Bitcoin Hangi Bankalarda Var – Kripto Para Hangi Bankadan Alınır

Kripto para hangi bankadan alınır ve Bitcoin bankadan alabilir miyim gibi sorularınızın yanıtını makalemizde bulmanız mümkündür. Yapı Kredi Bitcoin hesabı ve Garanti bankası Bitcoin alım satım var mı, gelin birlikte inceleyelim.

Bitcoin olan bankalar özellikle coin piyasası ile ilgilenen insanlar tarafından merak konusudur. BTC satan bankaların Türkiye’de olup olmadığı pek çok yatırımcı tarafından araştırılmaktadır.

Türkiye’de henüz hiçbir banka BTC kabul etmeye başlamamıştır. Bu durumun nedeni Türkiye’deki tüm bankaların BDDK bünyesine bağlı olarak çalışmasıdır. Bitcoin hangi bankalarda var gibi soruların yanıtı hiçbir bankada şeklinde olacaktır. Türkiye’nin hiçbir bankasında mevduat hesap kanununda BTC yer almamaktadır.

Kripto Para Hangi Bankadan Alınır?

Kripto paranın alınacağı bankalar insanların merak ettiği bir konudur. İnsanlar BTC ya da diğer kripto paraları satın alarak ya da bozdurarak yatırım yapma hedefindedir. Türkiye için konuşmak gerekir ise kripto paraların alınacağı bir banka bulunmamaktadır. Türkiye’deki tüm bankalar BDDK bünyesine bağlıdır. BDDK henüz Türkiye bankalarına kripto para ya da BTC işlemlerini getirmemiştir. Bu nedenle eğer bir kripto para satın almak istiyor iseniz sanal hesaplardan ya da telefon uygulamalarından yardım almalısınız.

Garanti Bankası Bitcoin Hesabı

Garanti bankası bitcoin hesabı

Garanti Bankası’nda bitcoin hesabı açmak isteyen kullanıcılar için bu durum söz konusu değildir. Garanti Bankası müşterilerine ne BTC ne de alt coinler için bir hesap açma olanağı sunmamaktadır. Garanti Bankası müşterileri Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını kullanarak yalnızca döviz, euro, dolar, altın gibi hesaplar açabilmektedir. Ayrıca vadeli ve vadesiz olarak da hesap açılışı gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıfbank’tan Bitcoin Nasıl Alınır?

Vakıfbank'tan bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin’i Vakıfbank’tan almak isteyen kullanıcıların bankanın BTC hesap açmaya izin vermediği bilmesi gerekmektedir. Vakıfbank yalnızca BTC değil aynı zamanda Etherium ve diğer alt coin hesabı açmaya da izin vermemektedir. Banka, işlemleriniz sırasında blockchain sistemi kullanmaktadır. Buna rağmen bankaya giderek coin hesabı açmak söz konusu değildir.

Bitcoin hangi bankalarda diye merak eden kişiler BTCTürk uygulamasından Bitcoin alabilmektedir. BTCTürk’ün BTC almak için izin verdiği banka hesapları aşağıda ifade edilmiştir:

Yapı Kredi Bitcoin Hesabı

Yapı kredi bitcoin hesabı

Yapı Kredi’den bitcoin hesabı açmak isteyen kişiler bulunmaktadır. Bu insanların Yapı Kredi’den BTC satın alabilmesi henüz mümkün değildir. BTC almak isteyen kullanıcılar Paribu ya da BTCTürk uygulamalarını kullanarak isteklerini gerçekleştirebilmektedir.

İs Bankası Bitcoin Hesabı

İs bankası bitcoin hesabı

İş Bankası’ndan bitcoin hesabı açmak isteyen kullanıcılar hesaplarını farklı bir yatırım aracına çevirebilir. Aşağıda İş Bankası’ndan açılabilecek yatırım hesapları bulunmaktadır:

 • Altın
 • Döviz
 • Euro
 • Dolar

BDDK kurumu tarafından yürütülen İş Bankası, alt coin ya da kripto para gibi sanal paraların alım satımını yapmamaktadır.

Ziraat Bankası Bitcoin

Ziraat bankası bitcoin

Ziraat Bankası’ndan bitcoin satın almak için kişilerin yardımcı bir uygulama kullanması gerekmektedir. Bu uygulamalar arasında Paribu da bulunmaktadır. Paribu üzerinden kolayca BTC alım satımı yapılabilmekte ve anlık veri takibine bakılabilmektedir. Paribu‘nun para kabul ettiği bankalar aşağıda yer almaktadır:

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • PAPARA
 • Vakıf Bank
 • Fiba Banka

Kişiler yukardaki banka hesaplarından birine para yükleyerek Papara üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Vakıfbank Bitcoin

Vakıfbank bitcoin

Vakıfbank’tan bitcoin satın almak için yapılması gereken işlemler aşağıda detaylandırılmıştır:

 • Kişiler ilk olarak telefonlarında BTC alım satım yapabilecekleri bir uygulama indirmelidir.
 • Ardından kayıt sayfasına basılmalı ve bir hesap oluşturulmalıdır.
 • Cep telefonuna hesap oluşturma sırasında bir kod gelmektedir. O kod ile hesaba giriş yapılmalıdır.
 • Ardından kişinin postasına gelen mail onaylanmalıdır.
 • Hesap açıldıktan sonra yatırım işlemleri ile ilgili kutucuğa basılmalıdır.
 • Alt sekmeden BTC kısmı seçilmelidir.
 • Hesap oluştur butonuna tıklanmalıdır.
 • Ardından üst köşede yer alan hesap cüzdanına basılmalıdır.
 • Bitcoin hangi bankalarda diye merak eden kişiler uygulama sayesinde kolayca BTC alıp satabilmektedir.

Kredi Çekip Kripto Para Almak Cezası (Kredi Amaç Dışı Kullanım Cezası)

Kripto Para Al Sat Taktikleri – Günlük Al Sat Coin Önerileri

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr