Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu – İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL

İBB yardım başvurusu şartları neler ve kimler alabilir detaylı bilgi. İBB Sosyal yardım Kartı 1000 TL nasıl alabilirim işte detayları.

Birlikte başaracağız yardım başvuru formu İBB resmi web sitesinde yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilde ikamet eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için başta nakdi olmak üzere pek çok yardım kampanyası düzenliyor. Bu kampanyalardan biri de birlikte başaracağız kampanyasıdır.

Bu kampanya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Eskiden başvurular sadece ALO 153 hattından alınıyordu. Ancak başvuru yoğunluğu ve sürecin daha da hızlandırması adına artın online olarak başvuru alınıyor.

İbb sosyal yardım başvuru

İBB Sosyal Yardım Başvuru

İBB sosyal yardım başvuru ekranı resmi web sitesinde yer alıyor. Belediyenin sunduğu nakdi sosyal yardımlardan faydalanmak için sadece online başvuru yapabiliyorsunuz. Başvuruyu yaptığınız ekranın sağ üst kısmında yer alan sorgulama ekranından da başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Sosyal yardım ibb. Gov. Tr online başvuru

Sosyal Yardım ibb.gov.tr Online Başvuru

Sosyal yardım ibb.gov.tr başvuru adresi olarak kullanılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurularını artık sadece online olarak alıyor. Hızlıca başvuru adımlarını aktarmak gerekirse de;

  • Sosyalyardim.ibb.gov.tr web sitesinin ana sayfasına erişim sağlayın.
  • Ana sayfanın alt kısmına inerek ‘’Başvuru Formu’’ yazan alana tıklayın.
  • Açılan ekranda sizi başvuru formu karşılayacak.
  • Başvuru formunda istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra başvurunuzu onaylayın.

Başvurunuzu yaptıktan sonra hemen değerlendirmeye alınıyor. En kısa süre içerisinde ise başvurunuz sonuçlanıyor. Başvurunuzun sonucunu daha hızlı öğrenmek için aynı ekranın üst kısmında yer alan sorgulama kısmını kullanabilirsiniz. Sadece T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve isim soy isminizle başvuru sorgulaması yapmanız mümkündür.

Birlikte başaracağız yardım başvuru formu - i̇bb sosyal yardım kartı 1000 tl
İbb nakdi yardım sorgulama

İBB Nakdi Yardım Sorgulama

İBB nakdi yardım sorgulama işleminizi online olarak kolayca yapabilirsiniz. Sosyal yardım kapsamında başvurduğunuz nakdi yardımların değerlendirme aşamasında olup olmadığını görebilirsiniz. Bunun için sosyalyardim.ibb.gov.tr adresinin ana sayfasında yer alan ‘’Başvuru Sorgulama’’ kısmını doldurup sorgula alanına tıklamanız yeterli olacaktır. Gerekli başvuru bilgileriniz ve detayları ekrana yansıyacaktır.

İBB 1000 TL yardım nasıl yapılır?

İBB 1000 TL nakdi yardım sosyal yardımlar kapsamındadır. Bu yardıma başvuru sadece online olarak yapılabiliyor. Bunun için sosyalyardim.ibb.gov.tr adresini ziyaret ederek ana sayfadaki başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

İBB Sosyal yardım kartı limiti ne kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartlarına ilk ay 400 TL yatırılıyor. Yardımın devam ettiği aylarda kişinin ekonomik durum seviyesine göre 500 TL, 600 TL ve 700 TL şeklinde yükleme yapılabiliyor.

Sosyal Yardimlaşma Nakdi Yardım Ne Kadar

İbb Üniversite Öğrencilerine Yardım Başvurusu

İBB Sosyal Yardım Kartı Yorumları – İstanbul Kart Sosyal Yardım Alanlar

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr