Cane corso özellikleri

Cane corso özellikleri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Cane corso çene basıncı ve cane corso fiyatı işte detaylar.

Cane corso özellikleri oldukça dikkat çekmeyi başarıyor. Cane corso cinsi köpeklerin bazı temel özelliklerini sıralamak gerekirse de;

  • Koruma özelliği oldukça yüksektir.
  • Çocuklara karşı hassas davranışlarıyla bilinir.
  • Dışarıdan sert ve kaba bir cins gibi görünse bile çocuklarla iletişimi oldukça güçlüdür.
  • İtaatkârdır.
  • Sahibine karşı oldukça koruyucudur.
  • Çok çevik ve atak hareket etme kabiliyeti vardır.
  • Son derece masif ve zeki bir ırktır.
  • Fiziksel yapıları oldukça gelişmiş ve kaba bir görünüme sahiptir.
  • Hırçın gibi görünen bir yapıda olsalar da kaliteli bir eğitim ile gayet de sadık birer dost olabilirler.

Köpek Cinsleri isimleri

Cane Corso Çene Basıncı

Cane corso çene basıncı ile dikkat çekiyor. Bu cinsin net çene basıncı 700 PSI ısırma kuvveti ile dikkat çekiyor. Oldukça güçlü çene basıncı olan bu cinsin iyi bir şekilde eğitilmesi ve sosyalleştirilmesi oldukça önemlidir. Bu kadar güçlü bir yapıda olmasına rağmen oldukça vefalı ve hassas bir cins olduğu için de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

Cane Corso Fiyatı

Cane corso fiyatı da yine en sık merak edilenler arasında yer alıyor. Ortalama fiyatları ise 1500 TL ile 5000 TL aralığında değişkenlik gösteriyor. Bu fiyatlar köpeğin yaşına, ırkına ve rengine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca yavru köpek olması da fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor.

Cane Corso Yavru Fiyatları

Cane corso yavru fiyatları da yukarıda ifade ettiğimiz gibidir. Minimum 2000 TL bandında başlayan fiyat seçenekleri sunuluyor. Köpeğin yavru olmasına bağlı olarak da fiyatlarda iniş-çıkış gözlenebilir. Genelde sahiplenmek isteyenler yavru olarak satın almayı tercih ediyor demek de yanlış olmayacaktır.

Cane corso ve kediler
Cane corso ve kediler

Cane Corso Kedilerle Anlaşır Mı

Cane corso kedilerle anlaşır mı sorusu da yine oldukça sık merak ediliyor. Son derece sadık ve agresif olmayan bir cins olduğu için kedilerle anlaşabilir. Savaşçı ve avcı köpek soyundan gelmesine rağmen oldukça sakin ve hoşgörülüdür. Bu durum tamamen vereceğiniz eğitimle de ilgilidir.

Eğer bir kedi ya da çocuklarınızla iyi anlaşmasını talep ediyorsanız eğitimini bilinçli ve tam bir şekilde vererek bunu sağlayabilirsiniz.

Tavşan Fiyatları 2021

Kedi Cinsleri isimleri

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu