Çocuk Parası Ne Kadar 2023 Sosyal Hizmetler

2023 çocuk parası Sosyal Hizmetler tarafından 300 TL ile 600 TL arasında veriliyor. Çocuk parası almaya hak kazanan vatandaşlar düzenli olarak çocuk parasını PTT’lerden alabilir.

Çocuk parası ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere veriliyor. Bir ailenin çocuk parası almak üzere yaptığı başvurunun kabul olması için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Başka bir şart da ailedeki kişi başına düşen aylık gelir asgari ücretin üçte birinden az olmalıdır.

Çocuk parası ne kadar 2023 sosyal hizmetler
Çocuk desteği parası ne kadar

Çocuk Desteği Parası Ne Kadar?

Çocuk desteği parası çocuk başına veriliyor. Tek çocuklu aileler için çocuk parası 300 TL iken iki çocuklu aileler için 400 TL, üç ve daha fazla çocuklu aileler için ise 600 TL olarak veriliyor. 3 çocuktan fazla çocuğa sahip ailelerde çocuk desteği parası da 600 TL’yi geçmiyor.

2023 yılında çocuk desteği parasının 600 TL ile 1.000 TL arasında olması bekleniyor. Çocuk desteği almak için e-devlet üzerinden başvuru yapmak gerekmektedir.

Çocuk parası ne kadar 2023 sosyal hizmetler
Çocuk desteği parası ne zaman yatıyor

Çocuk Desteği Parası Ne zaman Yatıyor?

Çocuk desteği parası Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarının başında yatmaktadır. 3 ayda bir verilen çocuk desteği toplu olarak veriliyor. 3 ayda bir verilen çocuk desteği parasının ilk halini ne zaman alacağınız da başvuru tarihinize göre belirlenir.

Size en yakın çocuk desteği yatırma ayını takip etmelisiniz. Örneğin mart ayında çocuk desteği parası başvurunuz kabul edildiyse Nisan ayındaki 3 ayda bir verilen yardım ödemesinden faydalanabilirsiniz.

Çocuk parası ne kadar 2023 sosyal hizmetler
Sosyal yardım parası ne kadar

2023 Sosyal Yardım Parası Ne Kadar?

2023 sosyal yardım parası 850 TL ile 1.250 TL arasında veriliyor. İlk sosyal yardım ödemeleri 450 TL ile 650 TL arasında veriliyordu. Son zamlardan ve zorlaşan hayat şartlarından dolayı sosyal yardım parası da 2023 yılında arttırıldı.

Hanedeki kişi sayısına göre verilen sosyal yardım 850 TL’den başlıyor. En yüksek sosyal yardım ödemesi ise aylık 1.250 TL olarak veriliyor. 2023 yılında sosyal yardım paralarının ne kadar olacağı henüz bilinmiyor.

Aile destek yardımı ne kadar oldu?

Aile destek yardımı çocuklu aileler için 300 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. 2023 yılında yapılacak olan aile destek yardımında artış olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Devlet 3 çocuğa ne kadar para veriyor 2023?

Devlet 3 çocuğu olan ailelere sosyal yardım kapsamında çocuk parası olarak 600 TL vermektedir. 2023 yılında 3 ve daha çocuğu olan ailelerin alabileceği maksimum çocuk parası 600 TL’dir.

Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu – Devletin Ev Hanımlarına Yardımı

Devlet Kreş Yardımı Başvuru Formu – Kimler Alabilir?

Kırtasiye Yardım Başvurusu – Öğrenci Yardımı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥