Çam Sakura Hastanesi Nasıl Gidilir?

Çam Sakura Hastanesi Nasıl Gidilir ve Çam Sakura Hastanesi’ne Hangi Otobüs Gider detaylı bilgilendiriyoruz.

Çam Sakura Hastanesi nasıl gidilir sorusu da epey araştırılıyor. Türkiye ve Japonya dostluğunu vurgulayan Çam ve Sakura Şehir hastanesi aynı zamanda uluslararası sağlık merkezi özelliği de taşımaktadır. Açılışından bu yana epey ilgi gören hastane uluslararası etkin tedavi yöntemleri konusunda da dikkat çekiyor.

Kovid-19’un pik yaptığı dönemde ihtiyaçlar doğrultusunda hızla inşa edilen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bünyesinde 2 bin 682 yatak bulunduruyor. Bu yatak kapasitesinin 456 tanesi sadece yoğun bakım için ayrılmış.

Hastane günde en az 7 bin hastaya sağlık hizmeti verebilecek düzeyde ekipmanlara ve çalışanlara sahip. Ayrıca bu hastane çevre ve enerji dostu teknolojiler içeren tasarıma sahip.

Çam Sakura Hastanesi’ne Hangi Otobüs Gider?

Çam Sakura Hastanesi, İstanbul’un Başakşehir ilçesindedir. Çam Sakura Hastanesi’ne hangi otobüs gider? Hastaneye aktarmalı gidebileceğiniz gibi HS1 (Yenibosna Metro – FTR), HS2(İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü – FTR), MK22(Taşoluk Peronlar – Başakşehir Metrokent), MR50(Halkalı Marmaray – FTR) otobüs hatlarının hastanenin yakınlarından geçen güzergahları bulunur. Sizin durağınıza uygun olan hattı kullanarak hastaneye en yakın durakta inebilirsiniz.

Çam Sakura Hastanesi’ne Hangi Otobüs Gider?

Esenyurt’tan Çam Sakura Hastanesi’ne Giden Otobüsler

Peki, Esenyurt taraflarında oturuyorsunuz ya da çalışıyorsunuz ve hastaneye gitmeniz gerekiyor. Ancak Çam Sakura Hastanesine nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz. Böyle durumlarda kullanmanız için Esenyurt’tan Çam Sakura Hastanesine giden otobüsleri sizin için sıraladık:

  • 147 – İbrahim Koçaslan Ortaokulu
  • 142B – Kanuni Sultan Süleyman
  • 36AS – Taşoluk Peronlar / Peronlar Alanı Yönü
  • 79Y – Kayabaşı Kiptaş Peronu
  • 79G – Kayaşehir
  • 79B – Bakırköy / İncirli Yönü
  • 78E Fenertepe Peronlar / Yeniborsa Yönü

Çam Sakura Hastanesine Giden Minibüsler

İstanbul’da fazla nüfus olması nedeniyle toplu taşıma da çeşitlidir. Bu sayede ulaşmak istediğiniz yere minibüs ile de gidebilirsiniz. Çam Sakura Hastanesine giden minibüsler için hastanenin yakınlarında iki durak vardır. Her minibüs her durağa uğramaz.

Mimar K. Bulvarın durağında duran minibüsler A:48 (Topkapı – Kayaşehir), A:216 (Sefaköy – Halkalı – Kayaşehir), Şirinevler (Şirinevler – İkitelli Sanayi Sitesi –  Kayaşehir), Kayaşehir (Kayaşehir – İkitelli – Küçükçekmece) seferleridir. Ulubatlı Hasan Caddesi-2 durağında ise sadece Kayaşehir (Kayaşehir- Otogar) minibüsü durur.

Otobüs ya da minibüs yerine metro kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu durumda M3(Kirazlı/Bağcılar – Başakşehir Metrokent) hatlı metroyu kullanmanız gerekecektir.

googlehaberler