Cabral, kas ve kemik ağrılarını ve kasılmalarını dindirmek için kullanılan bir ilaçtır. Cabral, kasların gevşemesine yardımcı olur ve ağrıyı azaltır.

Cabral 400 MG, kas rahatsızlıklarında sıkça kullanılan bir ilaçtır. Kas zedelenmeleri, incilmeleri ve kas spazmı ile romatizma ağrılarında uzman doktorlar tarafından reçeteli olarak verilen bir ilaç olarak bilinmektedir.

Cabral 400 mg nedir yan etkileri yönünden kullananların dikkatle hareket etmeleri gereken bir ilaçtır. Her ilaçta olduğu gibi Cabral 400 mg için de bazı yan etkiler bulunmaktadır. Cabral 400 mg yan etkileri;

  • Mide bulantısı,
  • Yoğun halsizlik,
  • Dilde yanma hissi,
  • Kaşınma,
  • Boğaz şişliği,
  • Nefes almada güçlük,
  • Dudaklarda şişlik.

Cabral 400 mg ilaçların bir kutusunda 24 film tablet bulunmaktadır. Tabletlerin her biri oldukça etkili olduğundan doktor tavsiyesinden daha fazla doz alınmamalıdır. Yazımızın devamında Cabral günlük kullanım dozu, kullanım yaşı ve ilaç fiyatı hakkında bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cabral 400 mg Fiyat

Cabral 400 mg fiyat bilgisi güncel olarak yazımızın devamında sizlere aktarılmaktadır. İlacın bir kutusunda 24 film tablet bulunmaktadır. Her bir tabletin düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

İlacın güncel fiyatı SGK destekli fiyatıdır. İlaç hamileler tarafından kullanılmadan önce mutlaka uzman doktora danışılmalıdır.

  • Cabral 400 MG Fiyat; 73 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Cabral Günde Kaç Kez Kullanılır?

Cabral günde kaç kez kullanılır, Cabral günde 3 kez sabah, öğle ve akşam öğünlerinde orta açlık ile kullanılması önerilen bir ilaçtır. Unutulan dozları dengelemek için çift doz alınmamalıdır. Bir dozun unutulması halinde beklenerek diğer doz süresince alınmalıdır.

Cabral ilacın gün içerisinde 3 kereden fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Yaşlılarda kullanılırken günlük 1 ya da 2 doz kullanılması doktor tarafından tavsiye edilebilir. Ağızdan kullanıma uygun olan Cabral bol su ile birlikte çiğnenmeden yutularak tüketilmelidir.

Cabral ilaç kutusunun bitmesi günde 3 öğün ilaç alınması ile birlikte 7 gün sürmektedir. 

Cabral Kaç Yaşında Kullanılır?

Cabral ilacın çocuklarda kullanılması önerilmemektedir. Yetişkinlerde kullanıma uygundur. Bununla birlikte yaşlılarda ve hamilelerde kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Yaşlılarda tüketilen başka ilaçlara bağlı olarak herhangi bir yan etki meydana gelmemesi için uzman doktor reçetesi ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Leave A Reply