Clozaril jel kullananlar yorumları ilk kez jeli kullanmayı düşünen kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde merak ediliyor. Clozaril jel bildiğiniz üzere anti akne ilaç gurubunda yer alıyor. Cildinde siyah nokta, akne ve sivilce olan kişiler tarafından kullanılıyor. Antibiyotik etkisi ile ciltteki tüm siyah nokta, akne ve sivilcelerin giderilmesinde etkin rol oynuyor. Kısaca bu jeli daha evvel kullanan bazı kullanıcıların yorumlarını aktarmak gerekirse de;

 • Doktorumun önerisi ile kullandım bu jeli. Yüzüm gerçekten berbat bir durumdaydı ama çok fazla işe yaradı. Şimdi kullanmayı bıraktım artık ama herkese öneririm. Ancak doktorunuza da danışmayı unutmayın.
 • Hayatımda kullandığım en iyi sivilce ilacı. Sivilceden eser kaldı. Tabi cildimi de artık eskisinden çok daha temiz tutmaya özen gösteriyorum.
 • Bu jelin ömrü iki ay. Sadece iki ay boyunca kullanmak ve sonra içinde kalsa bile atmak gerekiyor. Ben de öyle yapmıştım daha ilk aydan itibaren güzelce faydasını görmeye başladım.
 • Ben pek düzenli kullanamadım. Ona rağmen cidden etkisini gördüm. Demek ki düzenli kullansam sivilce ve akneden eser kalmayacaktı.

Clozaril jel kullanan kişiler tarafından yapılan bazı yorumlar yukarıda yer verdiğimiz şekildedir. Genel olarak kullanıcı deneyimlerinin olumlu olduğu yorumlar üzerinden anlaşılıyor.

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Clindoxyl jel yan etkileri olabiliyor. Sivilce, akne ve siyah nokta sorunu olan kişiler antibiyotik etkili Clozaril jel seçeneğini kullanıyor. Bu jeli doktor tavsiyesi ile kullanmanız gerekiyor. Cildiye doktorunuza muayene olarak doktorunuzun uygun görmesi halinde kullanmanız önerilir. Doktor tarafından reçete edilip kullanılsa bile bazı yan etkilerini görebilirsiniz. Bu yan etkilerden bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Bağırsak enflamasyonu yaratabilir.
 • İshal
 • Kusma
 • Kanlı ishal ve karında ağrı
 • Karın bölgesinde kramp
 • Kaşıntı ya da döküntü durumu
 • Ciltte renk değişikliği

Bu ve benzeri olası yan etkileri mevcuttur. Jeli kullanmanız halinde bu yan etkilerden en az biri ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza bildirmeniz gerekir. Özellikle de yan etkileri azalmadan kullandıkça artış gösteriyorsa doğrudan doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor.

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Clindoxyl jel yüzde kaç saat kalmalı, cilde sürüldükten sonra yıkanmalı mı gibi sorular sıkça merak ediliyor. Sivilce, akne ya da siyah nokta sorunu olan kişilerin kullandığı Clindoxyl jel için kullanım talimatlarına uymak oldukça elzemdir. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen göstermeniz tavsiye ediliyor. Genel olarak nasıl kullanılır sorusuna yanıt vermek gerekirse de;

 • Clindoxyl jel en fazla iki ay boyunca kullanılmalıdır. İki aydan sonra kullanım kesinlikle kesilmelidir.
 • Jeli kullanmaya başladıktan yaklaşık 15 gün sonra etkisini görmeye başlarsınız.
 • Jel günde bir defa şeklinde kullanılmalıdır.
 • Jeli ılık su ile temizde yıkadığınız yüzünüze sürün.
 • Jeli sürdükten sonra tıkamadan bekletebilirsiniz.

Clindoxyl jeli kullanırken elbiselerinize bulaşmamasına dikkat etmeniz önerilir. Aksi durumda bulaşan kıyafetlerinizde beyaz izler bırakabilir.

Clindoxyl Fiyat 2024

Clindoxyl fiyat 2024 yılında zam aldı. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt sorunlarının giderilmesi için kullanılan bir antibiyotik jeldir. Bu jeli ister eczaneden direk ücretle isterseniz de doktorunuzun reçete etmesi ile alabilirsiniz. 2024 yılında ilaçlara gelen zamlardan sonra tüm eczanelerde fiyatı ise şu şekilde yansıyor;

 • Clindoxyl jel kreminin 2024 yılındaki güncel fiyatı en çok 60,5 TL olarak yansıyor.

Türkiye’nin her yerinde hizmet veren tüm eczanelerde Clindoxyl jelin ortalama satış fiyatı yukarıda yer verdiğimiz şekildedir. Ender olmakla birlikte fiyatında ufak farklılıklar olabilir.

Clindoxyl Piyasadan Kalktı Mı?

Clindoxyl piyasadan kalktı mı sorusu sıkça merak ediliyor.Clindoxyl sivilce, akne ve siyah nokta jeli ülkemizde piyasadan kaldırıldı. Nitekim piyasadan kaldırıldıktan hemen sonra aynı işlevi gördüğü söylenen clinoper adında yeni bir jel çıktı. Daha evvel Clindoxyl jeli kullanan herkes artık eczanelerden clinoper adında sunulan jeli satın alıyor. İkisinin formülasyonu birbirine yakın olmakla beraber etkisinin de eş değer olduğu söyleniyor.

Clindoxyl Jel Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Clindoxyl jel sivilce izlerini geçirir mi, ne kadar etkili gibi sorular jeli ilk kez kullanmayı düşünen herkes tarafından merak ediliyor. Clindoxyl jel normal şartlarda sivilce, akne ve siyah nokta sorunu olan kişiler tarafından kullanılıyor. İçeriği antibiyotik etkisindedir. Maksimum 2 ay boyunca kullanılması öneriliyor. Kullanım sonrasındaki ilk 15 gün içerisinde ilk etkileri görülmeye başlar. Özellikle sivilcelerden sonra kalan akne izlerinin tamamen kaybolmasında etki gösterdiği biliniyor.

Expigment Krem Kullananlar Yorumları

Tiyokas Mono Ne İşe Yarar