En İyi Altcoin Projeleri incelemesi yaptık. Projesi sağlam Coinler ve ucuz yatırım tavsileri neler işte detayları.

Bitcoin, piyasanın temel ve sağlam con’i olarak biliniyor. Ünlü Trader’ler genellikle yatırım yaparken Bitcoin’den kazanç sağlıyor ve bu kazancı daha riskli olan altcoin’lere yönlendiriyor. Bazı altcoin’ler yatırımcılarına kısa ya da uzun vadede kat kat kazanç sağlarken bazıları da az az ama temkinli bir yükselişle seyrediyor.

✅En Sağlam Coinler:BTC, ETH, BNB, XRP
✅En Değerli Kripto Para:Bitcoin
✅Bol Sıfırlı Coin:BTT $0.0000005991
✅Metaverse Coinler:SLP,Gala, Ceek
✅Parlak Coinler:Tron, Matic, Solana
✅Meme Coinler:Shiba, Floki, Dogecoin

Uzmanların tavsiyelerine göre kripto para borsasında para kazanmak istiyorsanız, sağlam projesi olan altcoin’lere, uzun vadeli olarak yönelmeniz gerekir. Bir yatırım sepeti oluşturmanız ve sağlam projeli ya da en iyi teknolojiye sahip altcoi’leri listenize eklemeniz gerekiyor. Bu sayede temkinli ama beklenenden daha yüksek kazanç elde etmeniz mümkün. Peki piyasadaki en sağlam coin projeleri hangileri? Sağlamlıkları neye göre belirleniyor? İşte detaylar…

En Sağlam Coinler

Yapılan araştırmalara ve uzmanların yorumlarına göre piyasada bulunan bazı altcoin’ler oldukça sağlam projelere sahip. Bu sağlamlık projenin geliştirmeye açık olması, güncel olması, yapılan işlemlerde hata olmaması, işlem hızının ve maliyetlerin düşük olması, çok sayıda işlemin kolaylıkla yapılabilmesi gibi kriterlerle belirleniyor. Şu anda piyasadaki en sağlam coin projeleri ise şöyle sıralanıyor;

Polkadot

Piyasalarda DOT adıyla listeleniyor. Üç farklı platform üzerinden ilerleyen Polkadot, merkezi olmayan, internet sitelerini ve halka açık olan ağları blockhain teknolojisiyle birbirine bağlamayı amaçlıyor. Oldukça güvenli olan bu ağ, birbirinden farklı blok zinciri ağlarını birbirine bağlayarak işlem yapıyor. Ethereum’a göre daha düşük işlem maliyeti ve yüksek işlem hızı sunması ile ön plana çıkıyor.

NEO

Çin’in Ethereum’u olarak tanınan ve sağlamlığı açısından oldukça güvenilir olan bir coin’dir. Sistemdeki uygulamalarca kullanılan bu coin, dijital varlıkları daha fazla güçlendirmeyi amaçlar. Yaptığı pek çok uluslararası anlaşma ile sağlam ve güvenilir olduğunu kanıtlamıştır.

LINK

Chainlink projesi olarak ortaya çıkmıştır. Bu platform, akıllı sözleşmeler ile dış dünyadaki veriler arasında köprü olmayı amaçlar. Merkezi olmayan Oracle ağı olarak tanımlanan LINK, blockhain ağlarının dış dünya ile iletişim kurmasını sağlar.

MATIC

Polygon şirketi tarafından oluşturulmuş bir coin’dir. Ethereum uyumlu blockhain’lerin oluşturulması için kullanılan bu proje, yüksek işlem maliyetleri yerine daha düşük maliyetler ve ölçeklenebilirlik sunuyor. Bir ölçeklendirme çözümü de olan bu proje, yüksek işlem hızı ile ön plana çıkıyor.

Cardano

ADA adıyla borsalarda listeleniyor. En sağlam coin projeleri arasında yer alan ADA, dünyanın finansal işletim sistemi olmayı hedefliyor. Ethereum kurucularından biri tarafından kurulan bu platformda Ethereum’a benzer merkezi olmayan finansal ürünler oluşturuluyor, diğer şeylerle birlikte zincir birlikte çalışabilirlik, yasal sözleşme takibi ve seçmen sahtekârlığı gibi çözümler de sunuyor.

Chiliz

CHZ adıyla borsalarla listeleniyor. Spor ve eğlence dünyasında kullanılan bu dijital para birimi Ethereum blok zincirinde işlem yapıyor. Bu coin ile milyonlarca taraftar ve e-taraftara destekledikleri kulüplerde söz hakkı verilmektedir. Taraftarları ve kulüpleri daha fazla yakınlaştırmak amacıyla oluşturulmuştur.

Bunların yanında Solana, NFT koleksiyonları için çıkarılmış olan FLOW, MİNA, REEF, RARE, XTZ, BNB, XRP, Tether, HNT ve EGLD gibi coin’ler de en sağlam coin projeleri arasında yer alıyor.

En İyi Teknolojiye Sahip Coinler

Weiss Rasting, neredeyse yarım asırlık derecelendirme kuludur. İnsanlar genellik yatırım kararı alırken bu kuruluşun raporlarındaki projelere bakarlar. Weiss Ratings Crypto raporu ise en iyi ekonomiye sahip coin’ler listesini yayımladı. Bu listede en iyi, iyi, zayıf ve çok zayıf teknolojiyle sahip coin’lerin isimleri bulunuyor.

En i̇yi teknolojiye sahip coinler

Bu isimler şöyle açıklandı;

  • En iyi teknolojiye sahip coinler listesinde ilk sırada Cardano yani ADA yer alıyor. Uzmanlar tarafından oldukça sağlam ve başarılı projesinin olduğu düşünülen Ada, yatırım için en çok tercih edilen coin’ler arasında.
  • XTZ ise Tezos adıyla biliniyor. Mükemmel bir teknolojik altyapısı bulunan bu coin, eşler arası işlemleri yürütüyor ve akıllı sözleşmeleri dağıtmak için bir platform işlevi üsteleniyor.
  • Cosmos, ATOM olarak listeleniyor. En iyi teknolojiye sahip coinler arasında yer alan Cosmos, blockhain sektöründeki en köklü sorunların çözümüne odaklanan bir projedir. Projenin amiral gemisi olan Cosmos HUB’un güvenliği, ATOM madenciliği ile sağlanır.
  • Fantom, bir diğer teknolojisi en iyi olan coin projelerinden biridir. FTM adıyla borsalarda yer alan bu projede akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırılması amaçlanır. Akıllı sözleşmeler için güvenilir bir sanal makine sunan blok zincir platformudur.

Weiss Ratings raporuna göre yukarıda sıraladığımız coin’ler mükemmel olarak değerlendirilirken, IOTA, BitShares, Holo, Grin, Nexuus gibi projelerin teknolojilisi iyi olarak değerIendiriliyor.

/ 5.

Share.

5 Comments

  1. En iyi ve en sağlam coin listesi çok iyi olmuş. Coinler ne kadar sağlam olsa da tek bir açıklama ile yerle bir olabilir. Yatırımlarınızı birçok risk faktörünü göz önünde bulundurarak yapın

  2. Coin toparlanmaya başlamadan önce CHZ coine yatırım yapmak istiyorum. Ancak geleceği konusunda endişelerim var. Bitcoin daha fazla yükselir mi yoksa düşüşe geçer mi

  3. Coine yatırım yapmak istiyorum ama yatırımdan çok çekiniyorum. biraz param var. Paramı değerlendirmek için doğru Coin hakkında hiçbir fikrim yokken bu sayfa biraz çerçeve oluşturdu aklımda. Şimdi listede yer alan en sağlam coinleri teker teker araştırıp değerlendireceğim. Sizce en sağlam coin hangisi?

  4. En sağlam coinler listesi baya uygun olmuş. Ben coinler ile uzun zamandır ilgilenirim. Liste iyi ama coinin tamamen sağlam olması imkansız. yatırım yaparken risk alındığını da unutmamak gerekir. Coin işi sıkıntılı olsa da iyi takip eden, işini bilen insanların kaybetmesi zor olan bir alan.