2022 Kanal Tedavisi Fiyatları

2022 kanal tedavisi fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kanal tedavisi fiyatı 2022 ve devlet hastanesinde kanal tedavisi ücreti işte detaylar.

Sağlıklı gülüşe sahip olmak için ağız bakımına özen göstermemiz gerekmektedir. Ağız bakımına özen gösterilmediği takdirde dişlerde çürükler meydana gelmektedir. Bunun sonucunda dişlerde eksiklik ve ağız yapısında birçok hastalık meydana gelebilmektedir. Peki dişlerimiz bir şekilde çürüdü bu durumda ne yapmalıyız, çürük dişi tedavi etmek için hangi tedavi yöntemi kullanılır? Gelin bunu sizlere açıklayalım.

Diş pulpasında meydana gelmiş çürüme, iltihap ve ölü kısım bulunuyorsa kanal tedavisi bu alanların çıkarılması için yapılan tedavidir. Pulpas yerine dişin içine dolgu işlemi uygulanmaktadır. Kanal tedavi süresince, ilk olarak sizden bir röntgen filmi istenecektir. Kontrol yapıldıktan sonra lokal anestezi ile kök kanalı tedavi edilir. Devamında dişin pulpası çıkarılır ve dişin içi temizlenir. Temizlenen dişin içi doldurularak kapatılır. Aslında amaç bakterilerin buraya girmesini engellemektir. İşte tüm bu işlemler kanal tedavisi olarak adlandırılmaktadır.

  • Kanal tedavisi için fiyat, dişin kök sayısına bağlı olarak değişiyor. Genel olarak kanal tedavi fiyatı yaklaşık 600 TL ile 900 TL arasında değişmektedir. Çok işlem uygulanacak ileri seviye kanal tedavi gerektiren durumlarda bu fiyat 1000 TL ile 2000 TL ile değişmektedir.

Diş Çektirme Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatı 2022

Kanal tedavi de fiyatlar hastanın dişlerinin durumuna, dişin kök sayısına, diş hekiminin uzmanlığına bakılarak değişiklik göstermektedir.

Ağız diş sağlığı için muayene ve tedavi ücretleri Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Peki 2022 yılı için belirlenen fiyatlar nelerdir? Gelin hep birlikte bu fiyatları inceleyelim:

2022 Yılı Kanal TedavisiFiyatı
Diş Hekimi Muayenesi210 TL
Uzman Diş Hekimi Muayenesi230 TL
Bölgesel Tomografi300 TL
Lokal Anestezi (rejyonal)40 TL
Tek Kanal Tedavisi (Dolgu hariç)700 TL
Çift Kanal Tedavisi1,010 TL
Üç Kanal Tedavisi1,370 TL
Periapikal Lezyonlu Dişte Tek Kanal Tedavisi710 TL
Periapikal Lezyonlu Dişte Çift Kanal Tedavisi1,030 TL
Periapikal Lezyonlu Dişte Üç Kanal Tedavisi1,400 TL
Süt Dişi Kanal Tedavisi870 TL
Açık Apeksli Dişte Kanal Tedavisi (Dolgu hariç)1,880 TL
Kanal Pansumanı160 TL
Devlet Hastanesinde Kanal Tedavisi Ücreti
Devlet Hastanesinde Kanal Tedavisi Ücreti

Devlet Hastanesinde Kanal Tedavisi Ücreti

Kanal tedavisi dişteki hasara göre seansta sayılarında farklılık olabilmektedir. Genellikle büyük bir hasar olmadığı sürece tek seans kanal tedavisi için yeterli olmaktadır.

Özel hastanelerde uygulanan diş tedavisi genel de daha pahalı olduğu için devlet hastanesinde diş tedavisi tercih edilmektedir. Tedavilerin ücreti uygulanan tedavinin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu ücretler Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından belirlenmekte olup her yıl değişiklik yapılıp fiyatlar açıklanmaktadır. Bu belirlenen ücretlere göre hastaneler ücretlerini uygulamaktadırlar. Sosyal Güvenlik Kurumu genelde diş tedavilerini karşılamaktadır ancak tüm tedavileri karşılamamaktadır. Burada bazı tedaviler dışında hastalara uygulanan tedavi ücretleri devlet tarafından ödenmektedir.

Devlet hastanesinde diş tedavisi olmak için hastalar randevu almalıdır. Burada hangi işlem uygulanacaksa, uzmanlık gerektiren durumlarda gerekli bölüme randevu alınmalıdır. 

  • Genel olarak kanal tedavi fiyatı 600 TL ile 900 TL arasında değişmektedir. Çok hasarlı dişin kanal tedavi işleminde fiyat 1000 TL ile 2000 TL arasında değişim göstermektedir.

Devlet Hastanesinde Kanal Tedavisi Yaptıranlar

Kanal tedavisinin başarı oranı çok yüksektir. Yaklaşık %90’larda başarıya ulaşan bir tedavi yöntemidir. Doğal dişlerin yerini tutmasa da kanal tedavili diş, temiz bir kullanımda uzun süreli kullanılabilir. Kanal tedavi işlemi hasar çok olmadığı sürece kolayca gerçekleşen bir işlem olduğu için hastaların tedavi sonunda memnun olmama olasılığı en az derecede diyebiliriz. Anestezi işlemleri ile birlikte ortalama 1 saatte kanal tedavi işlemi bitmiş oluyor.

Devlet hastanelerinde uygulanan tedavi yöntemleri daha uygun fiyatlı olduğu için hastalar özel hastane yerine devlet hastanesini tercih ediyorlar. Sosyal Güvenlik Kurumunun ve devletin gerekli durumlarda diş tedavi masraflarını karşılaması hastalar için güzel bir seçenek oluyor.

Hastaların şikâyet ettiği genel şeyler arasında ise randevunun geç tarihe verilmesi ve tedavi için istenilen ücretin fazla olması yer alıyor.

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

Tek Diş İmplant Fiyatları

24 Saat Açık Dişçi İzmir

24 Saat Açık Dişçi İstanbul

Diş Taşı Temizliği Fiyatları

24 Saat Açık Dişçi Ankara

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu