Ülkemizde özel hastanede diş dolgu fiyatları en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Diş dolgu fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu merak ediyorsanız tüm detaylarıyla karşınızdayız.

Diş problemleri günlük hayatımızı etkilemektedir. En iyi diş fırçası kullanılsa da maalesef çürüklerin önüne geçemeyebiliriz. Eğer diş problemlerine zamanında müdahale edilmezse ciddi sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Eğer diş dolgusu yaptırmak istiyor ama piyasadaki fiyatları merak ediyorsanız sizler için araştırdık.

  • Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen dolgu fiyatları 750 TL ile 5.900 TL arasında değişkenlik gösterir.

Özelde Diş Dolgu Fiyatları

Özelde Diş Dolgu Fiyatları

Özelde diş dolgusu yaptırmak isteyen kişiler tedavi türlerine göre ayrı fiyat ödemeleri gerekir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl diş tedavilerinin fiyat listesi belirlenir. Kanal tedavisi, dolgu, implant fiyatları her yıl güncellenir. 2023 yılında Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen dolgu fiyatları şu şekildedir;

Tedavi2023 Fiyat
Tek Yüzlü Amalgam Dolgu760 TL
İki Yüzlü Amalgam Dolgu970 TL
Üç Yüzlü Amalgam Dolgu1.205 TL
Tek Yüzlü Kompozit Dolgu845 TL
İki Yüzlü Kompozit Dolgu1.055 TL
Üç Yüzlü Kompozit Dolgu1.300 TL
Black V Kole Dolgusu690 TL
Dolgu Rezerv İşlemi835 TL
Dolgu Sökme İşlemi230 TL

Devlet Hastanesinde Diş Dolgu Fiyatları

Özel hastanelerde diş dolgusu yaptırmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Ödemeniz gereken ücretler de Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Ancak devlet hastanesinde diş tedavisinde herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sadece devlet hastanesinde implant ve kapmalı diş tedavi işlemlerin de uygun bir fiyat karşılığında ücret ödemeniz gerekir. Ücret ödemeden dolgunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak ücret alınmaması için alttaki koşulları taşımanız gerekir.

  • Emekli sandığı,
  • Bağ kur,
  • SSK sigorta türlerinden herhangi birine sahip olmanız yeterlidir.

Estetik Dolgu Fiyatları

Estetik Dolgu Fiyatları

Özel klinik ve hastanelerde dolgu yaptırmak isteyen kişiler 750 TL ile 5900 TL arasında fiyat ödemeleri gerekir. Estetik dolgu fiyatları dolgu malzemesi, işlem yapılan yüzey ve uygulama sırasında gerçekleşebilecek bazı durumlara göre değişiklik gösterir.

Estetik dolguda, seramik inley, kompozit inley ve porselen dolgu çeşitleri vardır. Bu çeşitlere göre fiyatlar değişiklik gösterir. Ancak yüzeylere göre fiyat listeleri şu şekildedir;

Estetik Dolgu Tedavisi2023 Fiyat
Tek Yüzlü İnley Dolgu1.700 TL
İki Yüzlü İnley Dolgu1.750 TL
Üç Yüzlü İnley Dolgu1.800 TL
Bir Yüzlü Kompozit İnley Dolgu1.470 TL
İki Yüzlü Kompozit İnley Dolgu1.640 TL
Üç Yüzlü Kompozit İnley Dolgu1.790 TL
Bir Yüzlü Seramik İnley Dolgu4.630 TL
İki Yüzlü Seramik İnley Dolgu5.480 TL
Üç Yüzlü Seramik İnley Dolgu5.900 TL