13.5 Tuğla Fiyatı 2022 – Tuğla Çeşitleri ve Fiyatları

13.5 Tuğla Fiyatı ve Briket Tuğla Fiyatı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Tuğla Ölçüleri nedir işte detayları.

13.5 tuğla fiyatı 2022 yılı için değişen tuğla büyüklükleri ve zamlar ile fiyatta değişiklik yaşanabilir. Fabrikadan direk olarak alındığında 0,45 TL gibi bir fiyatı bulunur. Ancak bu fiyat araya aracı firmalar girdiği zaman daha fazla miktarda olabiliyor. Bu tuğla türünün özellikleri şu şekildedir.

  1. Tüm duvar ve ev tipine uygun şekilde tasarlandı.
  2. Çok yüksek miktarda dayanıklı olduğu bilinir.
  3. Birçok inşaatta kullanılan bir malzeme olmaktadır.
  4. Delikli tuğla olduğu bilinir. Bu tuğla türünün birçok inşaatta kullanıldığı için fiyatı çok yüksek değildir.

5 Bir Yerde Altın Fiyatı

Demirin Tonu Kaç Para – Demir Fiyatları

Briket Tuğla Fiyatı

Briket tuğla fiyatı briketin büyüklüğü ve şekline göre değişerek bir fiyat belirlenir. Genelde kullanılan 15’lik briket için adet fiyatının 0,99 TL olarak belirlendi. Birçok ev ve duvar inşaatında kullanılan bu malzeme çok yüksek dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte her boyutu için farklı şekilde fiyat verilmiştir. Ayrıca fabrikadan alınan ve farklı yerlerden alınan tuğla fiyatları farklı olabilir. İnşaat alanında yüksek miktarda popülerliği bulunan bu malzeme yüksek miktarda ısı yalıtımı sağladığı için tercih edilmektedir.

Briket Tuğla Fiyatı

50 Kg Çimento Fiyatı

Tuğla Ölçüleri

Tuğla ölçüleri her tuğla türü farklı olduğu için tam olarak bir ölçü verilemiyor. Ancak genelde yatay tuğlalar için 19x19x8.5 cm tuğla boyutu tercih ediliyor. Bununla birlikte 19x19x10.5 cm ve 19x19x3.5 cm ölçüleri de sıkça kullanılıp dayanıklıdır yüksek malzemelerdir. Dikey tuğla Ölçüleri içinde 23x23x,13 cm ve 19x29x23.5 cm tuğla Ölçüleri kullanıldığı bilinir. Asmolen tuğla çeşitleri içinde kişinin 40x20x20 cm ile 40x20x25 cm olarak tercih edildiği bilinir. Bununla birlikte baca tuğlaları delik sayısına göre değişerek genelde ebatları 30x30x20 cm boyutu tercih edilir.

Bakırın Kilosu Kaç Para

Yığma Tuğla Çeşitleri

Yığma tuğla çeşitleri birçok tuğla çeşitlerinden bazıları olmaktadır. Yığma tuğla çeşidi düşey delikli şekilde üretilir. Bu tuğla çeşidi birçok inşaatta kullanılıp tercih edilen bir tuğla çeşididir. Dayanıklı yapısı ile çok fazla kullanılan bir tuğla çeşidi olup birçok firma tarafından üretimi yapılır. Genelde kolonsuz ev tiplerinde kullanılıp Ölçüleri 19×29×13 şeklinde olmaktadır. Kalınlığı ve darbelere karşı etkileri ile birçok alanda kullanımına rastlanmaktadır.

Hazır Beton Fiyatları

Alüminyum Hurda Fiyatı

googlehaberler