Kimyasal İçermeyen En İyi 5 Doğal Şampuan – Organik Şampuan Önerisi

Saçlarınızın sağlıklı olması için kimyasal içermeyen doğal şampuan kullanmanız gerekir. En iyi 5 doğal şampuan ile karşınızdayız.

Kişiliğinizi gösteren en önemli faktörlerden biri saç olarak karşımıza çıkar. Günlük hayatımız saçlarımıza zarar verebilir. Stres, depresyon, kimyasal saç bakım ürünleri, saç bakımının yetersiz olması saçlarda dökülmesine ve kepek oluşumuna neden olur. Saçlarınız yıpranır ve eski güçlü saçlarınız zamanla kırılmaya başlar. Saçlarınızı yeniden canlandırmak, güçlü bir hale getirmek istiyorsanız kesinlikle içerisinde kimyasal madde bulunmayan şampuanları tercih etmeniz gerekir. Peki ülkemizde kullanılan en iyi doğal şampuanlar hangileri?

Axwell Premium Doğal Şampuan

Axwell premium doğal şampuan

Şampuanların içeresinde sülfat bulunur. Bu sülfat maddesiyle saçlarınız kurumaya ve kepek oluşturmaya başlar. İşte bu durumun olmaması için Axwell Premium doğal şampuanın içerisinde sülfat bulunmaz. İçerisinde genellikle bitkisel esans ve keratin proteini bulunur. Bu maddeler sayesinde saç uzatan ve sağlıklı bir şekilde hacimlenmesini sağlar. Saçlarınız hacim kazanarak daha dolgun bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Axwell Premium Doğal Şampuan Fiyat90 TL

Axwell Premium Kullananlar

 • Saçlarımı yumuşacık yaptığı gibi gerekli bakımı da sağladı. Ben çok memnun kaldım.
 • Saç dökülmelerimi engellemesi için bu şampuanı kullandım. Saçlarım bir ay içerisinde hacim kazanarak güçlendi. Ben bu kadar hızlı bir etki beklemiyordum.
 • Kesinlikle tavsiye ediyorum. Muhteşem bir kokusu ve muhteşem bir etkiye sahip. Alın, aldırın.

Davines Natural Tech Nourishing Doğal Şampuan

Davines natural tech nourishing doğal şampuan

Saçlarınız kolay kırılmaya, cansızlaşmaya ve eski hacmini kaybetmeye mi başladı? O zaman bu şampuan sayesinde saçlarınızı eski hale getirebilirsiniz. İçinde bulunan bitki özleri, yağlar ve küçük tahıllar sayesinde nem dengesi sağlanır ve saçları baştan sona onarmaya başlar. Diğer şampuanlardan bu şampuanı ayıran en önemli özellik güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Dökülme karşıtı bu şampuan mandalina yağı sayesinde saç derisi güçlenir ve saçın hızlı uzamasını sağlar.

Davines Natural Tech Nourishing Doğal Şampuan Fiyat 2.150 TL

Davines Natural Tech Nourishing Kullananlar

 • Kardeşimle ben saç dökülmesi için bu ürünü kullanmaya başladık. İlk kullanımdan sonra yumuşaklığı fark edeceksiniz. Bir ay sonunda saç dökülmemiz azaldı.
 • 5 yıl boyunca hiç değiştirmeden severek kullandığım ürünlerden biri. Keratin bakımı yaptırmak istiyorsanız bu ürünü kullanmanızı tavsiye ediyorum.
 • İlk başlarda iyi gelmediğini düşünmeye başladım. Zaman geçtikçe saçlarımın nasıl değiştiğini gördüm.

Siveno Doğal Şampuan

Siveno doğal şampuan

Siveno markası hem saç hem de cilt için ürünleri tercih ediliyor. Sentetik koku, parfüm, boya, paraben, SLS gibi kimyasal olan maddeleri içermeden saçlarınızı koruyor. Tüm cilt tipine sahip kullanıcılar gönül rahatlığıyla bu ürünü kullanabilir. Arındırıcı, temizleyici ve koruyucu bir yapıya sahiptir. Doğal içeriğiyle saçlarınızı güçlendirerek ihtiyaç duyulan nem oranı karşılar.

Siveno Doğal Şampuan Fiyat 202395 TL

Siveno Kullananlar

 • İçeriğinin tamamen doğal olması ve çevre dostu bir marka olduğu için tercih ediyorum. İnanılmaz bir bakım ve onarım sağlıyor.
 • Herkesin övmesi ve tavsiye etmesi üzerine kullanmaya başladım. Saçlarımı yumuşacık yapıyor ama onarım sağladığından emin değilim.
 • Kokusu yok gibi. Banyodan çıktıktan sonra tertemiz saçlarım kokmuyor. Ama saçlarım yumuşacık oluyor.

Keraste Aura Botanica Bain Micellaire Doğal Şampuan

Kimyasal i̇çermeyen en i̇yi 5 doğal şampuan - organik şampuan önerisi

Saçlarınızdaki nemi azaltmadan, saçlarınızı kurutmadan saçlarınızı kirlerden arındırıyor. İçerisinde bulunan Brezilya nutil yapı sayesinde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi kazandırır. Doğal, hacimli ve sağlıklı saç isteyenlerin tek tercihi. Karamelli pigmentleri sayesinde saçlarda oluşabilecek tüm kirleri ortadan kaldırır. Bu şampuanın %96’lik bir kısmı doğal içeriğe sahiptir. Kimyasal madde olmadan saçlarınızı koruyun.

Keraste Aura Botanica Bain Micellaire Doğal Şampuan Fiyat 2023460 TL

Keraste Aura Botanica Bain Micellaire Kullananlar

 • Çok ama çok iyi bir ürün kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Sürekli saç düzleştiricisi kullanmaktan yıpranmış saçlarımı onardı.
 • Hem doğal hem de muhteşem bir etkiye sahip. Başta çekimser olarak alsam da çok memnun kaldım.
 • Çok fazla şampuan kullandım ama en iyi şampuan kesinlikle bu. Banyodan sonra saçlarıma dokunmadan yapamıyorum.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Şampuan

Eyüp sabri tuncer doğal zeytinyağlı şampuan

Hayvansal içerik bulunmadığı kanıtlanan ve doğal şampuan kategorisinde yer alan ürünlerden biri. %100 doğal zeytinyağı içeren formülü sayesinde saç telleriniz zarar görmez ve kırılmaya karşı korunur. Saçlarınızı kökten başlayarak uca kadar temizler ve parlatır. Saçlarınıza dayanıklılığını ve esnekliğini geri kazandırır. İçerisinde Provitamin B5 sayesinde saç derinizi yumuşatarak parlak, doğal ve hacimli görünmesini sağlar.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Şampuan Fiyat 2023110 TL

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Kullananlar

 • Saçlarımı ipek gibi yapıyor ve geçmeyen kepek sorunumu anında geçirdi. Uzun süredir kullandığım tek ürün.
 • Saçlarımın yumuşacık yaptığı gibi kabarmasını da engelliyor. Çok severek kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.
 • Kepeğe karşı etkili olması ve tamamen doğal olmasından dolayı severek kullanıyorum.

Doğal şampuan konusu hakkında deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥