Bolu’da Gezilecek En İyi Yerler (Kafa Dinlenecek 9 Yer)

Bolu’da gezilecek yerler listesini araştırıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Kafa dinlenecek ve en güzel ilçesini içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesi Bolu. Doğa ile iç içe olmak isteyen birçok kişi Bolu’yu ziyaret ediyor. Hem gezilecek alanları fazla hem de kafanızı dinleyebileceğini birçok yeri var. Romantik ve huzur dolu günler geçirmek istiyorsanız Bolu’yu ziyaret edebilirsiniz. Bolu’ya gittiğiniz zaman Abant otelleri kalabilir ve şehrin tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Sokaklarından şehir merkezine kadar birçok tarihi ve doğal alan sizleri bekliyor. Eğer Bolu’ya yolunuz düştüyse nereyi gezebilirim sorusunun yanıtını araştırıyor olabilirsiniz. Bolunun en güzel yerlerine gelin birlikte bakalım.

Nüfus250.000
Rakım726 m
BölgeKaradeniz
Bitki örtüsüOrman
BelediyeTanju Özcan (CHP)

Abant Gölü

Bolu'da gezilecek en i̇yi yerler (kafa dinlenecek 9 yer)

Bolu denildiği zaman aklınıza ilk Abant Gölü gelir. Hem doğa ile baş başa kalabilirsiniz hem de şehirden uzak kafanızı dinleyebilirsiniz. Çam ağaçlarıyla çevrili Abant gölü Bolu’nun en güzel yerlerinden biri. Hafta sonu kalabalık olmasından dolayı hafta içi gitmeniz daha iyi olabilir.

Yedigöller Milli Parkı

Bolu'da gezilecek en i̇yi yerler (kafa dinlenecek 9 yer)

Sürekli Yedigöller milli parkını duymuşsunuzdur. Ormanlık bir alan içerisinde gölü seyretmek ister misiniz? O zaman gitmeniz gereken yerlerden biri Yedigöller milli parkı olarak karşımıza çıkıyor. Milli parkın içerisinde birbirinden farklı 7 adet göl bulunur. Meşe ve karaçam ağaçlarıyla çevrili bu parkın tadını çıkarın. Dilerseniz ailecek kamp yapabilirsiniz. Büyükgöl, Deringöl, Seringöl, Küçükgöl, Sazlıgöl ve İncegöl sizleri bekliyor.

At Yaylası

At yaylası

Bolu’nun merkezine biraz uzak olsa da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Eğer hayvanları çok seviyor ve atlara karşı büyük bir hayranlık duyuyorsanız kesinlikle gitmeniz gerekir. At yaylasında doğal hayatlarında yaşayan birçok at ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Ayrıca at dışında gölet, dere gibi doğayla baş başa kalabileceğiniz birçok yer var. Yaylada kiraz ağaçları da ziyaretçiler tarafından oldukça beğeniliyor.

Bolu Hükümet Konağı

Bolu hükümet konağı

Toplu taşıma araçları sayesinde Hükümet Konağı’na gidebilirsiniz. Şehir merkezine yakın olan bu konak 1811 yıllarına kadar uzanıyor. İki katlı bu konağı dilediğiniz gibi ücret ödemeden ziyaret edebilirsiniz. Sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında ziyaretçilere açılır. Hüsrev Paşa tarafından yapımına başlanan konak daha sonra İbrahim Paşa tarafından yapımı üstlenmiştir.

Gölcük Tabiat Parkı

Bolu'da gezilecek en i̇yi yerler (kafa dinlenecek 9 yer)

Gölcük tabiat parkı Bolu’da gidilmesi gereken yerlerden biri. Bolu’da bulunan Gölcük parkına gittiğiniz zaman kartpostal tadındaki o manzara yer aldığınızı hissedeceksiniz. Mükemmel manzarasıyla birlikte şehrin kalabalığından ve karmaşasından bir müddet uzak kalabilirsiniz. Huzur bulmak ve doğayla baş başa olmak isteyen birçok kişinin tercih ettiği alanlardan biri. Gölcük parkında yer alan kafeleri ziyaret edebilir dilerseniz piknik yapabilirsiniz. Parkın etrafında huzur dolu yürüyüş tüm stresinizi atmanıza yardımcı olur.

Akkaya Travertenleri

Bolu'da gezilecek en i̇yi yerler (kafa dinlenecek 9 yer)

Travertenleri görmek için Pamukkale’ye gitmeyi beklemeyin. Bolu’nun içerisinde bulunan travertenler sayesinde muhteşem vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz yürüyüş yapın isterseniz piknik yapın. Yemyeşil doğanın içerisinde bulunan travertenler sizlere muhteşem manzara sunar. Hem özel hem de toplu taşıma araçlarınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Girişler ücretli olup sabah 09.00’dan akşam saat 20.00’a kadar ziyaretçilere açıktır.

Yıldırım Bayezid Hamamı

Bolu'da gezilecek en i̇yi yerler (kafa dinlenecek 9 yer)

Yıldırım Bayezid hamamı Bolu’da gitmeniz gereken yerlerden biri. Hem ailenizle vakit geçirebilir hem de fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlayabilirsiniz. Üç bölüme ayrılan bu hamam da hem ailenizle hem arkadaş grubunuzla gidebilirsiniz. Sessiz ve sakin yapısı sayesinde ziyaretçilerin huzurlu bir gün geçirmesini sağlıyor. Sıcak ve soğuk bölümünün olması ve yoğurtlu gözlemesiyle ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alanlardan biri.

Bolu Müzesi

Bolu müzesi

Şehir merkezine oldukça yakın bir konuma sahip Bolu müzesine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bolu bölgesinde yapılan kazı çalışmalarında bulunan tüm kalıntılar bu müzede sergileniyor. Bizans Döneminden Roma Dönemine kadar birçok tarihi eseri bulabilirsiniz. Tarih meraklısı olanlar için mükemmel yerlerden biri. Ziyaretçi saatleri sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasındadır. Ücretli olan bu müzede tarihi eserleri görmeye hazır olun.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu'da gezilecek en i̇yi yerler (kafa dinlenecek 9 yer)

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Bolu’da kış aylarında kayak yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Hem yaz hem de kış sezonunda Bolu’yu tercih edebilirsiniz. Kartalkaya Kayak merkezinde 2 adet kayak alanı bulunuyor. 25 adet farklı pisti bulunan bu kayak merkezinde 5 tane konaklama yeri bulunuyor. Kayak merkezi toplamda 8000 kişiyi ağırlama kapasitesine sahiptir. Kış tatilinizin keyfini Kartalkaya’da çıkartabilirsiniz.

Bolu gezilecek yerler konusu hakkında fikirlerinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr