Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır ve Başkent kart yardım başvurusunu sizlerle paylaşıyoruz. Ankara Büyükşehir yardım formunu birlikte inceleyelim.

Pandemi sürecinde özellikle de faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap arıyor.

Faturalarını ödemekte güçlük çeken, ekonomik durumu müsait olmayan vatandaşlar başvuru yaparak doğalgaz yardımı alabilir. Bu yardım için yapılan duyuruya göre vatandaşların doğrudan bağlı bulundukları belediyelere ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine başvuruda bulunması gerekiyor. İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmediği için yardım almak isteyenlerin ilgili kurumlara bizzat başvurması gerekiyor.

Doğalgaz yardım hattı

Doğalgaz yardım hattı ALO187’dir. Doğalgaz hatlarında ani gelişen sorunlar, acil durumlar olduğu zaman bu numarayı arayarak acil destek talebinde bulunabilirsiniz. Fatura yardımları için bu iletişim bilgileri kullanılmamaktadır. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere Belediye ve Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine doğrudan yardım talebi iletmek üzere başvuru yapmanız gerekiyor. Bu hattı;

  • Doğalgaz arızaları
  • Doğalgaz ile ilgili tüm ani ve acil durumlar için arayabilirsiniz.

Belediye doğalgaz yardımı

Belediye doğalgaz yardımı

Belediye doğalgaz yardımı ilk olarak Ankara Belediyesi tarafından duyuruldu. Nitekim doğalgaz bulunan diğer illerin belediyeleri de kış aylarında doğalgaz fatura desteği sağlıyor. Bunun için bağlı bulunan belediyeleri doğrudan ziyaret etmeniz ve talebinizi iletmeniz gerekiyor. Talep neticesinde başvurunuz alınarak değerlendiriliyor. Değerlendirme neticesinde kriterleri karşılayan vatandaşlara direkt doğalgaz fatura yardımı yapılıyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Doğalgaz yardımı ne kadar

Doğalgaz yardımı ne kadar diye merak edenler de olabilir. Bu noktada Ankara Belediyesi Mansur Yavaş tarafından ‘’Kara Kış Destek Paketi’’ açıklandı. Bu destek paketi kapsamında Ankara ilinde ikamet edip doğalgaz faturasını ödeyemeyen vatandaşlara başvurmalar halinde 500 TL destek yapılacağı duyuruldu. Kış boyunca 2.150 TL yakıt (doğalgaz, kömür) yardım parası yatıyor.

Diğer illerde ise doğalgaz fatura yardımlarının tutarları farklılık göstermektedir. Doğrudan bağlı bulunduğunuz belediye ile irtibata geçerek konu hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Doğalgaz yardımı var mı

Ankara için Kara Kış Destek paketi açıklandıktan sonra diğer illerde yaşayan vatandaşlar da doğalgaz yardımı var mı sorusunu sıkça araştırmaya devam ediyor. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere neredeyse doğalgaz hizmetinin bulunduğu tüm illerde buna benzer destekler yapılıyor.

4 Comments

Leave A Reply