Vermidon Ne İşe Yarar? (Etki ve Yan Etkileri)

Vermidon ne işe yarar ve ne kadar sürede etki eder? gibi soruların cevapları sıkça araştırılıyor. Vermidon, en yalın tanımıyla ağrı kesici ilaç grubuna giren, ağrı kesici tablet ilaçtır. Orta seviyeli baş ağrılarında, ateş durumlarında sıklıkla kullanılır.

Kas iskelet ağrıları, adet sancıları ve daha pek çok ağrının giderilmesinde yoğun bir şekilde tercih edilir. Genel olarak kullanıldığı andan itibaren kısa bir süre sonra etkisini göstermeye başlar. 4 saatte bir içilebilir olma özelliği taşıdığı için etki süresinin de ortalama 4 saat olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Vermidon Fiyatı 2024

Vermidon fiyatı 2024 yılı için güncellendi. Gelen son zamlardan sonra ise güncel fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • VERMIDON 500 mg 30 tablet fiyatı; 55 TL

Vermidon ilacının Türkiye genelindeki tüm eczanelerde fiyatları bu şekildedir. En yakın eczaneye giderek kolayca satın alabilirsiniz. Ancak normalde doktorun reçetesiyle almanız tavsiye edilir. Çünkü ağrı kesici ilaçların da çeşitli yan etkileri olabilir. Bu yan etkilerin görülmesi halinde hemen doktorunuza bildirerek tedbir almanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Vermidon Soğuk Algınlığına İyi Gelir Mi

Vermidon soğuk algınlığına iyi gelir mi sorusunun yanıtını hekimlerden birebir görüşmelerimiz doğrultusunda sizlere aktarıyoruz. Soğuk algınlığı hastalığı geçiriyorsanız, kendinizi ateşli ve ağrılı hissettiğiniz durumlarda Vermidon içebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Vermidon Ateş Düşürür Mü

Vermidon ne i̇şe yarar

Vermidon ateş düşürür mü, ateş düşürme özelliği var mı gibi sorular da yine oldukça yoğun bir şekilde merak ediliyor. Genel anlamda ağrı kesici olarak kullanılan bu ilacın ateş düşürme özelliği de bulunmaktadır. Hangi durumlarda sıkça kullanıldığını sıralamak gerekirse de;

  • Yüksek ateş durumlarında
  • Adet sancılarının giderilmesinde
  • Şiddetli baş ağrısı tedavisinde
  • Boğaz ağrılarında
  • Kas iskelet ağrılarında
  • Kireçlenmeye bağlı gelişen ağrılarda sıklıkla kullanılır.

Vermidon Aç Mı Tok Mu İçilir

Vermidon aç mı tok mu içilir, içerken nelere dikkat edilmeli gibi sorulara oldukça sık bir şekilde cevap aranıyor. Tüm ağrı kesici ilaç grupları kesinlikle tok karnına kullanılmalıdır. Vermidon da ağrı kesici ilaç grubunda yer aldığı için bol suyla tok karnına içilmelidir.

Eğer kullanan kişinin midesinde hassas bir durum varsa, gerekli görülmesi halinde mide koruyucu ile birlikte de kullanılabilir. Bu noktada doktora danışarak kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü bir takım yan etkiler görülmesine neden olabilir.

Parol ve Vermidon arasındaki fark

Parol ve Vermidon arasındaki fark sıkça araştırılmaktadır. Konu üzerine Parol ve Vermidon arasındaki farkları aşağıdaki yazımızda sizlere aktarıyoruz.

Vermidon mu Parol mu daha etkili konusunda sık bir şekilde araştırma yapılıyor. Her ikisi de ağrı kesici ilaç grubunda yer alıyor. Bildiğiniz üzere her ağrı kesici ilacın etki ettiği ağrı unsuru farklılık gösteriyor. Bu nedenle de ağrı kesici ilaçların kullanımında doktora danışmak gerekiyor. Vermidon ve Parol ilaçlarının da etki ettiği ağrı türleri farklılık gösteriyor. Her iki ilacın etki süresi ve işlevi farklılık gösterdiği için buna göre değerlendirilmelidir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr