Dikloron, ağrı ve iltihabı azaltmak için kullanılan bir ilaçtır. Reçetesiz satılır ve tablet, fitil ve jel gibi farklı formları bulunur.

Dikloron, çeşitli ağrı ve iltihap gibi sorunların tedavisinde uygulanan ve içerisinde steroid hormonu bulunmayan bir ilaçtır. Dikloron’un içerisinde etken madde olarak diklofenak sodyum yer aldığı için romatizma ve kas rahatsızlıklarında da sıkça kullanılır.

Dikloron Fiyatı

Dikloron fiyatı 2024 yılı itibarıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm eczanelerde aşağıdaki fiyatlar üzerinden satışa sunuluyor:

Dikloron FiyatıGüncel
Dikloron %1 50 G Jel55 TL
Dikloron 100 Mg 10 Retard Film Tablet37 TL
Dikloron 25 Mg 30 Enterik Film Tablet40 TL
Dikloron 50 Mg 20 Enterik Kaplı Filmli Tablet40 TL
Dikloron 75 Mg 3 Ml I.M. Enjeksiyonluk Çözelti 10 Ampul55 TL
Dikloron 75 Mg 3 Ml I.M. Enjeksiyonluk Çözelti 4 Ampul45 TL
Dikloron Emulgel Forte %2,32 Jel 50 G96 TL
Dikloron SR 75 Mg Film Tablet 10 Tablet45 TL
Dikloron Fiyatı 2023

Dikloron hakkında aktardığımız detaylar bilgilendirme amacıyladır. Bu nedenle doktora danışmadan kesinlikle ilacı kullanmamanız tavsiye edilir.

Dikloron Günde Kaç Defa İçilir?

Dikloron Günde Kaç Defa İçilir

Dikloron günde kaç defa içilir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Dikloron, yetişkinler için günde en fazla 2 tablet içilmelidir. 75 miligramlık Dikloron 2 kez, 100 miligramlık Dikloron ise günde en fazla 1 kez alınmalıdır.


Daha fazla kas gevşetici ilaç içeriği;


Dikloron Hangi Ağrılara İyi Gelir?

Dikloron hangi ağrılara iyi gelir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Dikloron özellikle aşağıdaki ağrılar özelinde tercih edilir:

  • Romatizmal ağrılar
  • Eklem ağrıları
  • Ameliyat sonrası meydana gelen ağrılar
  • Regl sancıları
  • Bacaklarda kireç oluşumu

Dikloron Ağrı Kesici mi Kas Gevşetici mi?

Dikloron ağrı kesici mi kas gevşetici mi diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Çeşitli ağrıların ve iltihapların tedavi edilmesinde uygulanan Dikloron, steroid hormonu içermediği için ağrı kesici kategorisinde yer alır. İçerisinde diklofenak sodyum adındaki bir etken maddeye de sahiptir. Ağrıları oluşturan kimyasalların üretilmesini engellemeye yarar.

Dikloron Yan Etkileri

Dikloron yan etkileri de ilaçla ilgili merak edilen konular arasında yer alıyor. Dikloron kullananlarda sıkça rastlanan bazı yan etkiler aşağıdaki listede yer alıyor:

  • Ağızda, yüzde, dil ve boğazda şişlik
  • Göğüs sıkışması
  • Nefes darlığı
  • Başın dönmesi
  • Mide bulantısı

Bu yan etkiler görüldüğü zaman doktora bilgi vermeli ve aynı zamanda ilaç alımı da kesinlikle durdurulmalıdır.