Camdaki Kız Kitap Özeti

Camdaki kız kitap özeti hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Camdaki kızın özeti Zeynep hikayesi sonu ve Camdaki kız’ın kitabı oku işte detaylar.

Son zamanlarda “Camdaki Kız” dizisinin çıkmasıyla beraber dizinin uyarlandığı Psikolog Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı kitabının içeriği merak ediliyor ve ön bilgi olması amacıyla insanlar kitap özetine bakıyorlar. Camdaki Kız romanında gerçek hikâye anlatılmaktadır. Romanın baş karakterleri Nalan, Hayri, Türkan ve Zeynep’tir. Nalan, Hayri ve Türkan’ın hikayesi ortaktır ancak Zeynep farklı bir karakterdir ve farklı bir hikâye yaşamıştır. Zeynep’in konusu da “Doğduğun Ev Kaderindir” isimli diziye senaryo konusu olmuştur ve dizi seyirciler tarafından çok sevilmiştir.

Kitapyurdu İletişim

Camdaki Kızın Özeti Zeynep Hikayesi Sonu

Camdaki kız romanında Nalan ve Hayri karakterinin yanı sıra Zeynep karakteri de vardır. Zeynep fakir bir evde dünyaya gelmiştir. Annesi temizlik işçisi babası ise inşaatta çalışmaktadır. 3 kardeşlerdir ve abisi vefat etmiş, ablası ise evden kaçmıştır. Zeynep’i Nermin Hanım ve Ekrem Bey evlatlık olarak evlerine alır ve Ankara’dan İstanbul’a taşınırlar. Zeynep Faruk adlı bir kişiye aşık olur ve evlilik planı kurmaktadırlar. Zeynep’in gerçek ailesi aklını karıştırarak Mehdi ile evlendirirler. Mehdi ile Zeynep arasında büyük bir aşk yoktur. Mehdi sürekli alkolik olarak eve gelmeye başlar ve en sonunda Zeynep’i aldattığı ortaya çıkar.

  • Mehdi, Zeynep’e şiddet uyguluyor ve Zeynep bu durum karşısında kızını da alıp Nermin Hanım’ın yanına gidiyor. Mehdiyle bir daha hiç görüşmemek üzere boşanıyor. Büyük bir depresyon içinde olan Zeynep, psikolog Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarını okuyarak kendine hikayeleri ilham aldığını belirtiyor ve doktorun verdiği ilaçlar ile kendine geliyor.
Camdaki kız kitap özeti
Camdaki kız’ın kitabı oku

Camdaki Kız’ın Kitabı Oku

Camdaki kız romanı Gülseren Budayıcıoğlu’nun yazdığı romanlardan biridir ve romanda gerçek hikâye ele alınmaktadır. Son zamanlarda televizyonda gösterimde olan “Camdaki Kız” adlı dizi bu kitabı senaryo almaktadır ve seyirciler tarafından çok sevilmiştir.

Kitapta olaylar Nalan’ın bir gün kliniğe gelip başından geçenleri anlatmasıyla başlar. Nalan’ın bu hale gelmesinin sebebi Hayri’dir. Nalan çok varlıklı bir ailenin kızıdır küçüklükten beri baskı altında büyümüştür. Anne ve baba sandığı kişiler normalde anneanne ve dedesidir ancak Nalan bunu sonradan öğrenmiştir. Nalan’ın annesinin öz dayısı annesine zamanında tecavüz etmiştir ve annesi hamile kalmıştır sonrasında doğum sırasında annesi vefat etmiştir.

Nalan iç mimardır ve şirketinde mimarlık yaptığı iş insanının sorumsuz oğlu Sedat ile evlenme kararı alırlar. Sedat çok hovarda, aklı fikri maddiyatta olan, sürekli gizli işler çeviren bir adamdır ve Nalan’a sevgi göstermemektedir. Nalan bir gün hamile kalır ve sonrasında bebeğini düşürür.

Nalan bu durumdan çok etkilenir ve depresyona girerek işi gücü bırakır. Kayınbiraderi ona destek olarak tekrardan şirkette işe başlamasına yardımcı olur. Bu arada şirkete şoför olarak Hayri alınır ve Hayri yıllardır Nalan’ı gözetlemektedir. Nalan duygusal boşlukta olduğu için Hayri bunu fırsat bilerek Nalan’a yaklaşır ve Nalan gördüğü ilgi karşısında Hayri’den etkilenir. Hayri evli ve üç çocuk babası bir adamdır ancak Nalan’dan bunu saklamaktadır. Nalan bu durumu öğrendiğinde Hayri’nin eşini kabul eder ve Hayri’nin çocukları için karısından boşanmamasına göz yumar.

Hayri’nin eşi Türkan da Nalan’ı çok sevmiştir bundan dolayı sürekli çocukları ile Nalan’ın yanına gitmektedir. Hayri bir gün meyhaneye gider ve sarhoşken Laz Kızına âşık olur. Laz kızı da küçüklüğünden beri kötü olaylar yaşamıştır ve psikolojisi iyi değildir. Hayri Laz kızına evlenme sözü verir ve Laz kızı yıllardır yaşadığı dışlanmanın mutsuzluğun son bulacağını düşünüp hayatını Hayri’ye adar. Laz kızı Hayri’yi ve eşini sürekli olarak boşanmaları için tehdit etmektedir ancak Hayri işin içinden çıkamaz. Buna öfkelenen Laz kızı tarafından bahçede bıçaklanarak ölür.

Bu ölüm Nalan’ı çok etkiler. Nalan bu olay karşısında kendine gelmek için sürekli olarak yeni aktiviteler yapmaya çalışır son olarak da bir resim atölyesine gitmeye karar verir. Burada ki hocasının öz babası olduğu öğrenir ve bunun karşısında babası tüm eserlerini Nalan’a bırakarak kaçar. Nalan tüm bu yaşadıkları karşısında kendine yeni bir hayat kurması gerektiğine karar verir ve mesleğini yapmaya başlar. Geçmişini geride bırakarak yeni hayatına odaklanır.

En Çok Okunan Kitaplar Listesi

E Kitap Nasıl Okunur

Çizgi Çalışması Örnekleri

Grinin Elli Tonu Serisi Sıralaması

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥