Devlet Baba 15.000 TL Yardım Başvurusu bir sene daha uzatıldığı açıklandı. Yeni Aile Destek Programı 15.000 TL hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre aile destek programı Temmuz ayının 2024 yılına kadar uzatıldı. Sadece bir sene boyunca ödenmesi beklenen aile destek programı bir sene daha uzatılarak tüm dar gelire sahip aileleri mutlu etti. Toplam 15000 TL nakdi ödeme alabileceğiniz Aile Destek Programına e-devlet sistemi üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Devlet Baba 1500 TL Yeni Destek Başvuru E-Devlet

Maddi gücü yetersiz dar gelire sahip aileler bir sene boyunca nakdi ödeme alabiliyor. Daha önceden Aile Destek Programına kayıt olan ve ödeme alan kişiler son ödemelerin ardından tekrar başvuru yapabilirler. E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapmak için alttaki adımları takip edin.

  • E-devlet hesabına giriş yaptıktan sonra arama kısmına geçin.
  • Arama bölmesine Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti yazın.
  • İlk seçeneğe tıkladıktan sonra sol üst kısımdaki Yeni Başvuru ifadesine tıklayın.
  • Başvuru formuna doğru bilgiler girdiğinizden emin olun ve başvurunuzu tamamlayın.

Devlet Baba Aile Destek Programı Uzatıldı Mı

2022 yılının Temmuz ayında Aile Destek Programına ilişkin ilk açıklama yapıldı. Bir sene sürecek olan bu Aile Destek Programı 2023 Temmuz ayında son bulması bekleniyordu. Yapılan yeni açıklamayla birlikte bir sene daha uzatıldı.

Başvurularını onaylanan kişilerin 10 Temmuz tarihinde son nakdi ödemeleri yapılacak. 10 Temmuzdan sonra Aile Destek Programınız sona erdiyse tekrar e-devlet sistemini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Eğer başvuru sorgulama işleminde yardımın devam ettiği söyleniyorsa tekrar başvuru yapmanıza gerek yok.

Türkiye Aile Destek Programı Her Ay Mı Ödeniyor

Türkiye Aile Destek Programı Her Ay Mı Ödeniyor

Aile Destek Programı sayesinde birçok dar gelire sahip ailelerin yüzü gülmeye başladı. Ülkemizde başlatılan sosyal yardım programı sayesinde maddi durumu olmayan aileler bir sene boyunca nakdi ödeme alabiliyor. Nakdi ödemeler her ay ailelerin banka hesaplarına aktarılıyor. Sosyal yardım bilgileri sorgulama ekranı üzerinden paranızın aktarılıp aktarılmadığını kolayca görebilirsiniz. Eğer kişi başına düşen gelir 2835 TL’nin altındaysa Aile Destek Programına katılarak sizlerde her ay nakdi ödeme alabilirsiniz.

Aile Destek Ödemesi Arttı Mı 2023

Aile Destek Programının bir sene daha uzatılmasının ardından ödemelerin artıp artmayacağı vatandaşların gündeminde yer aldı. Tahminlere göre sosyal yardım parası en düşük 850 TL’den 2000 TL’ye yükseltilmesi bekleniyor. Ancak ödemelere zam yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Aile Destek Programı kapsamında kişi başına düşen gelir 450 TL altındaysa 1250 TL aylık nakdi ödeme gerçekleşiyor. Kişi başına düşen geliriniz arttıkça alacağınız nakdi ödeme ücreti de düşmeye başlar. En az 1372 TL ile 2835 TL arasında ise 850 TL nakdi ödeme alırsınız.

Aile Destek Programı konusu hakkında sorularınızı yorum kısmına yazarak bizlere iletebilirsiniz.