Cabral 400 Ne İşe Yarar ve Yan Etkileri

Cabral 400 ne işe yarar ve yan etkileri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Cabral günde kaç kez kullanılır ve Cabral kaç yaşında kullanılır işte detaylar.

Cabral 400 ne işe yarar ve yan etkileri, itibari ile kas rahatsızlıklarında sıkça kullanılan bir ilaçtır. Kas zedelenmeleri, incilnmeleri ve kas spazmı ile romatizma ağrılarında uzman doktorlar tarafından reçeteli olarak verilen bir ilaç olarak bilinmektedir.

Cabral 400 mg yan etkileri yönünden kullananların dikkatle hareket etmeleri gereken bir ilaçtır. Her ilaçta olduğu gibi Cabral 400 mg için de bazı yan etkiler bulunmaktadır. Cabral 400 mg yan etkileri;

  • Mide bulantısı,
  • Yoğun halsizlik,
  • Dilde yanma hissi,
  • Kaşınma,
  • Boğaz şişliği,
  • Nefes almada güçlük,
  • Dudaklarda şişlik.

Cabral 400 mg ilaçların bir kutusunda 24 film tablet bulunmaktadır. Tabletlerin her biri oldukça etkili olduğundan doktor tavsiyesinden daha fazla doz alınmamalıdır. Yazımızın devamında Cabral günlük kullanım dozu, kullanım yaşı ve ilaç fiyatı hakkında bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Katarin İlaç Ne İşe Yarar

Cabral Günde Kaç Kez Kullanılır

Cabral günde 3 kez sabah, öğle ve akşam öğünlerinde orta açlık ile kullanılması önerilen bir ilaçtır. Unutulan dozları dengelemek için çift doz alınmamalıdır. Bir dozun unutulması halinde beklenerek diğer doz süresince alınmalıdır.

Cabral ilacın gün içerisinde 3 kereden fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Yaşlılarda kullanılırken günlük 1 ya da 2 doz kullanılması doktor tarafından tavsiye edilebilir. Ağızdan kullanıma uygun olan Cabral bol su ile birlikte çiğnenmeden yutularak tüketilmelidir.

Cabral ilaç kutusunun bitmesi günde 3 öğün ilaç alınması ile birlikte 7 gün sürmektedir. 

Cabral Kaç Yaşında Kullanılır

Cabral ilacın çocuklarda kullanılması önerilmemektedir. Yetişkinlerde kullanıma uygundur. Bununla birlikte yaşlılarda ve hamilelerde kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Yaşlılarda tüketilen başka ilaçlara bağlı olarak herhangi bir yan etki meydana gelmemesi için uzman doktor reçetesi ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Cabral 400 mg Fiyatı 2022

Cabral 400 mg fiyatı 2022 yılı itibari ile 27,77 TL’dir. İlacın bir kutusunda 24 film tablet bulunmaktadır. Her bir tabletin düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. İlacın SGK desteksiz fiyatı ise 38,11 TL’dir.

İlacın güncel fiyatı SGK destekli fiyatıdır. İlaç hamileler tarafından kullanılmadan önce mutlaka uzman doktora danışılmalıdır.

Alerjik Astım İlaçları İsimleri

Minoxil Forte %5 Eczane Fiyatı

İburamin ZERO Ne İşe Yarar ve Kaç Yaş İçin

Melox Fort Yan Etkileri ve Melox Ne İşe Yarar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu