Coinlerde Yüzde Ne Zaman Sıfırlanır?

Coinlerde Yüzde Ne Zaman Sıfırlanır detaylı bilgilendiriyoruz. Coinde Sıfır Atmak Ne Demek işte detayları.

Kripto para borsalarında coinler, yüzdelik değerlerde artış yaşar. Bu değerler hemen her gün değişir. Bir coin yüzdesi ne kadar yüksekse, değerin o kadar arttığı anlaşılır. Bu değerleri mum grafikler ile ölçülür. Her kripto para biriminin borsalarda mum grafikleri vardır. Bu grafiklerde destek ve direnç seviyeleri oluşur. Bu seviyeler 4’er saatlik zaman dilimlerine göre hesaplanır. Yatırım yapmak isteyen kişiler coinlerde yüzde ne zaman sıfırlanır sorusunu merak etmektedir.

Coinlerde yüzde sıfırlaması için 24 saatin dolması gerekir. Bu 24 saat Türkiye saatine göre 03:00’dır. Her kripto para borsası 24 saat açık olmasına rağmen 4 saatlik dilimlerin sonucu 03:00’da belirlenir. Bu saatten itibaren yeni güne geçilir ve yeni değerler hesaplanır. Buradaki tek istisna borsalarda yeni listelenen kripto paralardır. Örneğin; gün içinde saat 12:00’da listelenen bir kripto para varsa bu para birimi ertesi gün saat 24’e kadar yüzdesi sıfırlanmadan devam eder ve ertesi gün saat 12:00’a geldiğinde yüzdesi sıfırlanır. Daha sonra yine diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi 03:00’da tekrar sıfırlanarak devam etmiş olur.

Coinde Sıfır Atmak Ne Demek?

Kripto para borsalarında her yatırımcının hayali, satın aldığı coinlerin 10X, 100X yapmasıdır. Bu ifadelerin kaldıraçlı veya vadeli işlemlerle ilgisi yoktur. Buradaki 10X veya 100X ifadeleri bir coin 10 katı veya 100 katı artması anlamına gelir. Coinde sıfır atmak ne demek sorusu, yatırımcıların ya da yeni yatırım yapmaya başlayanların en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Coinde sıfır atmak, bir coinin değerinin 10 veya 100 katı artması demektir. Başka bir ifade ile soldan başlayarak sıfırların azalması ve değerinin yükselmesi şeklinde ifade edilebilir.

Coinde Sıfır Atmak Ne Demek

Kripto Para Neye Göre Artar?

Kripto para birimlerinde her gün değişen artışlar görürüz. Yatırımcılar bu piyasaya girmeden önce fiyat dalgalanmalarına dikkat etmeleri gerektiği uyarısı ile karşılaşırlar. Yatırımcıların büyük kayıplar yaşaması için fiyat oynaklıklarına dikkat etmesi ve doğru yatırım zamanını belirlemesi çok önemlidir. Peki kripto para neye göre artar, fiyatını hangi etkenler belirler?

  • Kripto para fiyatlarının en önemli belirleyicileri arz ve talepleridir. Arzı az olan ve talebi fazla olan bir kripto paranın fiyatı yüksek olacaktır. Bu durumun tam tersi olarak arzı çok yüksek olan ve talebi az olan kripto paranın fiyatı da yükselmez ve büyük düşüşler görülebilir.
  • Kripto para fiyatında medya ve kamu unsurları da etkilidir. Bir para birimi hakkında yapılan olumsuz haberler, bu paradan yatırımcıların çekilmesine neden olur. Aynı şekilde kripto para birimi hakkında olumlu haberler yayınlanıyorsa, yatırımcılar bu paraya yönelir ve fiyatı yükselir.
  • Geliştirilen yeni projelerin olması, kripto para biriminin arkasındaki ekibin sağlam olması ve projelerinin kullanışlı olması da kripto paraların fiyatını etkileyen faktörlerdir. Bu faktörler mevcutsa tokenin değer artar ancak tam tersi durum söz konusuysa yani arkasında sağlam bir ekip yoksa, geliştirme yapılmıyorsa ve kullanıcılarına kazandırmıyorsa, bu para biriminin değeri düşer.
  • Kripto paranın fiyatının üzerinde etkili olan bir başka etken de madenciliğinin ne derece zor olduğudur. Bir coinin madenciliği kolay yapılıyorsa bu durum arzının artmasına neden olur ve piyasada ne kadar çok o coinden varsa, fiyatı da o derece azalır. Ancak madencilik zor yapılıyorsa bu durum bu coinin değerlenmesini sağlayabilir ve fiyatını olumlu yönde etkileyebilir.

Altcoin Sıfırlanırsa Ne Olur?

Bazı kripto para borsalarında, bazı para birimlerini değerinin sıfır olduğuyla karşılaşabilirsiniz. Son dönemlerde BTC düşüşü ve piyasadaki olumsuzluklar nedeniyle pek çok parada sıfırlanma görülmüştür. Bu nedenle yatırımcılar altcoin sıfırlanırsa ne olur sorusunu araştırmaya başlamıştır. Bir altcoinin sıfırlanması demek, o coindeki tüm yatırımların çekmesi anlamına gelir. Yani bu coinde hiç alım satım yapılmaz ve hiç yatırımcı kalmaz. Eğer bir süre boyunca bu durum devam ederse bu altcoin piyasadan ve borsalardan kaldırılır ve yerine başka altcoinler gelir.

En Hızlı Yükselen Kripto Para

En hızlı yükselen kripto para genellikle borsalarda ilk listelen kripto paradır. Yani bir kripto para birimi borsalarda listelenmeden önce ön satışlara alınır. Bu ön satışlarda, borsaların kullanıcılarına oldukça indirimli fiyatlardan token satışı yapılır. Bu altcoin listelendiği andan itibaren yatırımcı çeker ve değeri artmaya başlar. Bu nedenle borsalarda en yüksek değeri gören ve en hızlı yükselen para birimleri yeni listelenen altcoinler’dir. Ancak bu durum bazı dönemlerde tersine de dönüşebilir. Listelendiği anda hızla yükselen bir altcoin aniden düşmeye başlayabilir ve değer kaybı yaşayabilir.

Coin Sıfır Atma Hesaplama

Coin sıfır atma hesaplama işlemini bir örnekle açıklayalım. Bir coinin ilk listelendiği andaki satış fiyatı 0,0002’den 0,002’ye yükseldiyse, burada sıfır atmış olur ve değeri 10 kat artar. Bu coin 0,02 değerine yükselirse, başlangıç fiyatına göre 100 kat artmış demektir ve iki sıfır attığı yani sildiği anlamına gelir. Kısaca ifade etmek gerekirse coinde sıfır atmak, coinin değerinin en az 10 kat yükselmesi ve bir sıfırını silmesi anlamına gelir.

Kripto Parada M Ne Demek?

Kripto para borsalarına göz gezdiren veya bu borsalarda işlem yapan herkes, “M” harfi ile karşılaşmıştır. Genellikle kullanıcılar bu harfin ne anlama geldiğini ya da ne ifade ettiğini bilmez. Kripto parada M ne demek sorusuna, hacim cevabını verebiliriz. Yani M değeri, o kripto paradaki işlem hacmi değerini gösterir.

İşlem hacminin yüksek olması, yatırımcılara güven verir ve bu paraya daha fazla yatırımcı çeker. Ancak işlem hacminin düşük olması, o paraya az yatırım yapıldığını gösterir ve yatırımcılar genellikle böyle paralardan uzak durur. Kripto paralarda işlem hacmi 24 saatlik, haftalık, günlük veya aylık olarak hesaplanabilir. Daha uzun süreler için de hesaplama yapılması mümkündür.

Kripto Kapanış Saati 2022 (Bitcoin 4 Saatlik Kapanış Saatleri)

Bitcoin ile Günlük Para Kazanma 2022

Powell Konuşması Bugün 2022 – FED Faiz Kararı Açıklaması

Bitcoin Garantisi Var Mı?

Kripto Para Dolandırıcılığı Türkiye

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu