Dar ayakkabı nasıl genişler ve Parmak ucu sıkan ayakkabı nasıl genişletilir, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Saç kurutma makinesi ile ayakkabı genişletme işlemini birlikte inceleyelim.

Dar ayakkabı nasıl genişler, ayaklarda her organa ait özel bir yer olduğunu biliyoruz. Ayaklarımızın rahat etmesi demek tüm vücudumuzun rahat etmesi demektir. Rahatsız eden, ayakları sıkan ve yara yapan yanlış seçilmiş ayakkabılar tüm vücudumuzu etkilediği gibi psikolojik olarak ta bizleri etkiler. Online alışveriş yapıp size dar gelen ayakkabıları iade edememiş olabilirsiniz. Bunun için ayakkabılarınızı atmanıza gerek yok. Evde kendinizin uygulayabileceği birkaç yöntem söyleyeceğim sizlere.

Parmak ucu sıkan ayakkabı nasıl Genişletilir

Parmak ucu sıkan ayakkabı nasıl Genişletilir

Parmak ucu sıkan ayakkabı nasıl genişletilir sorusunun yanıtını aşağıdaki 7 farklı yol ile sizlere aktarıyoruz.

  • Ayakkabılarını su torbasıyla dondurabilirsiniz. İlk olarak ayakkabılarımızı güzelce temizliyoruz. Daha sonra dondurucu için dayanıklı ağzı kilitli torbalardan veya buzdolabında poşetlerinden 2 tane alıp içine su dolduralım. Bu torbanın ağzını sıkıca kapatıp, bu torbaları ayakkabılarına iyice her yerine sığacak bir şekilde güzelce yerleştirmeniz gerekir. Torbadaki su donana kadar ayakkabınızı bekletin. Daha sonra ayakkabılarınızı alıp yarım saat bekletip giyebilirsiniz.
  • Kalın bir çift çorapla birlikte ayakkabılarınızı giymeyi deneyebilirsiniz. Dar olan ayakkabınızı kalın bir çorapla giyiniz ve evin içinde dolaşabilirsiniz bir süre boyunca. Çok fazla etkili bir yöntem olmayabilir baştan söylemesi.
  • Patatesleri soyup ayakkabının ucuna koyarak ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz. 2 adet patatesi soyun. Soyduktan sonra ayakkabının uç kısmına iterek yerleştirin. Bir gün boyunca bekletmeniz gerekebilir. Daha sonra patatesleri alarak ayakkabılarınızı giyebilirsiniz.
  • Ayak numarana uygun kalıbı ayakkabına yerleştirerek kolayca ayakkabınızı genişletebilirsiniz. Sizin ayak numaranıza göre bir ayakkabı kılıfı varsa bunu dar gelen ayakkabının içine tam olarak yerleştirin ve 2 gün boyunca beklettikten sonra giyebilirsiniz.
  • Sirkeli gazete kağıtlarını ayakkabılarınıza yerleştirerek dar gelen ayakkabınızı genişletebilirsiniz. Gazete kağıtlarını sirkeyle ıslatın daha sonra gazete kâğıdını sıkı sıkı ayakkabılarının iç bölmesine yerleştirin. Bu şekilde bir gün kadar bekletin. Bu uygulamada sirke kokusunu sevmeyenler denememesinde fayda var.
  • Ayakkabı genişleten sprey köpüğü kullanarak ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz. Bu durumlar için üretilmiş spreyler mevcuttur. Bu spreyleri alarak ayakkabının içine köpüğü sıkınız. Dakikalar içinde ayakkabının genişlediğini fark edeceksiniz. En etkili ve kesin çözüm budur.
  • Islak havlu yardımıyla ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz. Küçük el havlularından 2 tane alın ve ıslatın. Fazla ıslak olmamasına dikkat edin. Nemli havluyu ayakkabının iç kısmına yerleştirerek 1 gün boyunca bekletin. Ardından ayakkabınızı giyebilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Dar Gelen Spor Ayakkabı Nasıl Genişletilir

Dar gelen spor ayakkabı nasıl genişletilir, gün içerisinde eziyet çekmeden rahat bir şekilde ayakkabılarınızı giymek istiyorsanız yukarıda söylediğim önerileri kullanabilirsiniz. Ek olarak sizleri bir önerim daha var. Sıkan ve dar gelen ayakkabılarınızı ıslatın ve saç kurutma makinesinin en yüksek ayarında çalıştırarak kurutmaya başlayın. Saç kurutma makinesi kumaşın gevşemesini sağlayacaktır.

Spor Ayakkabı Genişler Mi

Spor ayakkabı genişler mi, spor ayakkabınız genişler tabi ki de fakat şeklinde bozulmalar meydana gelebilir. Ve ayakkabınız çok sert bir kalıp halindeyse öneri olarak sunduğum maddeleri birkaç kez yapabilirsiniz. Bu da ayakkabılara zarar verebilir. Kumaşı yumuşaksa yöntemler etkili olabilir.

1 Comment

  1. Ayakkabı aldım ve dar geldi. Instagram dan aldığım için iade edemiyorum kafayı yicem. Ayakkabıyı genişletemenin kesin çözümü ne neolurrr acil yardım

Leave A Reply