Blacklist: FBI ile Suçluları Yakalamaya Başlayın!

Amerika yıldızlarının buluştuğu bir dizi olan Blacklist dünya sıralamaları arasına girmiş durumda. Blacklist konusu nedir gelin birlikte inceleyelim.

Amerikan suç dizisi severlerin listelerinde bir numaraya kadar yükselebilecek bir yapımla karşınızdayız. Blacklist galasının 2013 yılında yapıldığı ve hala izlenme oranları yüksek olan bir dizidir. Bir suçlunun hayatının nasıl değiştiğine tanık olacaksınız.

Blacklist imdb

Blacklist Konusu

Blacklist konusu itibariyle suç kategorisinde yer alan ve oldukça fazla izlenen bir dizidir. Blacklist dizisinin tüm konusu FBI ile anlaşma yapan eski bir suçlunun hayatı üzerinde şekillenmektedir.

Her şey Raymond’un gönüllü olarak teslim olması ile başlar.

Blacklist konusu

Raymond’un gönüllü olarak teslim olması üzerine FBI ile bir anlaşma yapması beklenmeyen bir durumdur. FBI ile yaptığı anlaşma ise Raymond’un suçluları yakalatması üzerinedir. Ancak FBI’ın beklemediği bu anlaşmada Raymond’un bir şartı da vardır.

Raymond’un şartını yerine getirmek FBI için pek zor olmasa da ilerleyen süreçte gerçek anlamda başlarına dert olacak bir sorunu kabul etmiş olacaklar.

Raymond suç dünyasını alt üst edecek bir anlaşma yapar.

Raymond

Raymond’un suç dünyasını alt üst edecek türden yaptığı anlaşmada yasal dokunulmazlık karşısında FBI’ın listesinde yer alan azılı suçluları yakalayabilecekleri ipuçları verir. Ancak bu onun hayatını iyiye değil daha da karmaşanın içine iter.

Raymond Reddington suç dünyasında “Red” lakabı ile tanınıyor.

Raymond reddington

RED kod adı ile bilinen Raymond garip bir suçludur. Öyle ki çalışma arkadaşını çoktan seçmiştir. FBI’da henüz çaylak olan ve profil çizme konusunda faaliyetleri olan bir personelle çalışmak ister.

Raymond’un tek şartı Elizabeth Keen ile suçluları yakalamaktır.

Elizabeth keen

Elizabeth Keen ile Raymond arasındaki bağı henüz anlayamıyor olabiliriz. Ancak Raymond Elizabeth ile çalışma konusunda fazlasıyla ısrarcı.

FBI böyle bir fırsatı kaçırmamak için Raymond’un teklifini kabul eder. Tek bir suçluyu salmak koşuluyla diğer birçok suçluyu yakalamak tam bir fırsat.

The Blacklist ilk çıktığında NBC kanalında yayınlanıyordu.

The blacklist

The Blacklist dizisi 2013 yılında ilk kez yayınlanmaya başladığı kanal NBC olarak biliniyordu. Daha sonra Netflix ile anlaşma yaparak Netflix platformuna taşındı. Dizinin tüm bölümlerine Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yayın haklarının Netflix’e devredilmesinin ardından sezonları sürekli devam eden ve izleyicisini memnun eden The Blacklist’in son yayınlanan sezonu da oldukça büyük izlenme sayısına ulaştı.

SSS

The Blacklist kaç sezondur?

The Blacklist 10 sezonu bulunan ve şu an yayın hakları Netflix’te bulunan bir Amerikan suç dizisidir.

Blacklist dizisi nerede çekiliyor?

The Blacklist dizisinin büyük bir kısmı Washington’da çekilmektedir. Ayrıca Manhattan stüdyosu da dizinin çekildiği başka bir konumdur.

Netflix En Çok İzlenen Diziler : 30 Trend Olan Diziler

En İyi Netflix Dizileri +37: IMDb Dizi Önerileri

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥