Cocuk aldirmak gunah mi, sorusuna dinimizin evlat konusuna çok ehemmiyet verdiği hadislerle başlayabiliriz. Dinimizde evlat sahibi olmanın güzelliklerinden bahsedilmiştir ve teşvik edilmiştir. Bir hadis de peygamber (s.a.v) “evlat kokusu, cennet kokusudur.” Buyurmuştur. Bir diğerinde ise “kadınlarınızın hayırlısı çocuk yapmaya elverişli olandır.” buyurmuştur. Bu meseleye bu kadar önem veren dinimiz hiçbir sebep yokken “cenin” olarak bilinen çocuğun alınmasına müsaade etmemiştir. Çünkü “cenin” insan olarak kabul edilir.

Anlattığımız gibi sperm ana rahmine düştükten sonra gebelik biyolojik olarak başlamış bulunmaktadır. O dakikadan sonra gebeliği sonlandırmak adına yapılacak her fiilin günahı ve vebali vardır.

Bu konuları araştırmadan önce gebeliğinizi tam olarak netleştirdikten sonra bu gibi araştırmalar yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde psikolojiniz olumsuz olarak zarar görebilir.

Kürtajın Günahı Affedilir Mi

Kürtajın günahı affedilir mi, sorusuna her günah kefaret gerektirir diyerek başlayalım. Kefareti ne ise onu yerine getirmek gerekir. Yapılan günahtan tövbe edip bir daha aynı günahı yapmamak gerekir.

40 Günden Önce Kürtaj Günah Mı

40 Günden Önce Kürtaj Günah Mı

40 günden önce kürtaj günah mı sorusuna ceninin ilk günlerinde dahi olsa insan kabul edildiği ile başlayalım. Kürtaj yapmak haramdır. Bazı islam hukukçularına göre 42 gün geçmeden  yapılabilir deniliyor. Müslim’in rivayetine göre 42 gün geçtikten sonra Cenabı Allah bir melek gönderir ve organları oluşmaya başlar. Kısmen belli olmaya başlayan cenin insan hükmündedir.

Kalp Atışı Olmayan Bebeği Aldırmak Günah Mı

Kalp atışı olmayan bebeği aldırmak günah mı, kürtaj çok büyük bir günahtır. Kalp atışı olsun olmasın o anne rahmine tutunduğu andan itibaren canlı hükmündedir. Anne rahmine düşen çocuğun  düştüğü andan itibaren  ona müdahale edilmesi dinen haramdır caiz değildir.

6 Haftalık Bebeği Aldirmak Günah Mı

6 haftalık bebeği aldırmak günah mı, tıbbi sebep yokken kasten bebek aldırmak haramdır ve cinayettir. İlk 6 haftanın sonuna kadar olan zamanda bebek aldırmak  günahtır. Bu durumdan kişi pişman olur, tövbe istiğfar eder ve yaptığı günahın affedilmesini ister.

Bebek Aldırmanın Günahı Nedir

Bebek Aldırmanın Günahı Nedir

Bebek aldırmanın günahı nedir, Allah’ın yarattığı anne rahminde ki cenine kimsenin müdahale etme hakkı yoktur. Kürtaj cinayettir. Bebek aldırmanın günahı büyüktür. Mali olarak kürtaj’ın cezasına “gurre” denir.

5 Haftalık Bebeği Aldırmak Günah Mı

5 haftalık bebeği aldırmak günah mı, anne rahmine düşen çocuk ister on günlük ister 5 haftalık  olsun ona dokunmak müdahale etmek dinen haramdır caiz değildir.

2 Haftalık Bebeği Aldırmak Günah Mıdır

2 Haftalık bebeği aldırmak günah mıdır, cenin anne rahmine tutunduğu andan itibaren insan hükmündedir. İster 2 haftalık olsun ister 6 haftalık olsun aldırmak haramdır. Anneyi tehlike ye sokacak sağlık durumları yoksa eğer bebeğe müdahale etmek caiz değildir.

Ne Zaman Hamile Kaldım, Gebelik Hesaplama %100 Doğru Hesap Yap

Hamilelik Testi Aç Karnına Mı Yapılır

Hamilelikte Nasıl Beslenmeli