • Binance hesabınıza giriş sağlayın.
  • Ardından ise açık emirler sayfasını açın.
  • Bu sayfadan verdiğiniz satış emrinin fiyatını kontrol edin.
  • Verdiğiniz satış emri tutarı ile fiyat seviyesinin eşleşip eşleşmediğiniz kontrol edin.

Satış emri için verdiğiniz emir tutarında fiyat eşleştirmesi yapmanız halinde sorun tamamen çözülecektir.

Binance Alım Satım Saatleri

Binance borsası dünyanın en güvenilir kripto para borsası olarak Türkiye dahil olmak üzere tüm ülkelerde sıklıkla tercih ediliyor. Kullanıcıları üyelik adımlarını ve kimlik doğrulama adımlarını takip ettikten sonra hemen alım-satım işlemlerine başlayabiliyor. Binance alım satım saatleri noktasında herhangi bir sınırlama yoktur. Günün her saatinde alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Binance Minimum İşlem Ücreti

Binance minimum işlem ücreti, komisyon tutarı ve detayları merak ediliyor. Nitekim Binance dünya çapında tercih edilen en büyük kripto para borsalarından biri olarak hiçbir ücret kesintisi yapmıyor. Kullanıcılarının yatırma işlemlerinde komisyon veya ücret kesintisi yaşaması söz konusu değildir.