Cu Ne Demek? (Sosyal Medyada Hangi Anlamda?)

Cu ne demek, argo denince akla hemen küfürlü terimler gelmektedir ancak argo sadece küfür anlamı taşımaz artık dilin bir parçasıdır diyebiliriz. Kendine has söylemlerden oluşan ve bunu kullanan her insanın benimseyeceği bir dildir. İnsanlar günlük yaşantıda ve sosyal medyada argo kelimelerle konuşmayı seviyor. Sosyal medyada her geçen gün farklı bir argo kelime popüler hale geliyor ve insanlar bunu görünce günlük yaşantılarında sürekli olarak kullanmaya başlıyorlar.

Son zamanlarda kısa ifadeler ile normal olarak küfür sayılan kelimeler anlaşılmayacak şekilde kullanılıyor. Bunlardan biri de cu’dur. Aslında İngilizcede “See you” ifadesinin mesaj dilinde kısaltılışı CU olarak kullanmaktadır. Aynı zamanda kimyada bakır elementinin sembolü olarak ve bilgisayar dünyasında Compute Unit ifadesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda sosyal medyada gençler tarafından kötü anlamı olacak şekilde kullanılmaktadır. Cu kelimesi gençler arasında “annenin a?cu” ya da “or.. çoc…” olarak bilinmektedir.

Cu Esprisi Küfür Mü

Cu esprisi son zamanlarda gençler başta olmak üzere sosyal medya kullanıcılarının dilinden düşmüyor. Aslında kimyada bakır elementinin simgesi olarak kullanılmakta ve İngilizcede mesajlaşmada kullanılan bir kısaltma ifadesidir. Ancak sosyal medya dilinde dönen ve komik bulunan küfürlü espri olarak kullanılıyor. Bu espri sosyal medya gençleri arasında bir küfür olarak kullanılmakta ve bunun üzerine küfür içeren troll şarkılar çıkarılmaktadır.

Cu Ne Demek Instagram

Instagram genci yaşlısı herkesin kullandığı ve akımları takip ettiği bir platformdur. Bu platformda kullanıcılar video, fotoğraf içerikleri paylaşmakta ve karşılıklı olarak birbirini takip ederek sanal bir dünya oluşturmaktadırlar. Belirli dönemlerde garip garip akımlar çıkmakta ve bu da sosyal medya kullanıcıların diline takılmaktadır.

  • Son zamanlarda çıkan cu ifadesi de bunlardan biridir. Instagram da kullanıcıların video ve fotoğrafların altına cu yazdığı görülmektedir. Bunu argo olarak kullanıyorlar.

Cu Ne Demek Tiktok

Tiktok son zamanların en popüler video paylaşımı yapılan platformdur ve kullanıcılar yaş sınırı olmaksızın bu platformu kullanmaktadırlar. Platform üzerinde videolar ya da birtakım sözler akım haline geliyor ve kullanıcılar bunu sürekli olarak günlük hayatlarına taşıyorlar ve kullanıyorlar. Bu aralar kullanılan ve videoların altında karşımıza çıkan en popüler kelime cu dur. Kullanıcılar bunu argo bir ifade olarak kullanıyor. Cu ifadesi TikTok aleminde “annenin a?cu” ya da “or.. çocu..” kısaltılması olarak kullanılmaktadır.

Cu tiktok

TikTok’ta, “cu” kelimesi genellikle “görüşürüz” anlamına gelen İngilizce “See You” kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. Örneğin, bir videonun sonunda “cu” yazarak, “görüşürüz” demek istediğinizi ifade edebilirsiniz.

“Cu” kelimesi, bazen küfürlü bir şekilde de kullanılabilir. Örneğin, bir videoda bir kişi, “Cu seni” diyerek, “Seni göreceğim” veya “Seni sonra görüşürüz” anlamına gelen bir küfür kullanmış olabilir.

TikTok’ta “cu” kelimesi içeren bazı popüler videolar şunlardır:

  • Bir kişi, videonun sonunda “cu” yazarak, takipçilerine veda ediyor.
  • Bir grup arkadaş, birlikte vakit geçirdikleri bir videonun sonunda “cu” diyerek, ayrılırken birbirlerine veda ediyor.
  • Bir kişi, yeni bir işe başladığını gösteren bir videoda, “cu” yazarak, eski işinden ayrıldığını belirtiyor.

Daha fazla ilgili içerik;

Cu ne demek +18?

Cu, İngilizce “cunt” kelimesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Cunt kelimesi, İngilizcede “am” anlamına gelen küfürlü bir kelimedir. Bu nedenle, Cu kelimesi de küfür olarak kullanılmaktadır. +18 olarak ifade edilmesi, bu kelimenin küfürlü olduğu ve çocuklar tarafından duyulmaması gerektiği anlamına gelir.

Cu küfür olarak ne demek?

Cu kelimesi, İngilizcede “am” anlamına gelen küfürlü bir kelimedir. Bu kelime, genellikle bir kadını aşağılamak veya hakaret etmek için kullanılır. Örneğin, “O bir cu” cümlesi, “O bir aptal kadın” anlamına gelir.

Cu ne demek TDK?

TDK’ya göre cu kelimesinin anlamı “dış bellek”tir. Ancak, bu kelime günümüzde daha çok “görüşürüz” anlamına gelen İngilizce “See You” kelimesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥