Coin neden düşüyor ve bitcoin yükselirken diğer coinler neden düşüş yaşıyor inceledik. Altcoinler neden düşüyor bugün piyasalarda ne oldu işte detaylar.

Aslında çok hareketli olan kripto para piyasasında bu düşüş ne ilk düşüş olacak nede son. Bizde sizler için bugüne kadar ani düşüşlerin sebeplerini derledik.

Coin Neden Düştü?

Coin neden düştü? Takvim yaprakları 2013 Nisan ayını gösterdiğinde, Bitcoin fiyatı sadece 230 dolardı. Nisan ayında Bitcoin %71 gibi çok büyük bir düşüş gerçekleştirerek fiyatı 67 dolara kadar çekildi. Bitcoin daha yeni yeni popüler bir yatırım aracı olurken bu düşüşle yatırımcılar çok panik oldular ve fiyattaki düşüş yedi aydan fazla sürdü.

2013 yılının Nisan ayında gerçekleşen bu düşüş aslında Bitcoinin bir anda popülerleşmesi sayesinde oldu 2013 yılından önce fiyatı 30 doların üstüne çıkamayan Bitcoin bir anda büyük ilgiyle 200 doları geçerek o dönemdeki Mt. Gox kripto para borsası çöktü ve Bitcoinin çöküşünü hızlandırdı.

Takvim yaprakları 2014 şubat ayını gösterdiğinde merkezi Japonya’da bulunan Mt. Gox Kripto para borsası 7 şubat 2014 yılında sitesinde yaşanan hack sebebi ile Bitcoin satışlarını durdurduğunu açıkladı. Mt. Gox sitesinde bu yaşanan hack olayının sonunda toplamda 850 bin Bitcoin bilgisayar korsanlarının eline geçmişti.

Bitcoine yeni yeni alışan yatırımcılar ise bu olayın sonunda büyük güven kaybı yaşadılar ve ardı ardına yaptıkları satışlar sonucunda Bitcoin fiyatı bir anda 900 dolar seviyesinden 450 dolar seviyesine geriledi.

bknz. Gelecek Vaad Eden Altcoinler

bknz. Binance Delist Olan Coinler

Tarihler 2017 Haziran ayını gösterdiğinde Bitcoin yeni çıkan rakipler Ethereum ve Litecoin gibi yeni nesil kripto paralara karşı aşırı yavaş kalmaya başladı. Bunun üzerine Bitcoin geliştiricileri bir araya toplanarak bu soruna önlem olarak Bitcoinin nasıl güncelleştirileceği konusunda görüşmelere başladılar fakat bu soruna bir türlü çözüm getiremediler ve Bitcoin ani düşüşlere tekrardan başladı bu düşüşlerin ardından Yatırımcılar Bitcoin Cash kripto parasını piyasaya sürdü. Bu sorunların ardından 2017 yılında yaklaşık %40’lık bir düşüşün ardından 1800 dolara çekildi.

2017 yılını düşüşlere rağmen büyük bir değer artışı ile geçiren Bitcoin 2018 yılının Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere hükümetlerinin bankalara getirdiği kripto para kısıtlamalarının ardından JPMorgan, Bank Of America ve Citibank kripto para alımlarına izin vermeyeceklerini açıkladıktan sonra sert düşen Bitcoin fiyatları 20 Bin dolar seviyesinden bir anda 6 Bin dolar seviyesine geriledi. Bu düşüş en büyük Bitcoin düşüşlerinden birisi olarak gösterildi.

2019 yılına gelindiğinde ise bu sefer Bitcoin düşüşünü tetikleyen ülke ise Türkiye’nin de komşusu olan İran oldu. O dönemdeki İran Merkez Bankası Başkanının yaptığı açıklamalara göre ülkesinde kripto para madenciliği yapılabilmesi için şirketlerin ve kişilerin bir dizi lisans almaları gerektiğini ve kullanacağı elektriği buna göre bildirmeleri lazım diye konuştu. Bu açıklamalar sonucunda ise Bitcoin %10’dan fazla değer kaybetti.

2020 yılında ise Bitcoinde yaşanan en büyük düşüşün sebebi ise hala içinde olduğumuz salgın oldu. Bu grip salgınında insanların panik yaşaması Bitcoinin fiyatının sert düşmesine sebep oldu ama bu tarihten sonra hızlı bir toparlanma sürecine giren Bitcoin 2021 yılında rekor kırmaya doğru ilerledi ve tarihi zirvelerine ulaştı. Ama düşüş dalgaları yine bitmedi.

Yeni Çıkan Coinler (Tokenler) – Piyasaya Çıkacak Kripto Paralar

Altcoin Nedir Nasıl Alınır? Altcoin Ne Zaman Yükselir, Yatırım Tavsiyeleri

Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika

Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika

Bitcoin neden düşüyor son dakika 2023 yılına geldiğimizde Bitcoinin en büyük düşüş sebeplerinden birisi ise Çin Halk Cumhuriyeti oldu elektriğin ucuz olması sebebiyle madenciliğin yaklaşık %60’ı Çin’de yapılıyordu.

Önce Aracılık hizmetlerini yasak hale getiren Çin devleti daha sonraları kripto para piyasalarını daha çok sıkıştırmaya başladı Aracılığı yasaklamasının ardından geçen bir iki ay süreden sonra Kripto para madenciliğini yasak hale getirdi. Bu yasaklama ile dünyada ki madencilik büyük bir oranda düşerken bu durumun etkisiyle Bitcoin fiyatları da çakıldı.

Bu yasakların ardından yatırımcılar daha güçlü bir şekilde Bitcoin alımlarına devam ettikleri için Bitcoin çok hızlı bir toparlanma sürecine girdi ve tarihi rekorlarını tek tek kırmaya başladı. Fakat geçtiğimiz günlerde artarda gelen kötü haberler ile Bitcoin piyasaları tekrardan sarsıldı ve büyük bir düşüşe yelken açtı. Bu haberler ise şunlar oldu.

İlk olarak Çinli dev gayrimenkul şirketi olan Evergrande Group temerrüde düşmesi sonucuyla şirketin 300 milyar dolar olan borcu dünyadaki tüm finansal çevreleri büyük endişeye soktu. Bu endişe sonucunda kripto para borsaları da etkilenirken Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere tüm kripto para endüstrisi çok büyük etkilendi ve büyük düşüşler yaşamaya başladı.

Evergrande haberi ile sarsılan kripto para endüstrisine son olarak darbeyi vuran ise Amerika Birleşik Devletleri Merkez bankası FED kuruluşundan geldi, Evergrande haberinin şokunu yaşayan kripto para endüstrisi daha toparlanamamışken FED varlık alımlarını azaltacağını açıklamasının ardından Bitcoin 50.000 doların altına, Ethereum fiyatı ise 4000 doların altına kadar geriledi.

Coinler Neden Düştü, Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika…

En İyi Altcoin Projeleri, Sağlam Coinler Hangileri?

Geleceği Parlak, 1000x Yapacak Coinler

Bitcoin Neden Düşüyor Yorumlar-
Bitcoin Neden Düşüyor Yorumlar-

Bitcoin Neden Düşüyor Yorumlar

Bitcoin neden düşüyor yorumlar, Bitcoin 2021 yılına girdiğinde rekor düzeyde yükselerek tarihi rekorlarını kırdı. Bu haftanın başından beri düşüşe devam eden Bitcoin bütün dirençleri kırarak düşmeye devam ediyor. Bu düşüşün üzerine yatırımcılar Bitcoin Neden düşüyor sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

Son olarak Çinli gayrimenkul devi Evergrande ve FED in kararları ile düşüşe geçen Bitcoinin bu düşüşlerden sonra Kripto para uzmanlarının yorumlarına göre tekrardan toparlanacak ve 100 bin dolar bandına yaklaşacağı görüşündeler. Çoğu yatırımcı ve uzmana göre bu düşüşler bir alım fırsatı oluşturmakta.

Kripto Para Son Dakika Yorumlar

Kripto para son dakika yorumlar, Son dönemde ardı ardına gelen kötü haberlerin ardından Kripto dünyası düşüşe geçti. Son grip salgını da aşıların etkisiz kaldığı açıklamaları ise Evergrande ve FED açıklamaları gibi kripto para piyasasını etkiledi ve düşüşün daha sert yaşanmasını etkiledi.

Bu sene aynı zamanda Elon Musk, Jeff Bezos ve Mark Zuckemberg kendi şirketlerinin hisselerini satmasıyla bu yıl dünya çapında ekonomide büyük düşüşlerin beklendiği yorumları yapılmaya başlanmıştı. Kripto para son dakika yorumları da bu bağlamda kripto ekonomisinin de küçüleceği ama tüm düşüşlerden sonra toparlanmasını bilen Bitcoin piyasasının bu düşüşten sonrada toparlanmasını hatta tekrardan kendi rekorlarını kırması bekleniyor.

Comments are closed.