Expigment krem kullananlar yorumları itibari ile genellikle kremi başarılı bulmaktadır. Kremin cilt lekelerine ve sivilce izlerine karşı başarılı olan formu sayesinde özellikle yüz bölgesine oluşan lekelerden kurtulmak mümkündür. Yazımızın devamında kremin yorumlarına, kullanım şekline ve yan etkilerine dair merak edilenleri inceleyebilirsiniz.

 • Expigment kremi bana doktorum yazdı. Neredeyse 2 ay kullandım hafif lekelerimin tamamı geçti. Çok başarılı.
 • Kremi kullanmaya başladıktan sonra güneşe karşı pek duyarlı olmadığım için başka sorunlar ortaya çıktı. Meğer kremi gece kullanmak gerekiyormuş. Tekrar bir tedavi süreci içerisine girmek zorunda kaldım.
 • Mucize krem dedikleri bu olsa gerek. Doktorumun yazdığı reçete ile başka iki kremi karıştırarak sürdüm yüzüme. Güneşe çıkarken güneş kremi sürdüm ve 1 ayda lekelerden kurtuldum. Cildimdeki soyulmalar başta beni korkutmuştu ama sonradan gelen cildin bebek gibi olması beni çok mutlu etti.
 • Karışım olarak kullanıldığında başarılı bir krem.
 • Cildimde sivilcelerden kalma lekeler vardı. Özellikle yüzümde olanlar için Expigment 4 kullandım. Başta kızarma ve soyulma yaşandı. Sonrasında soyulmalardan sonra cildimi nemli tutmaya özen gösterince herhangi bir kuruluk sorunu da yaşamadım. Baya etkiliydi.
 • Expigment 2 kullandım ama pek bir etkisini göremedim. Belki de cilt lekelerim için yeterli gelmedi.
 • Ergenlikten kalan sivilcelerin izlerine bay bay dedirten harika bir krem. Doktorum sağolsun beni bu kremle tanıştırdı. Ama kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü olması gerekenden fazla kullanırsanız lekelerde aşırı açılma oluyor ve cilt tonunda eşitlenme bir hayale dönüşüyor.
 • Kızımın cilt lekeleri için doktor karışım olarak önerdi. İki krem daha vardı karışım içinde. 1 ay kullandı, sonrasında lekeler gözle görülür şekilde azaldı ama tamamen bitmedi tabi.

Expigment Krem Fiyatı

Expigment Krem Nasıl Kullanılır

Expigment krem kullanılışı itibari ile temiz bir yüzeye uygulanmalıdır. Cildinizi önceden yıkayarak kurulayın. Bölgenin kuru olması önemlidir. Ardından temizlenmiş olan cilt yüzeyine krem ince bir tabaka halinde sürülmelidir. 2 saat kadar krem bekletilmeli ve ardından yıkanmalıdır.

Kremin yıkanması şart olmamakla birlikte krem sürülmüş vaziyette güneşe doğrudan çıkılmaması gerektiğinden yaklaşık 2 saat kadar bekletilmesi yeterli görülmektedir. Kremi kalın değil ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Expigment Yan Etkileri

Expigment yan etkileri itibari ile kullanılmadan önce insanların araştırdıkları kremlerden biridir. Kremin yan etkileri her ilacın yan etkileri kadardır. Expigment kremin mevcut yan etkileri;

 • Ciltte döküntü,
 • Kızarıklık,
 • Şişme ve kaşıntı,
 • Nefes almada güçlük,
 • Deride batma hissi,
 • İçi sıvı dolu kabarcık oluşumu,
 • Sürülen bölgede koyulaşma.

Expigment 2 ile 4 Arasındaki Fark

Expigment 2 ile 4 arasındaki fark ciltteki lekelerin yoğunluğuna göre veriliyor olmasıdır. Daha büyük ve yoğun olan lekeler için Expigment 4 reçetelendirilmektedir. Uzman doktorlar tarafından iki seçenek olarak reçetelendirilen bu ilacın genellikle cilt için 2 numaralı versiyonu yazılmaktadır.

Expigment içerisinde hidrokinon etken maddesini bulundurmaktadır. Ciltteki lekelerin açılması ve cildin renginin de biraz açılması krem kullanımı sonunda yaşanılan sonuçlardır. İlaç reçetelendirilirken ciltteki lekelerin yoğunluğuna göre doktor tarafından Expigment 2 ya da 4 şeklinde reçetelendirilir.

Expigment Madecassol Karışımı Kullananlar

Expigment Madecassol karışımı kullananlar genellikle doktor tavsiyesi ile birlikte bu karışımı cilt lekelerinin tedavisinde kullanmaktadır. Ancak cilt lekelerinin tedavisinde ilaç karışımı kullanmak risklidir. Mutlaka bir uzman doktor tarafından reçeteli olarak yazılmalıdır.

Cilt lekelerinin çözümünde kullanılan kremlerin kullanılma süresi de önemlidir. Birçok doktor tarafından 2 aydan uzun bir süre kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Kremleri karışım olarak kullanmadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca krem kullanımı sırasında güneşe çıkmamanız ve cildinizi sürekli nemli tutmanız gerekmektedir.

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigment krem ciltteki lekelerin giderilmesinde kullanılan bir kremdir. Ciltte oluşan lekelerin giderilmesi ve bu lekelerin giderilmesi sonrasında cilt tek ton görünümünün sağlanması için reçeteli olarak satılan bir kremdir.

Ciltte oluşan güneş lekeleri, çiller, sivilce izleri, koyu halkalar için doğrudan kullanılabilen bir kremdir. Kremi sürüp doğrudan güneş ışığına çıkmak ise büyük bir tehlikeye neden olmaktadır. Bu bağlamda genellikle kış aylarında ya da doğrudan güneş ışığına maruz kalınmadan kullanılması önerilmektedir.

Expigment Soyulma

Expigment soyulma ile cildin tazelenmesini sağlayan bir medikal kremdir. Cilt üzerindeki kullanım sonrasında soyulmalar doğal olduğundan endişeye gerek yoktur. Ancak soyulma sonrasında ciltte dayanılmayacak şekilde yanma hissi ve acı yaşanıyorsa bu durumda kremin kullanılmasının bırakılması ve uzman bir doktora başvurulması önerilmektedir.

Kremin faaliyet gösterme şekli de soyulma yolu ile cildin yenilenmesi şekliyledir. Bu nedenle Expigment krem kullanırken cildinizde oluşan soyulma normaldir. Ancak soyulma sonrasında doğrudan güneşe güneş kremi sürmeden çıkmamalısınız.

Diklofar 1 Jel Ne İşe Yarar

Clozaril Jel Kullananlar Yorumları

Clindoxyl Jel Kullananlar Yorumları